Velikonoční přáníčko na poslední chvíli

Jaro je tu, Velikonoce za dveřmi a času tak málo. Nestihli jste koupit papírové velikonoční přání? Máme pro vás jednoduchý tip, jak poslat alespoň to elektronické.

Uživatelé programu Zoner Photo Studio X mohou využívat rámečky, které pro ně pravidelně před Velikonocemi připravujeme. S jejich pomocí rychle proměníte jakoukoliv fotografii ve velikonoční přání.

 

Instalace velikonočních rámečků

Spusťte instalační soubor a potvrďte první obrazovku tlačítkem Další. Instalační soubor se automaticky nainstaluje do stejné složky, kde máte Zoner Photo Studio X. O nic víc se nemusíte starat.

Instalace rámečků

Použití velikonočních rámečků ve fotce

Po nainstalování rámečků spusťte ZPS, najděte si fotografii, kterou chcete pro přání použít, a otevřete ji v modulu Editor. My jsme zvolili rodinnou fotografii, neváhejte ale být kreativní a použijte třeba snímek svého domácího mazlíčka.

V Editoru zvolte Menu > Efekty > Obálky. Funkci Obálky najdete také v pravém postranním panelu pod položkou Efekty.

Následně zvolte, jaký typ obálek chcete použít. V tomto případě tedy zvolte v rolovací nabídce Velikonoce.

Výběr obálky

Mezi zobrazenými rámečky vyberte kliknutím takový, který se vám líbí nebo sedí k vaší fotografii nejlépe. Jednotlivé rámečky můžete ještě dál upravit – přizpůsobit poměrům stran obrázku, otočit nebo upravit jeho měřítko.

03_fotka-s-rameckem2

Aby velikonoční motiv vynikl ještě lépe, zmenšili jsme měřítko obálky a přidali tak bílý rámeček celkové fotografii. Jeho barvu ale můžete dál měnit.

04_fotka-s-rameckem2

Použití obálek není žádná věda. Snadno je použijete i na více fotografií najednou pomocí funkce Hromadné úpravy (Ctrl+Q).
bannermf_690x120

Poslední aktualizace 11. dubna 2017

1 1
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Redakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Číst všechny články.

Komentáře