Fotoaparát také jako módní doplněk? Pořiďte si nový popruh nebo brašnu

Většina fotografů nosí ráda svůj fotoaparát vždy při sobě – co kdyby se naskytla příležitost k zachycení okouzlující fotografie. Místo tahání nenápadné brašny a továrních popruhů si přitom každý z nich může ze svého fotoaparátu vytvořit stylový doplněk.

Jistě, těžko s sebou budeme tahat designovou brašnu či batoh s fotoaparátem čistě kvůli stylu a módě. Než ale kamuflovat fotovybavení v kabelkách a kufřících, které k tomu nejsou určeny, můžeme zainvestovat do speciálních doplňků, které nás potěší.

Pořídit si můžete fotobrašny i originální a nápadité popruhy, které vašeho fotospolečníka doslova rozzáří. Mnoho výrobců navíc nabízí možnost si nechat na popruh vyšít nebo natisknout své vlastní logo.

Cena doplňků se může velmi lišit, od několika stovek korun za popruh až k deseti tisícům za luxusní fotobrašnu.

Zdroj: B.O.B.I. Design, fler.cz
Zdroj: B.O.B.I. Design, fler.cz

Záviděníhodné popruhy

Stačí jen zabrousit na internet a vychrlí se na vás mnoho nápaditých a kvalitně zpracovaných popruhů, které uspokojí i náročnější fotografy. Já sama jsem byla velmi příjemně překvapená kvalitou popruhu, který jsem si objednávala ze serveru Fler.cz od výtvarnice MARU handmade. Oproti originálu je můj nový popruh krásný, díky kožence neškrábe do krku, a fotoaparát proto mohu mít na krku celý den.

Zdroj: Lokoko.cz
Zdroj: Lokoko.cz

Velmi pěkné kousky jsou k dostání v internetovém obchodě LOKOKO, který má své výrobky roztříděné dokonce podle materiálu či vzhledu popruhů. Zákazník si tak může vybrat například mezi puntíky nebo proužky.

Pokud si chcete zachovat logo výrobce fotoaparátu na popruhu, můžete si buďto zvolit kvalitnější variantu přímo od něj, nebo sáhnout právě po originálním zpracování od některého z menších výrobců, kteří jsou ověřeni. Jedinečné popruhy prodává například B.O.B.I. Design z Fler.cz.

Vysoce funkční, hravé i elegantní fotobrašny

Pokud chcete ve svém „fototuningu“ zajít ještě dále, můžete se poohlédnout po originální fotobrašně. Výrobci se předhánějí v tom, který z nich nabídne stylovější kousek. Většina fotografů používá klasické tmavé brašny s logem výrobce (například Lowepro), třeba jednoho dne potkáme ale někoho, kdo bude vlastnit kromě špičkového vybavení i designové fotografické doplňky.

Zdroj: Megapixel.cz
Zdroj: Megapixel.cz

U fotobrašen je klíčová jejich funkčnost. Těžko budete dolovat pátý objektiv z brašny, která je sice hezká, ale její vnitřní uspořádání nestojí za nic. Proto je dobré si na začátku stanovit kritéria, která musí brašna splňovat. Záleží také na tom, kolik těl fotoaparátů, objektivů či dalšího příslušenství budete chtít do své brašny ukládat a pro jaké účely fotíte.

Pokud totiž například milujete focení přírody a plachých zvířat, jen stěží si pořídíte křiklavou brašnu poutající pozornost. Naštěstí výrobci mysleli i na tyto případy, a tak lze pohodlně vybírat také z brašen v khaki a béžových tónech, které nevzbuzují pozornost případných plachých fotografovaných objektů. Poměrně velký výběr má Megapixel.

Zdroj: Megapixel.cz
Zdroj: Megapixel.cz

Něco pro dámy

Velmi pěkné, pro zrcadlovku ale nepraktické, jsou fotobrašny, které vypadají jako dámské kabelky. Uvnitř jsou ale uzpůsobené pro uložení fotoaparátu a dalších drobností. Ideální jsou pro skromné dámy, které s sebou nosí kompaktní fotoaparát k zachycování momentek. I přes to všechno bude muset být s takovouto brašničkou každá dáma skromnější než jindy. Občas je třeba stylu podřídit i funkčnost.

Foto 07

Praktičnost nadevše

Fotobatohy jsou maximálně praktickou záležitostí. I mezi nimi se dají nalézt pěkné a zajímavé kousky, které budou pěkně vypadat a navíc budou praktické. Bohužel ty nejpraktičtější dvoukomorové batohy je těžké „vystajlovat“ tak, aby působily jako módní doplněk.

S ohledem na jejich praktičnost a pohodlnost můžeme od jakýchkoli designových prvků úplně upustit a libovat si právě v tom, jak máme po ruce úplně všechno vybavení.

Je vcelku jasné, že originální brašna ani popruh nám nezlepší fotografické schopnosti ani kvalitu fotek. Mohou ale přispět k našemu dobrému pocitu a určité image, kterou by si fotograf měl budovat.

Je důležité, v čem své vybavení přenášíme a uchováváme, jelikož sumy za fotoaparát a další komponenty jsou poměrně vysoké. Proto působí legračně, že do kvalitní pevné brašny, která naše vybavení ochrání před promočením nebo rozbitím, už třeba tolik investovat nechceme. V levných a méně kvalitních brašnách přitom uskladňujeme fotovýbavu za desítky až stovky tisíc.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorLucka Martináková

K vášni k focení a fotografování samotnému mě, dost možná i nevědomky, přivedl tatínek, za což jsem mu neskutečně vděčná. Baví mě zachycovat barvy, krásné světlo, zajímavé lidi a silné pocity a prožitky. Někdy s foťákem v ruce ráda splývám s okolím, jindy naopak vyčnívám a bavím se reakcemi okolí, které automaticky pózuje.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *