Naučte se vytvořit (nejen) kruhový ořez fotky. Pomůžou vám vrstvy

Naučte se vytvořit (nejen) kruhový ořez fotky. Pomůžou vám vrstvy
Téhle fotce by slušel kruhový ořez. A téhle zase elipsa nebo třeba trojúhelník. Možná jste si už také něco podobného řekli. Podobné možnosti ořezávání fotek ale běžně po ruce nemáte. Tedy na první pohled. Ve skutečnosti kruhový nebo elipsový ořez fotky připravíte na pár kliknutí.

Článek je starý více než 5 let. Informace v něm mohou být zastaralé.

Pracujeme na jeho aktualizaci. Zatím si můžete přečíst nějaké novější.

Ne, chci pokračovat ve čtení článku

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJan Němec

Psaní se věnuje řadu let. Působil jako redaktor a později editor v novinách a několik let pracoval také jako copywriter. V současnosti dohlíží na fungování magazínu Milujeme fotografii. Ve svém fotoarchivu má zejména snímky z koncertů a reportážní fotky.

Komentáře (2)

 1. Je to napsané trochu nesrozumitelně. Výraz „Poté sáhněte po Nástrojích pro práci s výběrem“ znamená prosím co? Když ten program vidím poprvé, tak mi výzva někam sahat moc nepomůže.

  1. Zdravíme Vás, Václave,
   děkujeme za Váš dotaz. Pojem „sáhněte“ je tu myšlen obrazně, i když si na monitor sáhnout samozřejmě můžete. Nicméně doporučujeme kouknout na přiložená videa, kde krok po kroku uvidíte, jak na ořez fotek, i když zkoušíte program v ZPS X poprvé:-)
   Přejeme Vám mnoho vydařeně oříznutých fotografií:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *