VIDEO: Cosplay focení se Zdeňkou Vrátnou

00:08:18

V tomto videu se podíváme přímo na focení s naší ambasadorkou Zdeňkou Vrátnou. Vyrazili jsme na fotografický výlet a celé jsme to natočili, abyste u toho mohli být také. Ve videu na vás čekají tipy na (nejen) cosplay a portrétní focení a také záběry ze zákulisí. Pusťte si video, prohlédněte fotoset a přiučte se zase něco nového!

Roli modelky zastala Victoria Hofferson, která si vyrobila perfektní kostým z připravované hry Assassin´s Creed: Valhalla. A z focení si kromě skvělých snímků do svého portfolia odnesla také náš obdiv. Vydržet totiž několik hodin v severském kostýmu na moravském letním slunci a ani jednou si nepostěžovat, to chce notnou dávku nadšení!

Správné prostředí je základ

Při každém cosplay focení je důležité dobře zasadit postavu do prostředí. A protože se nový Assassin´s Creed odehrává z velké části mezi ruinami starobylých hradů, rozbalili jsme mapy a jali se takovou útulnou zříceninu najít. A povedlo se! Útočištěm se pro nás staly Děvičky na prosluněné moravské Pálavě. 

Focení se Zdeňkou Vrátnou
Jaké jiné kulisy k focení tohoto kostýmu využít, když ne hradní zříceninu? My jsme zvolili Děvičky na Pálavě. Foto: Matěj Liška.

S jakým vybavením?

Při focení Zdeňka používala kromě foťáku (Nikon D750 + Nikkor 50mm f/1.8) jenom pár dalších pomůcek. Kromě odrazné desky (důvtipně upevněné na lidském stativu) dobře posloužila ještě dýmovnice, s jejíž pomocí jsme vykouzlili nejen kouřové, ale i světelné efekty. 

Focení se Zdeňkou Vrátnou
Foťák, odrazná deska a lidský stativ – žádné další vybavení jsme nepotřebovali. Foto: Matěj Liška.

V lese se totiž před západem slunce daly skvěle využít paprsky, kterým se povedlo proklestit si cestu korunami stromů. Díky kouři z dýmovnice se krásně vykreslily a fotkám dodaly ten správný šmrnc.

Focení se Zdeňkou Vrátnou
Velká výhoda práce s dýmovnicí zde spočívala v tom, že jsme pomocí kouře zvýraznili sluneční paprsky, které procházely korunami stromů. Foto: Matěj Liška.

A to je celé, žádné další speciální vybavení jsme nepotřebovali. Důležitý byl pak už jen Zdenčin fotografický talent a dobré oko na úpravy v Zoner Photo Studiu X.

POZOR! Focení s dýmovnicí musíte vždy nahlásit hasičům. Ušetříte tak peníze za zbytečný výjezd, kdyby někdo mylně nahlásil požár. Naštěstí k tomu můžete využít jednoduchý webový formulář.

Vše ostatní najdete ve videu

Ale nic dalšího už nebudeme prozrazovat! Vše uvidíte sami ve videu na začátku článku. A kdyby vás zajímalo, jak Zdeňka fotky dotahuje k dokonalosti pomocí Zoner Photo Studia X, podívejte se na videa o úpravách portrétů, která nedávno natočila:

Podívejte se na celý fotoset!

Cosplay focení se Zdeňkou Vrátnou fotoset

Cosplay focení se Zdeňkou Vrátnou fotoset

Cosplay focení se Zdeňkou Vrátnou fotoset

Cosplay focení se Zdeňkou Vrátnou fotoset

Cosplay focení se Zdeňkou Vrátnou fotoset

Cosplay focení se Zdeňkou Vrátnou fotoset

Cosplay focení se Zdeňkou Vrátnou fotoset

Jak se vám líbí? Všechny fotky jsou upravené v Zoner Photo Studiu X. Pokud ho ještě nemáte, stáhněte si ho na 7 dní zdarma a posuňte vaše snímky zase o kus dál!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Moje fotky najdete třeba na mém instagramu https://www.jardafoti.cz/.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *