Vytvořte velikonoční přání z vlastních fotek. A odešlete ho z pohodlí domova

Jaro klepe na dveře a Velikonoce se blíží! Chcete potěšit své blízké? Pošlete jim originální velikonoční přání. Není žádné takové přáníčko jako s vaší vlastní fotkou. Navíc se dá poslat rychle a jednoduše jako pohlednice přímo ze stránek Zoneru. Potěšte celou rodinu a všechny přátele kreativním a jedinečným přáním.

V článku se naučíte: 

  • přidat do fotky rámeček,
  • přidat do fotky text,
  • udělat z fotky přání,
  • poslat přání snadno z pohodlí domova.

Připravte si fotografii, otevřete ji v Zoner Photo Studiu X a upravte v modulu Vyvolat dle vašich představ. Doporučujeme prosvětlené, zelené a veselé úpravy, které se skvěle hodí k jaru. Fotografie rodiny, králíčků, sněženek, tulipánů, jarní krajiny. Každý typ fotografa určitě něco najde.

Jak vytvořit velikonoční Přání
Naše ukázková fotografie je „upečená“ v domácích podmínkách a obsahuje vždy krásné jarní tulipány. A nějaké velikonoční dekorace, které máte doma jistě také.
Nikon D750, Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM Art, 1/100 s, f/3.5, ISO 250, ohnisko 35 mm.

Když máte fotografii připravenou, přejděte do modulu Editor.

Vložte a upravte rámeček

Nyní je na vás vybrat si ten nejhezčí rámeček. Rámečky najdete v menu v levém horním rohu v sekci Upravit pod názvem Okraje a Rámečky (Ctrl+Shift+B).

Jak vytvořit velikonoční Přání
Rámečky přidáte v menu v levém horním rohu nebo pomocí klávesové zkratky Ctrl+Shift+B.

Nyní rámeček upravte podle svých potřeb. Použijte jednoduchý bílý, nebo jakkoliv barevný. Můžete ale přidat i dvojitý nebo trojitý. Snadno nastavíte, jak silný má rámeček (nebo jeho konkrétní linky) být. Stejně tak snadno vyberete barvy – ať už ruční volbou barvy z fotografie prostřednictvím Kapátka nebo pomocí výběru z barevné škály.

TIP: Použijte na rámeček barvu, která převládá ve vaší fotografii. Na hezké jarní fotce to nejspíše bude zelená nebo jiná přírodní barva. Zkuste kapátkem volit různá místa na fotografii a zkoušejte, co se vám nejvíc zalíbí.

Rámeček můžete mít symetrický, nebo si ho ručně nastavit podle vámi stanovených jednotek (pixely nebo procenta).

Jak vytvořit velikonoční Přání
Nastavte barvu a velikost rámečku.

Po nastavení všech hodnot klikněte na Použít a máte rámeček hotový. Pokud znovu použijete funkci Okraje a Rámečky (Ctrl+Shift+B), pak se vám kolem původního rámečku přidá ještě jeden. Pokud chcete upravit ten použitý, vraťte se zpět (Ctrl+Z) a vaše nastavení bude uložené jako Poslední použité, nebudete ho tedy muset nastavovat znovu. Pro lepší možnosti vracení vašich kroků doporučujeme pracovat s vrstvami.

Vložte text

Text vložíte pomocí klávesy T nebo kliknutím na Nástroje pro vkládání objektů -> Vložit text (T) pod Histogramem. Do políčka si napište zamýšlený text a pak klikněte na obrázek. Text se vloží jako nová vrstva.

velikonoční přání v Zoner Photo Studiu X – text
Napište text, který chcete na fotce mít.

Text můžete po obrázku posouvat, můžete ho zvětšit či zmenšit. Můžete měnit font, barvu, velikost a další vlastnosti. Můžete mu také změnit režim prolnutí vrstvy. Zkuste třeba režimy Vyloučit nebo Měkké světlo. Vyloučit je skvělý, pokud potřebujete, aby byl nápis na bílé části fotky černý a a na černé pak bílý. Tedy aby byl všude čitelný.

TIP: Na text můžete aplikovat různé efekty jako stínování nebo lehkou záři. Stačí na vrstvu s textem kliknout pravým tlačítkem myši a najít Efekty. Zde již můžete nápis kreativně vylepšit.

Vložte obrázky

Pokud máte pocit, že fotografie není dostatečně zaplněná, můžete si na fotku přidat další objekt. Třeba nějaký obrázek ve formátu *.png. Například motýlka, vajíčka nebo cokoliv jiného, co vás napadne.

Udělat ze své fotografie obrázek ve formátu *.png (s průhledným pozadím) je snadné. Jak na to se dozvíte v článku Jak vytvořit průhledné pozadí. A jak potom obrázek do fotografie přidat? Mrkněte třeba na článek 5 úprav, bez kterých se žádná fotomontáž neobejde. Naučte se správně vkládat objekty do fotek.

Méně je někdy více

Kreativitě se meze nekladou, ale zase nesklouzněte do extrémů a přeplácanosti. Zkuste své přání udržet decentní, ale krásné. Základem je vaše fotografie, která by měla pod všemi úpravami zůstat tím nejdůležitějším na celém přání.

Velikonoční přání v zoner Photo Studiu X – hotovo
A máme hotovo, nyní zbývá už jen přání poslat.

Pošlete přání

Výsledek si uložte. Nyní stačí přání jen odeslat. Buď elektronicky, nebo jako pohlednici. Nemusíte nikam na poštu ani odcházet od počítače. Můžete ho z pohodlí domova poslat i jako opravdovou pohlednici. Stačí navštívit naši stránku, ze které pohlednici snadno odešlete.

V Zoneru za vás zařídíme všechno potřebné, aby vaši blízcí dostali vytištěnou pohlednici s vaším přáním a textem. Pohlednice přijde poštou do tří pracovních dnů a je kvalitně vytištěná.

A takhle snadno máte vytvořené a zařízené velikonoční přání. Stejným postupem se můžete inspirovat i na Vánoce, na Valentýna nebo k příležitostem jako jsou narozeniny, svatba, narození dítěte a další. A i my z Milujeme Fotografii vám tímto přejeme krásné a klidné Velikonoce!

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zdarma a vytvořte originální velikonoční přání pro své blízké.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *