Ovládněte střih videa na pár kliknutí

Na střih videa už dávno nepotřebujete zvláštní program, který neumí nic jiného. Poradíte si s ním třeba i při úpravě fotek. Sestříhat video přitom zvládnete na pár kliknutí.

Střih videa včetně přidání fotek a hudby zvládnete i v Zoner Photo Studiu X. Stačí jen přepnout do modulu Vytvořit a zvolit možnost Video.

modul Vytvořit

Otevřete Video ve Vytvořit.

Přidejte a poskládejte fotky a videa

Jakmile se otevře nové okno pro střih videa, přidáte fotky a videa pomocí tlačítek ve střední části obrazovky. Další možností je přesunout jednotlivé fotky a videoklipy myší z filmového pásu dole do prostřední části okna. Přetažením myší poté upravíte také jejich pořadí.

Přidání videa a fotografií.

Přidejte videa a fotky do časové stopy.

Sestříhejte video

Pro střih videa stačí kliknout na konkrétní videoklip v prostřední části okna. Nyní máte dvě možnosti, jak na to.

  1. Nejjednodušší a nejrychlejší variantou je kliknout na požadované místo ve videu a  poté klip rozstřihnout pomocí ikony nůžek, která se automaticky zobrazí. Videoklip se pak v daném místě rozdělí na dva. Obě videa pak můžete dál stříhat nebo třeba odstranit pomocí klávesy Delete.
  2. Pro přesnější střih videa je ale lepší zvolit možnost Oříznout videoklip, kterou vidíte v pravém panelu, nebo po kliknutí na klip zvolit ikonu s dvěma trojúhelníky . Pomocí táhel poté nastavíte, jakou část videa chcete zachovat (je označená modře), a co chcete vyříznout. Aby byl střih videa naprosto precizní, vidíte i čas, na kterém jsou dané posuvníky umístěné. Můžete je tak nastavit s přesností na setinu vteřiny. Jakmile jste s jejich polohou spokojeni, kliknete na tlačítko Oříznout.
Střih videa pomocí funkce Oříznout.

Upravte i délku jednotlivých videí.

Upravte vlastnosti

Vlastnosti celého videa nastavíte v pravém panelu.

  • V záložce Možnosti upravíte jeho Rozlišení (zpravidla je dobré nastavit 1920×1080 pixelů), Kvalitu a další parametry.
  • Záložka Hudba vám umožní přidat novou hudební stopu kliknutím na tlačítko  nebo některou ze stop odebrat tlačítkem .
  • Pomocí Parametrů pak zadáte přechody mezi jednotlivými klipy či obrázky, Pan&Zoom efekt, hlasitost videa či dobu zobrazení fotografie. Pokud máte označenou fotografii, uvidíte také volbu přizpůsobit snímek délce hudby.

Jakmile vše nastavíte a video je podle vašich představ, stačí už jen kliknout na Uložit video. A poté už můžete vše nasdílet svým přátelům.

Ukládání videa.

Hotové video uložte.

Abyste lépe viděli, jak snadno si se střihem poradíte, podívejte se na následující video:

Vyzkoušejte si střih videa sami. Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zdarma a připravte rychle a jednoduše vlastní videoklip.

Poslední aktualizace 19. září 2017

6 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Matěj Liška

Aktuálně jsem fotograf na volné noze. Převážně fotím svatby, maturitní tabla a plesy a dělám fotokurzy. Vyhledávám protisvětlo, kratší ohniskové vzdálenosti a fascinuje mě rybí oko. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete na mém webu nebo na Facebooku.

Číst všechny články.

Komentáře