Otestujte si výkon svého počítače pomocí Zoner Photo Benchmark

Benchmarky slouží k porovnání různých veličin v mnoha odvětvích a ty počítačové pak dokážou změřit výkonnost vašeho počítače. Jeden takový test jsme zabudovali přímo do Zoner Photo Studia a vy si tak díky Zoner Photo Benchmarku můžete změřit, jestli je váš počítač dostatečně výkonný pro pohodlnou práci s fotografiemi.

Jak získat Zoner Photo Benchmark?

Tuto funkcionalitu jsme zabudovali do sestavení 9 Zoner Photo Studia 17. Stačí si ji tedy stáhnout a spustit test pomocí volby Zoner Photo Benchmark v menu Nastavení.

Zoner Photo Benchmark najdete v Nastavení.jpg
Zoner Photo Benchmark najdete v Nastavení.

Jak funguje Zoner Photo Benchmark?

Mezi základní součásti vašeho počítače, které zajišťují jeho výkonnost, patří procesor, grafická karta, disk a velikost operační paměti. Tyto části jsou při různých činnostech, které na počítači vykonáváte, zatěžované různou měrou. Například při náročných 3D počítačových hrách potřebujete kromě výkonného procesoru hlavně kvalitní grafickou kartu. Ta třeba zase není tak zásadní při práci s fotografiemi.

Ale právě to, jestli máte pro práci s fotografiemi v Zoner Photo Studiu dostatečně výkonný počítač, vám prozradí Zoner Photo Benchmark. Ten měří jednotlivé součásti počítače právě takovým poměrem, jakým jsou nejčastěji zatěžovány při práci s fotografiemi.

Optimální systémové požadavky pro zpracovávání fotografií v ZPS 17 si můžete prohlédnout zde.

Test zabere asi minutu. Během něj na počítači nic nedělejte.jpg
Test zabere asi minutu. Během něj na počítači nic nedělejte.

Před spuštěním Benchmarku zavřete veškerá aktivní okna a aplikace a ujistěte se, že vám na pozadí neprobíhají žádné náročné úlohy typu aktualizace antiviru nebo defragmentace disku. Zatížení počítače jinými programy by v době testování mělo být minimální. Proto během testu neprovádějte ani žádné další operace s počítačem. Test trvá asi jednu minutu

Po kliknutí na tlačítko Spustit test se test rozběhne a za chvilku uvidíte, jak si váš počítač stojí.

Co mi Zoner Photo Benchmark řekne?

Je některá z částí vašeho počítače nedostatečně výkonná? Pak se zabarví červeně. Po najetí myší vyskočí podrobnější vysvětlení. Při hodnotách nižších než 20 Mpx/s u procesoru, 50 Mpx/s u grafické karty a 70 MB/s u disku doporučujeme poohlédnout se po silnějším stroji nebo po výměně nejslabší součásti. V budoucnu mohou být i tyto hodnoty příliš nízké v závislosti na tom, jak se mění technické vlastnosti fotoaparátů nebo fotografií samotných. O dalších případných změnách Benchmarku vás ale budeme rádi informovat.

ZPB - nedostatek 17-9
Testovaný počítač není pro práci s fotografiemi příliš vhodný. Má pomalý procesor a grafickou kartu nelze použít k urychlení výpočtů.

Pokud jsou všechny části nezabarvené, počítač pro práci s fotografiemi dostačuje. Samozřejmě ale čím více bodů získá, tím na něm bude práce svižnější.

Vyzkoušejte Zoner Photo Benchmark hned teď!

Stáhněte si nové sestavení, otestujte svůj počítač a podělte se v diskusi pod článkem o vaše výsledky, případně připojte jakékoliv otázky nebo připomínky. Výsledky nemusíte složitě opisovat, stačí kliknout na tlačítko Kopírovat výsledky a následně údaje vložte do komentáře pod článkem. Třeba spolu s ostatními diskutujícími zjistíte, že to, že máte pomalý počítač, není jen váš pocit.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorAja Voráčková

Aja je nadšený psavec, amatérský fotograf a vášnivý kulinář, což se projevuje i v jejích fotografiích. Fotí jak jídlo samotné, tak nejrůznější kulinářské a gastronomické akce, na nichž má nejraději spokojené a šťastné výrazy zúčastněných jedlíků.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *