Zonerama přináší jako první na světě podporu 10bitových HDR fotografií na webu

Zonerama přináší jako první na světe formáty zítřka už dnes

Naše fotografická platforma Zonerama posouvá zážitek z fotografování pro všechny po celém světě o kus dál. Od jejího vzniku byla a stále je průsečíkem technologie a umění na špičkové úrovni. S plnohodnotnou podporou HDR, RAW a AVIF přesahuje rámec běžné online galerie.

V rámci naplňování naší vize s potěšením představujeme nové funkce, které odrážejí náš pohled na budoucnost fotografie:

Podpora skutečného HDR

Služba Zonerama nově podporuje formáty AVIF. Fotografové se tak mohou vydat do světa 10bitových HDR snímků. Svá mistrovská díla mohou sdílet na prohlížeči Chrome a na dalších prohlížečích na jeho bázi, pokud mají správný hardware.

S rostoucí oblibou 10bitových HDR monitorů se fotografům naskýtá zajímavá příležitost maximálně využít potenciál svých RAW souborů, včetně těch starších. Váš archiv jistě skrývá klenoty v podobě RAW souborů s typickými 12 nebo 14bitovými informacemi o barevné hloubce, připravené k prezentaci v HDR. 

Mohu zobrazit obrázky HDR?

Možnost zobrazování snímků HDR závisí především na hardwaru. Zkontrolujte si své zařízení: 

  • Přehrávání HDR: Zkontrolujte nastavení systému Windows nebo Mac, zda můžete povolit přehrávání HDR.
  • Kompatibilita s prohlížeči: Ujistěte se, že používáte prohlížeč, který podporuje obrázky HDR. Doporučujeme Chrome nebo prohlížeče na něm založené.
  • Zobrazení obrázků HDR: Navštivte naši ukázkovou galerii a otevřete celou fotografii, nikoli pouze stránku s miniaturami. Pokud se světlé body zobrazí světlejší než bílé plochy v uživatelském rozhraní operačního systému, prohlížíte fotografie HDR.

Nezapomeňte, že pro dosažení co nejlepšího zážitku je vhodné provést kalibraci monitoru HDR pomocí nástrojů systému.

Editor fotek,
který nezná hranic
Stáhněte

Sdílení souborů RAW

Fotografové nyní mohou veřejně nebo soukromě sdílet všechny běžné soubory RAW stejně snadno jako ostatní standardní formáty fotografií. V současné době je odesílání souborů RAW dostupné prostřednictvím webové služby Zonerama.

Podpora souborů HEIC

Fotografové používající novější iPhony nebo fotoaparáty, které snímají do formátu HEIF (někdy HEIC nebo HIF), mohou své fotografie sdílet bez nutnosti konverze.

Zatímco iPhone zůstává jedním z nejoblíbenějších zařízení na světě, fotoaparáty podporující tento formát se na trhu teprve začínají objevovat. Přesto je Zonerama napřed – jsme připraveni i na 10bitové soubory HEIF s charakteristikou PQ (Canon) nebo HLG (Sony). A podporováno je i HDR.

K dispozici nyní

Nahrávání nových formátů je okamžitě k dispozici všem uživatelům Zoneramy (jak na úrovni Free, tak Premium). Chcete-li umožnit stahování svých fotografií ve formátu RAW, potřebujete členství v Zoneramě Premium.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorPepa Halíček

Pepa Halíček od roku 2013 spřádá marketingové plány Zoner Photo Studia. Ve fotografii se zaměřuje na portréty lidí, ale rád experimentuje. Jeho tvorbu najdete na Zoneramě a na osobním webu.

Komentáře (3)

  1. Dobrý den, pokud bych tedy zoneramu ráda využila jako zálohu na fotky v rawu a poté si je třeba potřebovala stáhnout, musím mít premium? Ze svého účtu si je v rawu tedy nestáhnu? Moc děkuji za odpověď.

    1. Dobrý den, na zálohování rawů je lepší služba Zoner Photo Cloud https://www.zoner.cz/zoner-photo-cloud dostupná přímo ze Zoner Photo Studia. Zonerama se hodí spíše na omezené sdílení s dalšími uživateli, typicky zákazníky.

  2. Aaaa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *