Sdílejte fotografie ze Zoneramy a vložte je na web pomocí iframe

Pravděpodobně jste už slyšeli o naší webové galerii Zonerama.com, možná ji sami používáte. Je neomezená a své fotografie tam můžete nahrávat v nezměněné kvalitě. Co když se chcete pochlubit svými snímky nebo naopak nasdílet cizí album, které vás zaujalo? Existuje i jiná možnost než někomu jednoduše zaslat odkaz na určitou galerii? Určitě!

Magické tlačítko Sdílet

Ať už chcete sdílet jakékoliv fotoalbum nebo fotografii, vždycky budete postupovat přes modré tlačítko Sdílet v pravé horní části stránky, případně v dolní části pro sdílení jednotlivých fotografií.

sdilet01

Otevře se dialogové okno, které ukáže odkaz alba nebo snímku, tlačítka pro sdílení na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Google+, tumblr., Pinterest) nebo pole pro zaslání odkazu e-mailem.

sdilet02

Vložte galerii na svůj web

Zonerama umí ale i něco jiného! Vytvořili jsme možnost vložit na vaše webové stránky prvek iframe s vybraným albem, tedy rámeček zobrazující fotografie z daného fotoalba. Obrázek však vydá za tisíc slov. Najeďte na následující obrázek myší a vyzkoušejte, co umí:

Iframe vložíte ho jednoduše. Ve výše zmíněném dialogu pro sdílení srolujte níž a rozklikněte nápis Embeded. V tom okamžiku se zobrazí kód, který vložíte do kódu svého webu a pás s fotografiemi je na světě! Můžete upravit šířku a výšku pásu nebo barvu informačního pruhu, který se objeví po najetí myši na album.

embeded

Pokud potřebujete na svůj web vložit iframe ve vertikální podobě, není to problém – stačí zaškrtnout možnost Vertikálně. Pomocí tlačítka Přehrát automaticky určíte, zdali se mají fotografie v náhledu posunovat samy nebo až po stisknutí šipky pro zobrazení dalšího snímku.

Nezapomeňte kód prvku zkopírovat a vložit do stránky až v okamžiku, kdy jste vše nastavili podle svých představ.

Sdílejte nová alba automaticky

Jste aktivní na sociálních sítích a chcete upozornit na své nové album na Zoneramě? Snadno můžete nastavit, aby se vašim přátelům na sociálních sítích automaticky zobrazovalo upozornění na každé vámi nově vytvořené album, snímek nebo video.

Při vytváření alba rozklikněte volbu Automatické sdílení vpravo dole a vyberte požadovanou síť. Na sociální sítě nasdílí Zonerama pouze veřejná alba.

Synchronizujte fotografie s Facebookem

Určitě nám dáte za pravdu, že je zbytečné nahrávat stejné fotografie někam dvakrát. Pokud se rádi chlubíte svými fotkami rádi i na Facebooku, využijte automatickou synchronizaci fotografií a alb. Propojte si Zoneramu s Facebookem kliknutím na Vy > Nastavení Zonerama. Při tvorbě nového alba zatrhněte možnost Synchronizovat s alby Facebook a ušetříte si spoustu práce. Fotografie se s Facebookem sesynchronizují samy a vy se můžete těšit na nové „lajky“. (S Facebookem propojíte Zoneramu také kliknutím na Vy > Nastavení Zonerama.)

Synchronizování lze samozřejmě kdykoliv vypnout nebo zapnout u již vytvořených alb. Na svém profilu jděte na ikonku tužky (Upravit profil) a u vybraného alba klikněte na ikonku „f“, která se zobrazí po najetí myší na album.

F

Tuto změnu nastavíte i v režimu úpravy jednotlivých alb.

tuzka

Sdílejte své snímky na Zoneramě, přidejte si do oblíbených uživatelů fotografy, jejichž fotky se vám líbí a učte se od nich, protože inspirace není nikdy dost.

Další články o Zoneramě:

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorAja Voráčková

Aja je nadšený psavec, amatérský fotograf a vášnivý kulinář, což se projevuje i v jejích fotografiích. Fotí jak jídlo samotné, tak nejrůznější kulinářské a gastronomické akce, na nichž má nejraději spokojené a šťastné výrazy zúčastněných jedlíků.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *