Vytvořte velikonoční přání z vlastních fotek

Jaro klepe na dveře a Velikonoce se blíží! Chcete potěšit své blízké? Pošlete jim originální velikonoční přání. Není žádné takové přáníčko jako s vaší vlastní fotkou. Navíc se dá poslat rychle a jednoduše jako pohlednice přímo ze stránek Zoneru. Potěšte celou rodinu a všechny přátele kreativním a jedinečným přáním.

V článku se naučíte: 

  • přidat do fotky rámeček,
  • přidat do fotky text,
  • udělat z fotky přání,
  • poslat přání snadno z pohodlí domova.

Připravte si fotografii, otevřete ji v Zoner Photo Studiu X a upravte v modulu Vyvolat dle vašich představ. Doporučujeme prosvětlené, zelené a veselé úpravy, které se skvěle hodí k jaru. Fotografie rodiny, králíčků, sněženek, tulipánů, jarní krajiny. Každý typ fotografa určitě něco najde.

Jak vytvořit velikonoční Přání
Naše ukázková fotografie je „upečená“ v domácích podmínkách a obsahuje vždy krásné jarní tulipány. A nějaké velikonoční dekorace, které máte doma jistě také.
Nikon D750, Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM Art, 1/100 s, f/3.5, ISO 250, ohnisko 35 mm.

Když máte fotografii připravenou, přejděte do modulu Editor.

Vložte a upravte rámeček

Nyní je na vás vybrat si ten nejhezčí rámeček. Rámečky najdete v menu v levém horním rohu v sekci Upravit pod názvem Okraje a Rámečky (Ctrl+Shift+B).

Jak vytvořit velikonoční Přání
Rámečky přidáte v menu v levém horním rohu nebo pomocí klávesové zkratky Ctrl+Shift+B.

Nyní rámeček upravte podle svých potřeb. Použijte jednoduchý bílý, nebo jakkoliv barevný. Můžete ale přidat i dvojitý nebo trojitý. Snadno nastavíte, jak silný má rámeček (nebo jeho konkrétní linky) být. Stejně tak snadno vyberete barvy – ať už ruční volbou barvy z fotografie prostřednictvím Kapátka nebo pomocí výběru z barevné škály.

TIP: Použijte na rámeček barvu, která převládá ve vaší fotografii. Na hezké jarní fotce to nejspíše bude zelená nebo jiná přírodní barva. Zkuste kapátkem volit různá místa na fotografii a zkoušejte, co se vám nejvíc zalíbí.

Rámeček můžete mít symetrický, nebo si ho ručně nastavit podle vámi stanovených jednotek (pixely nebo procenta).

Jak vytvořit velikonoční Přání
Nastavte barvu a velikost rámečku.

Po nastavení všech hodnot klikněte na Použít a máte rámeček hotový. Pokud znovu použijete funkci Okraje a Rámečky (Ctrl+Shift+B), pak se vám kolem původního rámečku přidá ještě jeden. Pokud chcete upravit ten použitý, vraťte se zpět (Ctrl+Z) a vaše nastavení bude uložené jako Poslední použité, nebudete ho tedy muset nastavovat znovu. Pro lepší možnosti vracení vašich kroků doporučujeme pracovat s vrstvami.

Vložte text

Text vložíte pomocí klávesy T nebo kliknutím na Nástroje pro vkládání objektů -> Vložit text (T) pod Histogramem. Do políčka si napište zamýšlený text a pak klikněte na obrázek. Text se vloží jako nová vrstva.

velikonoční přání v Zoner Photo Studiu X – text
Napište text, který chcete na fotce mít.

Text můžete po obrázku posouvat, můžete ho zvětšit či zmenšit. Můžete měnit font, barvu, velikost a další vlastnosti. Můžete mu také změnit režim prolnutí vrstvy. Zkuste třeba režimy Vyloučit nebo Měkké světlo. Vyloučit je skvělý, pokud potřebujete, aby byl nápis na bílé části fotky černý a a na černé pak bílý. Tedy aby byl všude čitelný.

TIP: Na text můžete aplikovat různé efekty jako stínování nebo lehkou záři. Stačí na vrstvu s textem kliknout pravým tlačítkem myši a najít Efekty. Zde již můžete nápis kreativně vylepšit.

Vložte obrázky

Pokud máte pocit, že fotografie není dostatečně zaplněná, můžete si na fotku přidat další objekt. Třeba nějaký obrázek ve formátu *.png. Například motýlka, vajíčka nebo cokoliv jiného, co vás napadne.

Udělat ze své fotografie obrázek ve formátu *.png (s průhledným pozadím) je snadné. Jak na to se dozvíte v článku Jak vytvořit průhledné pozadí. A jak potom obrázek do fotografie přidat? Mrkněte třeba na článek 5 úprav, bez kterých se žádná fotomontáž neobejde. Naučte se správně vkládat objekty do fotek.

Méně je někdy více

Kreativitě se meze nekladou, ale zase nesklouzněte do extrémů a přeplácanosti. Zkuste své přání udržet decentní, ale krásné. Základem je vaše fotografie, která by měla pod všemi úpravami zůstat tím nejdůležitějším na celém přání.

Velikonoční přání v zoner Photo Studiu X – hotovo
A máme hotovo, nyní zbývá už jen přání poslat.

Pošlete přání

Výsledek si uložte. Nyní stačí přání jen odeslat. Buď elektronicky, nebo jako pohlednici.

A takhle snadno máte vytvořené a zařízené velikonoční přání. Stejným postupem se můžete inspirovat i na Vánoce, na Valentýna nebo k příležitostem jako jsou narozeniny, svatba, narození dítěte a další. A i my z Milujeme Fotografii vám tímto přejeme krásné a klidné Velikonoce!

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a vytvořte originální velikonoční přání pro své blízké.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *