https://www.milujemefotografii.cz/wp-content/uploads/2014/02/perex4.jpg

8 tipů na krajinářskou fotografii

Jsou fotografové, kteří v zimě v exteriérech téměř nefotografují. Patříte-li mezi ně, pak pro vás přinášíme menší opakování základů fotografování krajin, abyste s příchodem jara byli připraveni. A těm ostatním drobné připomenutí dostupných možností určitě taky neuškodí. 

O krajinářské fotografii jsme zde na blogu psali již několikrát. Přesto, že jsme nevynechali ani zimní krajinu, největší krajinářské žně bezpochyby začínají počátkem jara a končí s prvním sněhem. Nebude tedy na škodu si pár tipů připomenout:

Pusťte se do toho!

Vít ve svém podzimním textu shrnul základní pravidla pro focení v exteriérech, přidal doporučení ohledně volby objektivů a tipy na fotografické filtry. Celý článek si můžete přečíst zde.

Zlatá hodinka a ostatní časy, foto: Vít Kovalčík.

Proti proudu nebo po něm

Fotografování nejen vodních toků jsme pak přinesli v samostatném článku zde.

Proti proudu nebo po něm, foto: Vít Kovalčík.

Vstávejte brzy

O tom, že pro atmosférou prorostlé krajinářské záběry se vyplatí vstávat brzy, vás přesvědčí Ivo s výbornými snímky z okolí Břeclavi.

Fotostory: Jitra starců, foto: Ivo Prümmer.

Minimalismus

Také v krajinářské fotografii můžete využít minimalistického přístupu. Jak takové snímky vypadají a jak se do nich pustit, čtěte v tomto článku.

Maximální účinek s minimálními prvky, foto: Vít Kovalčík.

U mořského pobřeží

Chystáte-li se na exotickou dovolenou ještě před letní sezonou, pak se mrkněte na pět rychlých tipů na fotografování u moře.

5 rychlých tipů na fotografování u moře, foto: Tomáš Slavíček.

Základní úpravy

Jak v Zoner Photo Studiu upravit jasově a barevně krajinářské fotografie jsme nakousli nad jednou čtenářskou fotografií.

Uprav mi fotku IX – Vylepšení krajinářské fotografie, foto: Jiří Klaban, editace ZPS.

Mapování tonality

Pokročilejší úpravu s nástrojem Mapování tonality jsme následně představili opět nad dalším snímkem zaslaným jedním z našich čtenářů.

Uprav mi fotku XIII: Zesvětlení mapováním tonality, foto: Josef Smékal, editace: ZPS.

Skládejte panorámata

Krajinným záběrům sluší rozhled. Přesvědčte se o tom v článku, který vám poradí, jak skládat panoramatické fotografie v ZPS.

Uprav mi fotku XVI – Jak sestrojit panorámata v ZPS, foto: Foto: Ján Veselovský, editace: ZPS.

Přejeme hodně povedených krajinných záběrů!

Okomentujte článek