Podzimní aktualizace ZPS X: lokální úprava barev, lepší modul Vytvořit, Varianty a mnoho dalších vylepšení

A je to tady! Právě jsme vydali podzimní aktualizaci Zoner Photo Studia X pro rok 2020. Čeká na vás nejen celá řada novinek, ale i spousta vylepšení stávajících funkcí. V tomto článku si stručně shrneme všechny důležité věci, na které se můžete těšit. Není jich totiž málo. Vše, co jste chtěli vědět o podzimní aktualizaci, ale ještě jste se nestihli zeptat, se dozvíte právě… teď!

Letos vám přinášíme v pořadí již třetí aktualizaci Zoner Photo Studia X. V první jsme přišli s převratnými nástroji pro práci s barvou, ve druhé jsme zase vylepšili oblíbené fotoknihy. Třetí aktualizace, kterou jsme právě vydali, ty předchozí dvě doplňuje a dotahuje k dokonalosti. A samozřejmě přináší i spoustu dalších novinek.

Lokální úpravy barev a křivek

Tohle vylepšení si přála velká spousta z vás. Celkové úpravy Barevnými korekcemi jsou sice skvělé, ale my jsme si řekli – proč nezajít ještě dál? S nástroji pro lokální úpravu barev získáváte absolutní kontrolu nad barvami na vašich fotkách. A když je potřeba výsledek ještě doladit, nezapomínejte, že lokálně můžete nyní upravovat i křivky.

Jak to funguje? Lokální Barevné korekcekřivky jsme začlenili do Štětcového (B), Kruhového (R) a Přechodového (G) filtru. Kromě nastavení klasických parametrů, na které jste u těchto nástrojů zvyklí, nyní můžete lokálně upravovat i barvy nebo třeba lokální kontrast v křivkách. Může snad být práce s barvami a lokálními úpravami ještě vychytanější?

Různé varianty úprav jedné fotky

Barevná, nebo černobílá? Barvy takové, nebo úplně jiné? Nerozhodnost je běžná lidská vlastnost a my fotografové jí máme ještě dvakrát tolik. A proto přicházíme s Variantami. 

Nově si můžete vytvářet virtuální kopie fotek, dělat na nich různé úpravy a potom se rozhodnout, která z nich je nejlepší. Už žádné kopírování zdrojové fotky a plýtvání místem na disku. Vytvořit můžete až 250 variant nedestruktivních úprav pro jednu fotku. To by mělo stačit, co myslíte?

Přečtěte si náš návod a naučte se vytvářet různé varianty úprav

Volitelná intenzita presetu

Skvělá zpráva pro vás, kteří rádi používáte populární presety nebo si tvoříte svoje vlastní. Nyní si můžete snadno nastavit intenzitu, s jakou se preset na fotce projeví. Máte svoje oblíbené presety, které vám ale připadají příliš výrazné a nevyužíváte je proto tak často, jak byste si přáli? Fandíte decentnějším úpravám? S možností nastavit intenzitu presetu budete určitě spokojeni.

Seznamte se – nová Luma křivka

Ale zpátky ke křivkám. Do modulu Vyvolat jsme přidali zbrusu novou Luma křivku. V čem je lepší než stará RGB křivka? V tom, že nemění sytost jednotlivých barev, ale pouze světlost jednotlivých pixelů. U klasické křivky se totiž stává, že vám úprava rozhodí i barvy, což je většinou nežádoucí. S novou Luma křivkou můžete tento problém považovat za vyřešený.

Automatické srovnání linií

To se takhle sešlo pár chytrých hlav ze Zoneru a Vysokého učení technického v Brně a vymyslelo automatické srovnání linií. Srovnání linií teď na fotce automaticky rozpozná linie a podle nich fotku narovná. Inteligentní mód navíc umí sám vyhodnotit, kdy už by došlo k nepřirozené deformaci objektů na fotce a úpravu tomu přizpůsobí tak, abyste s ní byli spokojeni.

Vylepšená tvorba fotopředmětů

Vyslyšeli jsme vaše přání a pořádně zapracovali na modulu Vytvořit. Tvorbu jednotlivých fotopředmětů jsme zjednodušili a napříč celým modulem sjednotili ovládání. Usnadnili jsme například hromadné vkládání / přetahování fotek ze spodního filmového pásu, což vám ušetří spoustu času.

Určitě vás také potěší třeba to, že vychvalovaná Rozložení strany jsme z fotoknih přenesli i do ostatních fotopředmětů. To vám pomůže docílit pěkného a vkusného vzhledu vašich výtvorů. Ve fotoknihách také můžete snadno vkládat nové prázdné dvoustrany nebo pouhým kliknutím a tažením vyměnit jednu za druhou.

Velmi důležité vylepšení je také to, že nyní můžete objednávat více fotopředmětů najednou (nebo klidně několikrát ten stejný). Ušetříte tak klikání navíc i peníze za poštovné. Věříme, že vás tato novinka potěší.

A to není vše! Přečtěte si článek o novinkách v modulu Vytvořit.

Třešnička na dortu? Bude!

Tato zdánlivá drobnost, kterou v podzimní aktualizaci najdete, by neměla zapadnout. Na první pohled teď uvidíte, které úpravy jste na fotce už provedli. V pravém postranním panelu jsou teď použité nástroje označené modrým bodem. To vám usnadní orientaci a ušetří čas. Když se tak budete k některé fotce vracet po delší době, stačí se podívat na panel a máte jasno.

Tak se pusťte do úprav!

A můžete se pustit do zkoušení všech nových věcí, které vaše Zoner Photo Studio X umí. Co na změny říkáte? Nebojte se nám do komentářů pod článek nebo na našem Facebooku napsat, jak se vám nové aktualizace líbí.

Ještě nemáte Zoner Photo Studio X? Stáhněte si ho na 7 dní zdarma a vyzkoušejte ho na vlastní kůži. Pokud už vám zkušební doba vypršela, nezoufejte. Prodlužujeme vám ji o dalších 15 dní!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Moje fotky najdete třeba na mém instagramu https://www.jardafoti.cz/.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *