Tipy na vánoční dárky pro fotografy 2022

Tipy na vánoční dárky pro fotografy 2022

Jestli máte mezi známými či blízkými nějakého fotografického nadšence, zbystřete! Připravili jsme si pro vás tipy na vánoční dárky pro fotografy, které potěší nejen začátečníky, ale i ty, kteří fotí již léta. 

Odrazná deska

Začneme jednou z našich doporučovaných stálic, a to Odraznou deskou. Každý rok ji zmiňujeme znovu, jelikož je to opravdu nepostradatelná součást fotografického vybavení a každému fotografovi se bude hodit.

Tipy na vánoční dárky pro fotografy 2022
Odrazné desky 5 v 1 60cm. Zdroj: film-technika.com

Praktické poutko

S přístroji se musí zacházet opatrně a mnohdy se fotograf pohybuje i v nebezpečných prostorách. O to, aby se s milovaným foťákem nic nestalo, se postará praktické poutko, které se připevní k fotoaparátu a k dlani. Mimo jiné pomůže i s třesoucíma se rukama. 

Kruhové světlo “Ring light”

V současnosti velmi populárním typem světla je kruhové. Tzv. Ring light se nehodí jen na selfie nebo natáčení videí na sociální sítě, ale je také skvělým pomocníkem pro focení fotoaparátem. Je lehké a skladné, takže se dobře přenáší a mnoho z nich nabízí výběr ze tří teplot bílé barvy.

Tipy na vánoční dárky pro fotografy 2022
Kruhové světlo se stativem. Zdroj: Okay.cz

Čistící sada

O fotografické vybavení je třeba se starat a pravidelně jej čistit. Obyčejné hadříky na optiku mnohdy nejsou dostačující, a od toho tu jsou čistící sady. Ty obvykle obsahují mimo zmíněného hadříku, také roztok, štěteček a balonek na ofouknutí prachu. Cestovní sadu čistících pomůcek nabízí např. značka Rollei. Můžeme také doporučit čistící pero Lenspen na čočky, ke kterému není zapotřebí čistících prostředků. 

Popruh na foťák

S poutkem na ruku souvisí také popruh na foťák, který nemusí být nutně vždy ten originální černý s nápisem značky. Fotografa určitě potěší stylový popruh například z kůže nebo nějaký barevný či vzorovaný z textilu. Dejte si ovšem pozor na ty ultra levné, fotoaparát není nejlehčí, takže je třeba aby byl popruh opravdu kvalitní a foťák na něm držel. Můžeme doporučit popruhy od Peak Design, například Peak Design Leash, který je na principu kotviček a udrží až 90 kg.

Tipy na vánoční dárky pro fotografy 2022
Popruh na foťák značky LOKOKO. Zdroj: Lokoko.cz

Rady a tipy

Nejen začínající fotografové uvítají pár rad a tipů, které jim pomohou se v tom co dělají ještě zlepšit. Můžete tedy vašemu fotografovi věnovat například fotokurz nebo fotoškolení s našimi ambasadory. Pěkným dárkem by také určitě byla dobrá a přehledná kniha pro zájemce o portrétní focení

Program na úpravu fotek

Pro každého fotografa je naprosto nepostradatelnou součástí vybavení program na úpravu fotografií. Pokud váš známý či partner ještě žádný nemá, můžete mu zakoupit dárkový poukaz s licencí na Zoner Photo Studio X. A pokud chcete obdarovat začátečníka, můžete jako bonus vybrat také krabicovou verzi s naší příručkou, která ho do úprav fotek zasvětí.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (2)

 1. U odkazu „praktické poutko“ bych rád upozornil, že jde o odkaz na web bonky.cz, který je Českou obchodní inspekcí registrován jako rizikový – viz:

  bonky.cz
  Česká obchodní inspekce registruje řadu stížností, které se internetových stránek týkají. Podle informací uvedených na internetových stránkách nejde o klasický e-shop, ale o „nákupní galerii“, jejímž prostřednictvím údajně zboží nabízejí externí zahraniční subjekty. Má se jednat zřejmě o společnosti se sídlem v Číně nebo v jiných asijských zemích, u nichž je pro spotřebitele obtížné ověřit jejich existenci a důvěryhodnost. ČOI registruje stížnosti na dodání zboží s velkou časovou prodlevou, případně nedodání zboží vůbec. Je-li dostupnost označena např. výrazem „skladem ihned k odeslání“, může to v praxi znamenat, že zboží se nachází v Číně a bude doručeno až za několik týdnů či měsíců. Řešení reklamací a/nebo vracení zboží může být pro spotřebitele obtížné. Případný nákup na těchto internetových stránkách doporučujeme důkladně uvážit a před jeho provedením velmi podrobně zkontrolovat dodací lhůty, obchodní podmínky a identitu a důvěryhodnost externího prodávajícího.
  (02. 02. 2021)

  Pokud uvedete na vašich stránkách odkaz na prodejce, byť zajímavého produktu, prověřte si, zda se nejedná o prodejce rizikového z pohledu případné následné reklamace, či skutečného dodání objednaného zboží. Děkuji.

  1. Zdravím vás, Ludvíku,
   mám radost, že čtete naše články a moc děkujeme za upozornění. Už jsme si v příspěvku opravili a doufám, že i přesto jsme Vám alespoň drobnou inspiraci přinesli.
   Přeji pěkný adventní čas:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *