12 nejlepších článků roku 2014

Čtete nás hodně a my jsme za to rádi! Je pochopitelné, že některé články u vás mají úspěch větší, některé menší. Jaké se vám ale za uplynulý rok líbily nejvíce?

Co nejradější fotografujete?

Fotografování lidí

Po letmém zhlédnutí témat nejúspěšnějších článků bychom řekli, že lidi. Lidé jsou všude kolem nás, často chcete zachytit své blízké tak, aby vypadali co nejlépe.

1) Vyvarujte se chyb při fotografování lidí
01_chyby-lidi

2) Pokud se vám snímek přeci jen úplně nevydaří, přečtěte si, jak upravit portrét v Zoner Photo Studiu.

02_lidi-ZPS

Formát RAW

3) Jsme rádi, že se nebojíte formátu RAW. Možná jste propadli jeho kouzlu po přečtení článku Objevte vlastnosti RAW souborů, možná už surové snímky využíváte dlouho.

03_RAW

4) Tomu, že RAW není ojedinělý formát ostatně i nasvědčuje to, že potřebujete propojit Zoner Photo Studio s DNG konvertorem pro lepší zpracování surových snímků.

04_DNG

Fotografování krajiny

Těsně za portrétními fotografy jdou i krajináři. Možná proto, že fotografie přírodních scenérií jsou tak inspirativní a uchvátí každého.

5) Inspirace, fotovýbava i úprava snímků v ZPS? To přesně najdete v článku  8 tipů na krajinářskou fotografii.

05_tipy-krajina

6) Podzim očima fotografa aneb osm různých námětů, co fotit na podzim – čistě inspirativní článek, který vás zkrátka zaujal.

06_podzim

7) Trápí vás na snímcích kácející se linie? Jak jim předcházet a co s nimi se dozvíte v článku od Víta.

07_kacejici-se-linie

8) Vytváříme HDR „z ruky“ – na to, abyste si vyzkoušeli, jak vzniká HDR fotografie, nemusíte mít drahé a složité vybavení. Návod na skládání fotografií využijete nejen v ZPS 17, ale i ve starších verzích.

08_hdr

Fototechnika

V určitém bodě své fotografické dráhy se každý zastaví a zamyslí se nad tím, jestli by ho nová fototechnika neposunula dál. Může to tak být a nemusí, je ale pochopitelné, že dokud si ji nezkusíte nebo si o ní něco nepřečtete, nezjistíte to.

9) Článek 8 bodů k objektivům je opět spíš rozcestníkem, na kterém najdete další články týkající se objektivů.

09_objektivy

10) Cesta k levným objektivům ukazuje, že v bazarech a na půdách se někdy mohou ukrývat skvosty.

10_levne-objektivy

11) S bleskem od amatéra k profesionálovi se mezi vámi šířilo… zkrátka rychlostí blesku. Různé druhy blesku a použité techniky přináší rozdílné výsledky.

11_blesk

Legislativa

V tomto článku najdete místo kopy inspirativních fotografií kopu informací. Nebojte se legislativy a přečtěte si, co dělat, když někdo neoprávněně použije vaši fotografii.

12) Ukradené fotografie

12_ukradene-fotografie

Jsme zvědaví, jaké články se vám budou líbit nejvíc příští rok. Nejvíc nás (a následně i vás) potěší, když nám napíšete, jaké téma vás zajímá nejvíce. Je to třeba fotografování koček? Nebo fotografické rady pro začátečníky? Trápí vás konkrétní funkce v Zoner Photo Studiu?

Napište nám na magazin@zoner.cz, o čem chcete číst, a my oslovíme odborníky, kteří mohou vaše vytoužená témata zpracovat.

[button link=“mailto:magazin@zoner.cz“ size=“large“ text_size=“beta“]Napište nám, jaké články chcete číst[/button]

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorAja Voráčková

Aja je nadšený psavec, amatérský fotograf a vášnivý kulinář, což se projevuje i v jejích fotografiích. Fotí jak jídlo samotné, tak nejrůznější kulinářské a gastronomické akce, na nichž má nejraději spokojené a šťastné výrazy zúčastněných jedlíků.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *