Co k Vánocům pro fotografa? 6 tipů, které nezklamou

Vymýšlíte vánoční dárky na poslední chvíli? Nebojte, zdaleka nejste sami. Pokud chcete obdarovat někoho, kdo je zároveň fotografickým nadšencem, čtete ten správný článek. Zmobilizovali jsme redakci a z našich fotografů jsme dostali pár skvělých tipů na fotografické dárky, které nezklamou. Pokud jste tedy zrovna přidali do nákupního košíku několik párů ponožek, klidně můžete objednávku zase zrušit.

Mnozí fotografové by si samozřejmě přáli zbrusu novou techniku. Předpokládáme ale, že za vánoční dárek nechcete utratit svůj půlroční příjem. Proto jsme z vánočních přání vyškrtali všechny velké bílé objektivy, středoformátová těla a ateliéry na klíč. Co nám zbylo? Velmi užitečné fotografické doplňky, za které většinou nezaplatíte moc, ale radost udělají velkou. Tak se na ně pojďme podívat.

Odrazná deska

Pokud fotograf, kterého chcete obdarovat, ještě odraznou desku nevlastní, není nad čím dále přemýšlet. Jedná se o nepostradatelný kus vybavení pro různé fotografické žánry. Navíc nestojí moc, za obyčejnou odrazku utratíte pár stokorun. A ze zkušenosti se jedná o těžko zničitelný kus výbavy (ošoupaná odrazná plocha dokonce často spíše pomáhá).

Co k Vánocům pro fotografa? 6 tipů, které nezklamou

LED světla

Světel není nikdy dost, to ví každý fotograf. LED světla všech tvarů i velikostí jsou mimořádně oblíbenou součástí nejedné fotografické výbavy. Dají se pořídit praktická malá světla, která se vejdou do kapsy, ale i větší, vhodná třeba na portrétní focení. Doporučujeme vybírat taková, která mají baterii a nepotřebují napájení ze sítě. Dají se tak potom vzít i kamkoliv do terénu.

Některé typy těchto světel jsme už na našem magazínu testovali. Třeba naše oblíbené tyčové RGB nebo kruhové LED světlo. Za některé možná zaplatíte více peněz, ale zaručujeme vám, že tímto dárkem chybu neuděláte.

Co k Vánocům pro fotografa? 6 tipů, které nezklamou

Tvůrčí rekvizity

Co takhle nakopnout fotografovu kreativitu? S různými vychytávkami, přes které se dá lámat světlo, si můžete skvěle vyhrát a pořídíte spoustu zajímavých fotek. Nedávno jsme o tom dokonce napsali článek a natočili video.

Podobné vychytávky pořídíte na různých eshopech za cenu vskutku symbolickou. Pokud si člověk, kterého chcete obdarovat, s fotkami rád hraje, může to být dobrá volba.

Co k Vánocům pro fotografa? 6 tipů, které nezklamou

Popruh na foťák

Foťák nemusíte nosit jenom na popruhu, který dostanete přibalený k fotoaparátu. V mnohých obchodech, ať už kamenných nebo internetových, je k nalezení velká spousta pěkných kousků. Každý si tak může vybrat takový, který mu nejlépe sedne.

Dejte ale pozor na podezřele laciné popruhy. Fotografická technika nebývá lehká a popruh (a hlavně jeho části, kterými se upevňuje k foťáku) z nekvalitních materiálů ho nemusí udržet. Zde se nemusí přehnané šetření vyplatit.

Co k Vánocům pro fotografa? 6 tipů, které nezklamou

Školení fotografování nebo úprav

Investice do vzdělání je ta nejlepší, kterou můžete udělat. A platí to i pro focení. Spousta fotografů nabízí fotokurzy pro zájemce v různých stupních pokročilosti. Poohlédněte se po takových fotografech ve svém okolí. A pokud má náhodou obdarovaný šťastlivec nějakého oblíbeného fotografa, který kurzy nabízí, máte vyhráno.

A existují i kurzy zaměřené na úpravy. V Zoner Photo Studiu jsme nedávno rozjeli projekt online školení s našimi ambasadory, který získává na popularitě a zatím sbírá dobré ohlasy. Termín online školení můžete rezervovat i formou poukazu na této stránce. Zároveň tím v této nelehké době podpoříte naše spřátelené fotografy – celá částka za školení putuje rovnou k nim, my tato školení pouze zaštiťujeme.

Co k Vánocům pro fotografa? 6 tipů, které nezklamou

Software na úpravu fotek

Bez toho se prostě žádný fotograf neobejde. Používá váš milý fotograf Zoner Photo Studio X, nebo o něm uvažuje? Pod tímto odkazem můžete zakoupit dárkový poukaz s licencí. Jako bonus můžete vybrat třeba i krabicovou verzi i s naší příručkou, kde začátečníka do úpravy fotek zasvětíme.

Máte vybráno?

Tak co, vybrali jste si? Až budete dárky balit, můžete na ně vytvořit i originální jmenovky. V článku Připravte vánoční dárky originálně vám poradíme, jak na to.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Moje fotky najdete třeba na mém instagramu https://www.jardafoti.cz/.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *