Přidejte do fotografie odlesk objektivu

V poslední době jsou odlesky objektivů a zejména jejich umělé přidávání, velmi populární. Odlesk může fotku oživit, dodat jí dynamiku nebo příběh. Ale zároveň jí to může uškodit. Ukážeme vám, jak odlesk do fotografie přidat a taky to, kde ho rozhodně nepoužívat.

Článek je starý více než 5 let. Informace v něm mohou být zastaralé.

Pracujeme na jeho aktualizaci. Zatím si můžete přečíst nějaké novější.

Ne, chci pokračovat ve čtení článku

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMatěj Liška

Nejraději fotím lidi. Svatby, portréty, maturitní tabla, plesy… Vyhledávám protisvětlo, baví mě různé varianty svícení a používám raději kratší objektivy. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete u mě na webu nebo na Facebooku.

Komentáře (2)

 1. František Kreisinger

  Mne by víc zajímal problém opačný, jak odlesky objektivu z fotky odstranit. Bohužel odkaz na článek o tom, který zde je uveden, je nefunkční.

  1. Zdravím vás, Františku,
   díky za dotaz. Těší mě váš zájem o funkce ZPS X i články v našem magazínu. Odlesky, které vzniknou v objektivu můžete redukovat použitím nejrůznějších filtrů při focení. Samotná postprodukce má několik řešení, jedno z nich může být např. odstranění pomocí retuše.
   Ať vaše fotky oslňují diváky i bez odlesků
   Eva | Redakce Milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *