10 nejlepších článků roku 2018. Jaká témata vás nejvíce zaujala?

Je tu začátek nového roku a s ním i bilancování roku starého. My jsme nezůstali pozadu a našli jsme pro vás 10 nejčtenějších článků roku 2018. Připomeňme si společně to nejzajímavější z milujemefotografii.cz.

Mezi nejoblíbenějšími články roku 2018 najdete například velmi diskutovaný článek o fotografických klišé, který u vás vyvolal mnoho reakcí. Dále jste se mimo jiné zajímali o to, jak fotit v protisvětle nebo jakým způsobem si vytvořit PC sestavu na editaci fotek.

Podobným a mnoha jiným tématům se samozřejmě budeme věnovat i letos. Uvítáme i vaše podněty a tipy, týkající se obsahu magazínu. Neváhejte je napsat na náš mail magazin@zoner.cz.

Jak na RAW? Stačí pár úprav a z průměrné fotky uděláte skvělou

Skoro všichni, kteří se focením zabývají více, fotí do RAWu. Díky RAW formátu totiž můžete udělat ze špatné fotky průměrnou, z průměrné výbornou, z výborné ještě lepší. Formát RAW totiž nabízí výrazně víc obrazových dat než třeba JPG. A díky vám dává mnohem lepší možnosti úprav. Podívejte se proto, jak na RAW.

Chci vidět celý článek

12 fotografických klišé, kterým byste se měli vyhnout

Všichni chceme mít krásné fotky. Ve svém snažení se však někdy pustíme zcela neuváženým směrem. Klišé, nesčetněkrát zopakované motivy a postupy, které nás lapí do spárů jednoduché vizuální podbízivosti a nechají nás vytvořit možná na první pohled hezké, ale jinak nezajímavé snímky. Které to jsou a jak se jich vyvarovat?

Chci vidět celý článek

Nebojte se focení proti slunci aneb jak fotit se sluncem v záběru

Focení proti slunci se někteří fotografové bojí. Mají strach z poškození fotoaparátu i z pokažených fotek, které při focení v protisvětle hrozí. Pokud se ale vše povede, získáte velmi efektní fotografie.

Chci vidět celý článek

Jak vložit fotku do fotky: vytvořte fotografickou koláž nebo fotomontáž pomocí vrstev

Občas je potřeba vložit obrázek do obrázku tak, aby výsledek vypadal co nejreálněji. Postup je přitom docela jednoduchý. Využijete ho, ať už připravujete pozvánku na akci nebo si chcete jen trochu zaexperimentovat. Podívejte se proto, jak vložit fotku do fotky a vytvořit si vlastní fotografickou koláž či fotomontáž.

Chci vidět celý článek

3 tipy, jak fotit portrét v protisvětle

Focení v protisvětle dávno nemusí znamenat zničené fotky. Naopak. Můžete tak získat efektní snímky lidí. A stačí k tomu jen trocha šikovnosti, abyste neskončili s nepoužitelným záběrem. Podívejte se, jak správně fotit portrét v protisvětle.

Chci vidět celý článek

Jak na doostření fotografií aneb vyzrajte na nedokonalé zaostření fotky

Správné zaostření fotky je zásadní. Rozmazané fotografie totiž můžete zpravidla rovnou vyhodit. Jenže ne vždy se povede zaostřit ideálně. Ostrost navíc můžou snížit i parametry objektivu. Pokud ale není snímek úplně rozmazaný, pomůže vám doostření fotografií v počítači.

Chci vidět celý článek

Fotomobil, kompakt, APS-C, full frame. Podívejte se, jak se liší jejich crop faktor

Spojení crop faktor zná skoro každý fotograf. A spousta lidí i tuší, že určuje velikost snímače v porovnání s políčkem kinofilmu. Už méně jich ale ví, jak přesně ovlivňuje podobu snímků z fotomobilu, kompaktu či APS-C zrcadlovky v porovnání s full frame fotoaparátem. Rozdíly přitom můžou být dost výrazné. V ohniskové vzdálenosti, světelnosti i ostrosti.

Chci vidět celý článek

Naučte se správně zaostřit na sport i na budovy. Seznamte se s režimy ostření

Přesné a rychlé ostření i v obtížných světelných podmínkách. To je jedna z hlavních výhod digitálních zrcadlovek. Fotografům navíc nabízí několik ostřicích režimů, které jim usnadní focení statických i akčních scén. Vyznat se v nich, ale může být na první pohled složité. Podívejte se proto, co který režim znamená a kdy ho použít.

Chci vidět celý článek

Stříhání videa na pár kliknutí? Ukážeme vám, jak na to

Na stříhání videa už dávno nepotřebujete zvláštní program, který neumí nic jiného. Poradíte si s ním i při úpravě fotek. Střih videa, přidání titulků, hudby i přechodových efektů přitom zvládnete na pár kliknutí.

Chci vidět celý článek

[08/2018] Postavte si PC pro fotografy. Pomůžeme vám vybrat komponenty

Nikdo nechce u úpravy dvaceti fotek z dovolené strávit celý den. Spousta lidí přitom s podobným problémem bojuje. Důvod je jednoduchý – pomalý a zastaralý počítač. Podívejte se proto, jak si správně sestavit počítač na úpravu fotek.

Chci vidět celý článek

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *