Vyfoťte párům originální valentýnskou fotku

Svátek svatého Valentýna je ideální příležitostí nejen pro prodejce, ale i pro fotografy. Využijte proto svou šanci a vyfoťte originální valentýnské fotografie, které každý pár jistě potěší.

Hlavně přirozeně

Společné fotografie párů jsou čím dál populárnější. Ale fotografování zamilovaných dvojic nepatří mezi ty nejjednodušší fotografické disciplíny. A to nejenom proto, že jako fotograf musíte ohlídat dva modely najednou, ale i proto, že je musíte správně nastavit tak, aby na fotografii vypadaly přirozeně a dobře.

Snažte se, aby fotografie působily přirozeně.jpg
Snažte se, aby fotografie působily přirozeně.

Vyberte styl

Ještě před tím, než začnete fotit, se s dvojicí domluvte na tom, jak by měly fotky vypadat a jaký styl se jim líbí. Sledujte moderní trendy a nebojte se jim poradit, a to i v případě volby oblečení. Můžete jim vymyslet i fotky na míru. Použijte také rekvizity – ale nic nepřehánějte.

Vy jako fotograf v hledáčku vidíte, jak bude výsledná fotka vypadat. Nebojte se páru říct o svých nápadech, popřípadě jim sami předveďte, co po nich chcete. Komunikujte s nimi, chovejte se přirozeně, vtipkujte – díky tomu pak bude dvojice uvolněnější.

Nebojte se páru ukázat fotky ještě na místě, ve fotoaparátu. Díky tomu vám dvojice může říct, co se jim na fotce nelíbí, co by chtěli jinak, popřípadě sami uvidí, který výraz ve tváři jim sluší nejvíc.

Snažte se zachovat na fotografii atmosféru, fotografie nesmí působit uměle.
Snažte se zachovat na fotografii atmosféru, fotografie nesmí působit uměle.

Červená je barva lásky

K fotografiím, které mají působit zamilovaně, nepochybně patří červená barva – barva lásky a vášně. To, co chcete, aby bylo na fotografii červené, si zvolte už dopředu. Obvykle jsou červené právě doplňky – ať už oblečení, rtěnka nebo rekvizity.

Nepřebarvujte zpětně části fotky načerveno, když před tím červené nebyly, nebude to působit dobře. A ani červenou na fotografiích nepotlačujte desaturací.

Ani lokální desaturace – tedy část fotografie červená a zbytek černobílý – nepůsobí příliš dobře, ale spíš lacině. Pokud chcete mít na snímku takový kontrast, raději poskládejte fotografie z co nejmenšího počtu barev – například z bílé nebo šedé. A zbytek výrazné červené. Například kontrast červené se sněhem je velmi působivý.

Využijte působivého kontrastu bílého sněhu a červené barvy.jpg
Využijte působivého kontrastu bílého sněhu a červené barvy.

Zachyťte podstatu

Fotografování valentýnské fotografie je jako jakékoliv jiné fotografování. Velkou roli v něm však hraje dvojice, barevné ladění fotografie a různé doplňky a rekvizity. Při focení přemýšlejte o samotné podstatě svátku zamilovaných, myšlenky vás pak budou napadat samy.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMajo Eliáš

Fotografii se věnuji od roku 2004. Když jsem začínal, tak jsem fotografoval téměř vše. V roce 2016 jsem začal studovat na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Ve volné tvorbě se zaměřuji převážně na konceptuální fotografii, profesně fotografuji převážně reklamní snímky. Více naleznete na mých stránkách: www.majoelias.cz nebo instagramu majo_elias.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *