Zonerama na přání: Jak upravit profil, pás fotek a alba na Zoneramě

Galerie Zonerama nabízí spoustu způsobů, jak si ji přizpůsobit tak, aby vám vyhovovala přesně na míru. Naučte se se Zoneramou pracovat a upravte si například fotky v úvodním pásu nebo svá alba sdílejte přímo na sociální sítě. 

Jak pracovat se Zoneramou jsme si ukázali už v několika článcích. Ukázali jsme si, jak vytvořit novou fotogalerii a jak do ní nahrát fotografie. Také jste se mohli v dalším článku dočíst, jak nahrávat fotky pohodlněji přímo ze Zoner Photo Studia nebo jak fotky sdílet.

Zonerama však umí spoustu dalších věcí, díky nimž si můžete galerii přizpůsobit podle svých představ. Můžete například různě seřadit alba, upravit si úvodní pás fotek nebo sdílet fotky přímo na sociální sítě. Jak na to, vám ukážeme v tomto článku.

Změňte profilovou fotografii, odkaz i název alba

Profilový obrázek změníte jednoduše: na hlavní stránce vašeho profilu (Moje fotky) stačí najet na avatara (šedý obrázek portrétu) a objeví se nápis Změnit profilový obrázek. Poté už jen nahrajte fotografii.

V poli vpravo od profilové fotografie můžete také upravit jméno vaší galerie a URL adresu. Stejně tak můžete pod obrázkem zadat vlastní text nebo vaše kontaktní údaje. Stačí kliknout na šedé pole a napsat text.

Stránka profilu (Moje fotky).jpg
Stránka profilu (Moje fotky).

Přizpůsobte si úvodní pás fotek

Máte spoustu alb a potřebujete vybrat top fotky? Pohrajte si s úvodním pásem a ukažte všem vaše nejlepší, nejnavštěvovanější nebo nejnovější snímky.

Klikněte na tužku vpravo nahoře (Další možnosti) a poté na Změnit úvodní fotky.

Úprava pásu fotek – zvolte si, jaké fotografie se mají zobrazovat jako nejlepší.jpg
Úprava pásu fotek – zvolte si, jaké fotografie se mají zobrazovat jako nejlepší.

Jako úvodní fotky si kromě Nejnovějších můžete nastavit i Vybrané. Pak už jenom otevřete album a použijte tužku u fotky a klikněte na Přidat mezi úvodní fotky.

Nastavte si vybrané fotky jako úvodní.jpg
Nastavte si vybrané fotky jako úvodní.

Upravte tužkou každé album zvlášť

Kromě toho však na Zoneramě můžete provádět další úpravy pomocí ikony tužky vpravo nahoře v otevřeném albu nebo na vašem profilu přímo v miniatuře alba. Pomocí tužky můžete upravovat název, popis, řazení, zobrazení alba, ale i celé album odstranit.

Možnosti editace najdete i v náhledu každého alba.jpg
Možnosti editace najdete i v náhledu každého alba.

Seřaďte si fotky v albu

Na Zoneramě si také můžete po kliknutí na ikonu tužky (Další možnosti) zvolit různé typy řazení fotografií v albu – podle názvu fotek, data vytvoření nebo data nahrání můžete fotky seřadit ručně podle svých představ.

Ruční řazení fotek na Zoneramě.jpg
Ruční řazení fotek na Zoneramě.

Řádky, sloupce nebo mřížka? Nastavte si zobrazení

Podle stran vašich snímků si můžete zobrazit fotky ve třech variantách – řádkově, sloupcově nebo jako mřížka, tedy zobrazení, v němž budou všechny fotky oříznuty do čtverce.

Sdílejte svá alba

Díky modré ikonce Sdílet můžete svá alba sdílet na různé sociální sítě – přes Facebook, Twitter, G+ až po Pinterest a Tumblr. Album můžete poslat i e-mailem.

Chcete sdílet své fotky? Možností je spousta.jpg
Chcete sdílet své fotky? Možností je spousta.

Ochrana alba heslem, uzamčení alba

Pokud kliknete v albu na Další možnosti a Změnit zabezpečení alba, můžete k albu přidat heslo, omezit stahování nebo přidat vodoznak.

Složka alba zůstane viditelná i po přidání hesla, pokud album necháte ve veřejných albech, což může být výhodou. Vaši přátelé už příště mohou nové album na vašem profilu vyhledat sami a nepotřebují speciální složitý odkaz, který je potřeba u skrytých alb.

Zabezpečení alba.jpg
Zabezpečení alba.

Přesun alba do jiné složky

Přesunout album do jiné složky můžete opět pomocí Dalších možností. To využijete tehdy, pokud chcete mít album zcela skryté, a potřebujete jej tedy přesunout do skryté složky, nebo v případě, že jste se rozhodli přeřadit album pro lepší přehlednost do jiné kategorie (složky).

Přidejte další záložky pro vaše alba

Zonerama pracuje se dvěma úrovněmi rozdělení alb – Veřejná alba a Skrytá alba. Pro lepší přehlednost si můžete tyto složky přejmenovat a také přidávat další.

Záložky pro alba.
Záložky pro alba.

Pro tyto úpravy přejděte na Zoneramě na vaši hlavní stránku Moje fotky. Pomocí ikonky „plus“ v řádku, na kterém jsou složky Veřejná alba a Skrytá alba, pak přidáte nové složky pro alba. Mohou to být složky podle kategorií, například Portréty, Akce a podobně. Někdo například záložky využije pro rozdělení fotografií na soukromá alba a alba pro zákazníky, někdo si rozdělí alba podle jednotlivých let. To už je na vás, jaký způsob rozdělení alb je pro vás nejvíc praktický. Za nás každopádně platí zkušenost, že méně (záložek) je někdy více.

Neřaďte jen fotky v albu, ale i celá alba

Stejně jako můžete v albu řadit vaše fotky, můžete řadit i alba podle libosti. Může se to hodit například tehdy, když nechcete mít jako první alba nejnovější, ale ty nejoblíbenější, a navíc například ta, která nemáte zaheslovaná.

Klikněte na ikonu tužky u miniatury alba na vašem profilu a zvolte jednu z možností řazení, případně Seřadit ručně. Pak už můžete myší přetahovat složky alb.

Seřaďte si alba podle libosti.jpg
Seřaďte si alba podle libosti.

Zonerama je zase o něco jednodušší a rychlejší

Při práci se Zoneramou už nemusíte jít kvůli úpravám do mezikroku Upravit profil, ale můžete upravovat jednotlivé parametry hned. Tím se práce zjednoduší a bude urychlí.

Pokud vás zajímají další otázky ohledně Zoneramy, neváhejte nám napsat na podpora@zoner.cz.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMatěj Liška

Nejraději fotím lidi. Svatby, portréty, maturitní tabla, plesy… Vyhledávám protisvětlo, baví mě různé varianty svícení a používám raději kratší objektivy. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete u mě na webu nebo na Facebooku.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *