Podpora všech funkcí pro lokální úpravy

Podpora všech funkcí pro lokální úpravy

Během úpravy fotek je potřeba se občas zaměřit pouze na konkrétní objekt. K tomu nám slouží nástroje pro lokální úpravy: Štětcový, Přechodový a Kruhový filtr. A od podzimní aktualizace 2023 v nich najdete skoro všechny možnosti úprav co modul Vyvolat nabízí. 

Nyní zvládnete s plnou paletou úprav vyladit fotku do nejmenších detailů. Se všemi oblíbenými funkcemi provedete lokální úpravy efektivně jen na těch místech, kde jsou potřeba.

Rozšířené funkce pro lokální úpravy

Kruhový, Přechodový či Štětcový filtr vám nyní nabízí plnou paletu funkcí, např.

 1. Dejte sbohem namodralým nebo nažloutlým částem fotky. Pomocí Vyrovnání bílé (nové) vyvážíte teplotu barev nejen na celé fotce, ale i lokálně. 
 2. Základní úpravy vám pomohou nastavit expozici a dynamický rozsah i konkrétním částem vaší fotky. 
 3. Nastavte Živost, Sytost a Polarizaci i lokálně, díky (nové lokální funkci) Barva.
 4. S Tonální křivkou jednoduše opravíte jasy a RGB kanály přesně tak, jak potřebujete.
 5. Barevnými korekcemi upravíte jakoukoliv barvu na fotce, a to i lokálně.
 6. S (novou) možností Barevného tónování i lokálně, změníte fotkám náladu ještě snadněji a detailněji.
 7. (Nově) najdete v lokálních nástrojích i Redukci šumu s kterou odstraníte šum i na konkrétních místech. 
 8. Možnost korekce doostření byla v lokálních úpravách i dříve, pod Základními úpravami. Teď ji najdete (nově) dole v sekci Ostrost.
 9. Poslední je funkce Překrýt barvou, díky které můžete konkrétní místo na fotce překrýt vybranou barvou a pro kterou můžete upravit intenzitu a Režim prolnutí

Chcete se naučit víc? Přečtěte si náš článek o lokálních úpravách.

Pusťte si naše video a podívejte se na to, jaké funkce najdete v nové verzi ZPS X pro lokální úpravy a jak s nimi lze pracovat. 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (2)

 1. Dobrý den, aktualizace jsou jistě nice to have, ale mám v posledních letech pocit, že Zoner je opravdu pro jiné fotografy, než jsem já. Nemám čas sis každou fotkou hrát do nekonečna a „vymazlit“ si ji. Pro to, co dělám, si v Zoneru umím najít řešení, ale přijde mi to jako přecházet křižovatku přes čtyři přechody, když tam mám k dispozici podchod. A výběr objektu v lightroomu je pro mě opravdu game changer, který mi stojí za ty peníze. Přeji Vám hodně spokojených uživatelů, ale já už mezi nimi nebudu.

  1. Dobrý den Petře, děkujeme za váš komentář. Jsme rádi, že Zoner Photo Studio používáte, i přesto, že umíte najít řešení jinde. Asi vás potěšíme informací, že vývojový tým na výběru objektu tvrdě pracuje. Budeme se těšit, až se opět připojíte k našim spokojeným uživatelům.
   Pamatujte, že peníze nejsou všechno.
   Vanda | Redakce Milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *