Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů

V podzimní aktualizaci pro rok 2020 jsme pořádně zapracovali na oblíbeném modulu Vytvořit. Sjednotili jsme styl tvorby všech fotopředmětů a přidali další nové vychytávky. Nyní si navíc můžete objednat hned několik různých fotopředmětů najednou a za jedno poštovné. Podívejte se, na co nového se můžete v modulu Vytvořit těšit.

Jednodušší, praktičtější, modernější. Tak by se dala shrnout vylepšená tvorba fotopředmětů. Vylepšení, která jsme na jaře přidali do tvorby fotoknih, nyní přenášíme i do oblíbených kalendářů nebo fotoobrazů. A těšit se můžete i na úplně nové funkce, které vás jistě potěší. Podívejte se, co nového jsme do modulu Vytvořit přidali.

Před vytvořením nového projektu si dejte pozor, abyste měli fotky v barevném prostoru sRGB. To bývá v ZPS X nastaveno automaticky. Při exportu fotek to zkontrolujte v Barevném prostoru, kde by mělo být „Neměnit“ nebo sRGB. Pokud nám fotky budou dodány s jiným nastavením, neručíme za barevné odchylky.

Objednávejte více fotopředmětů najednou

Vyslyšeli jsme vaše přání a vylepšili objednávky fotopředmětů. Nově si můžete objednat libovolný počet různých fotopředmětů (nebo klidně několik kusů toho stejného). Ušetříte tak peníze, protože za poštovné zaplatíte jenom jednou.

Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů - hromadný nákup fotopředmětů
Objednejte si klidně několik fotopředmětů najednou. Za jedno poštovné.

Jednotný vzhled i ovládací prvky

Další změny jsou patrné na první pohled. Sjednotili jsme principy ovládání napříč celým modulem Vytvořit. Ovládací prvky jsme vylepšili tak, aby byly intuitivnější a jednodušší na používání – tvorba fotopředmětů vám tak zabere mnohem méně času. 

Vložte fotky hromadně jedním kliknutím

Vyberte si ze spodního filmového pásu všechny fotky, které chcete vložit, a přetáhněte je na prázdnou dvoustranu. V dialogovém okně si zvolte, kolik fotek si přejete na každé stránce mít a jak má program naložit s těmi přebývajícími.

Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů - hromadné vložení více fotek
Označte fotky, které chcete v knize mít a přetáhněte je na prázdnou dvoustranu. V dialogovém okně si zvolte, jak se mají vložit.

Také teď můžete fotky do nového projektu vložit hromadně kliknutím na jedno tlačítko. Zoner Photo Studio X je na jednotlivé strany automaticky rozmístí a vy už si výsledek doladíte podle svých představ. 

Tuto funkci můžete klidně ignorovat a fotky si přetahovat do stránek ručně po jedné. Záleží jen na vás, pro jaký postup se rozhodnete – každému vyhovuje něco jiného. Určitě ale oceníte, že funkce hromadného vložení fotek je teď společná všem fotopředmětům.

Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů - vložení všech fotek z dané složky
Fotky snadno přidáte hromadně i kliknutím na tlačítko Přidat fotky ze složky.

Vkládejte nové fotky bez omezení

Nově vám umožníme větší flexibilitu při práci se samostatně vloženými fotkami. Můžete je otáčet podle libosti a vytvářet tak dynamické kompozice.

Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů - otáčení fotek při tvorbě fotopředmětů
Vložte samostatnou fotku a otáčejte ji, jak se vám zlíbí.

Užijte si nová rozložení strany

Líbí se vám předdefinovaná Rozložení strany z fotoknih? Tak teď se můžete radovat ještě víc – atraktivní rozložení jsme přidali i do ostatních fotopředmětů. Pomohou vašim kalendářům, fotoobrazům nebo kolážím vtisknout vkusný vzhled a udržet ho od první až po poslední stránku vašeho výtvoru. Princip zůstává stejný – přetáhněte si na dvoustranu vybrané fotky, program vám pak nabídne různá rozložení podle počtu snímků.

Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů - jednoduché nastavení rozložení fotopředmětů
U všech fotopředmětů můžete vybírat z množství přednastavených rozložení.

Vhodným Režimem vsazování fotek výsledek ještě vyladíte. Vyplnit vyplní fotkou celý rámec daného rozložení, ale nejspíše dojde k ořezu fotky. Vsadit vloží fotky bez ořezu, ale ve zbytku pole pak vznikne rám. Vsadit čtvercové ořízne fotky do čtverce. Vyberte si způsob, který se vám zrovna nejvíce hodí.

Nebojte se dělat experimenty

Máte kreativní chvilku? To vždy rádi slyšíme! Proto vám umožňujeme dát fantazii volný průchod. Pomocí tlačítka Rozložit na samostatné objekty získáte nekonečně mnoho možností, jak může vaše fotokniha (nebo jakýkoliv jiný fotopředmět) vypadat. Nebojte se ani těch nejbláznivějších kompozic a koláží. Vždyť papír snese všechno!

Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů - rozložení výtvoru na samostatné objekty
Rozložte svůj výtvor na samostatné objekty a umístěte obrázky i text kamkoliv a jakkoliv budete chtít.

Vkládejte a prohazujte dvoustrany ve fotoknihách

Určitě také oceníte praktickou funkci vložení nové dvoustrany mezi dvě již hotové. Fotky už nemusíte zdlouhavě přeskládávat, stačí kliknout na ikonku a máte před sebou zbrusu novou a čistou dvoustranu.

Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů - vložení nové dvoustrany
Vložte novou dvoustranu klidně doprostřed vaší fotoknihy.

Pokud chcete vyměnit pořadí dvoustran, jednoduše je kliknutím a tažením vyměníte. Nemusíte už tak přeskládávat fotky a ušetříte spoustu času.

Určitě také oceníte možnost přidat text i na hřbet fotoknihy. V knihovně pak vždy snadno najdete tu, kterou zrovna hledáte.

Vylepšujeme modul Vytvořit: ještě snadnější tvorba fotopředmětů - vložení textu na hřbet knihy
Přidejte text i na hřbet fotoknihy. V knihovně ji pak snadno najdete.

Zkoušejte a tvořte!

Jak vidíte, vylepšili jsme toho opravdu hodně. Tak neváhejte a vyzkoušejte si změny na vlastní kůži! Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a tvořte fotopředměty, které uchovají vaše vzpomínky na hodně dlouhou dobu. Pokud už vám zkušební doba vypršela, nezoufejte. Prodlužujeme vám ji o dalších 15 dní!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Moje fotky najdete třeba na mém instagramu https://www.jardafoti.cz/.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *