Všechny články podle času

Fotomanipulace 5

5 úprav, bez kterých se žádná fotomontáž neobejde. Naučte se správně vkládat objekty do fotek

19. ledna 2021

Vkládání různých objektů do fotek není zase tak složité, musíte ale dodržovat několik pravidel. Provedeme vás pěti základními kroky, bez kterých se žádná dobrá fotomontáž neobejde. Naučte se je a vaše fotografické montáže a koláže budou o poznání realističtější. V tomto článku přidáme draka do oblak, avšak nemusíte se bát začít i na méně fantastické úrovni.

Práce se světlem 9

Zločin kvete po setmění! Aneb jak na focení ve stylu filmu noir

12. ledna 2021

Brzké stmívání má pro fotografy jednu nespornou výhodu: máme dostatek času na focení potmě v exteriéru. Temné uličky, kamenné zídky mdle osvětlené pouličními lampami, odrazy světel na hladině řeky nebo protáhlé stíny černých koček. Takové prostředí a dostatek času přímo vyzývá k low key fotografování ve stylu temného film noir. Pokud máte dost odvahy, pojďte se podívat, jak na to.

Objektivy 5

Krásný bokeh, výborná světelnost a rychlost. Takový je Nikon Z 50mm f/1.2 S

07. ledna 2021

Padesátka je jedním ze základních portrétních ohnisek. My se v tomto článku podíváme na speciální ultrasvětelný objektiv Nikon Z 50mm f/1.2 S a také jej porovnáme se staršími konkurenty. Objektiv jsme otestovali v praxi, nečekejte tedy suchou teorii, přinášíme vám zkušenosti z terénu a hromadu fotek, abyste si mohli sami udělat názor. Tak pojďme na to!

Pokročilé úpravy 15

VIDEO: Jak odstranit odlesky z brýlí a jiných skleněných objektů? Pomůže Editor, masky a vrstvy

05. ledna 2021

Při focení lidí s brýlemi často narazíte na problém s odlesky, přes které jim není vidět do očí. Samozřejmě je nejlepší, když se odleskům vyhnete už při focení. To ale občas není možné a musíte se s nimi buď smířit, nebo je odstranit v počítači. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, je tento návod právě pro vás. Pomůže vám modul Editor a vrstvy v Zoner Photo Studiu X.

Novinky ze Zoneru 5

Nejčtenější články roku 2020: podívejte se, jaká témata vás letos nejvíce zajímala

29. prosince 2020

Blíží se nám konec dalšího roku a s ním přichází i náš tradiční výběr toho nejlepšího z magazínu Milujeme fotografii. Vybrali jsme deset článků, které vás v roce 2020 nejvíce zaujaly. Osvěžte si znalosti, které jste v tomto roce získali. A snad ani nemusíme připomínat, že se těšíme na tu spoustu dalších článků, které pro vás připravíme v roce 2021!

VIDEO: Katalog – 4 způsoby zpracování fotografií ve složkách 11

VIDEO: Katalog – 4 způsoby zpracování fotografií ve složkách

18. prosince 2020

Organizace a třídění fotografií je nedílnou součástí života každého fotografa. Zoner Photo Studio X má pro tyto účely funkci Katalog, který orientaci ve složkách a fotkách usnadňuje a urychluje jejich načítání. V tomto videu se podíváme na to, jaká nastavení vám Katalog nabízí. Zjistěte, která z nich jsou pro vás vhodná a jak vám usnadní organizaci vašeho archivu.