Jak rozumět EXIFu aneb co jsou metadata a jak je využít

Jak rozumět EXIFu aneb co jsou metadata a jak je využít
Udělat si ve fotkách pořádek, jednoduše dohledat potřebné snímky nebo zlepšit své fotografické dovednosti. S tím vším vám pomůžou metadata – tedy EXIF, IPTC nebo XMP. Podívejte se, co vám prozradí a jak je využít.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorHonza Zeman

Digitálním úpravám fotografií se věnuji od roku 1996. Fotografovat jsem začal v roce 2006 a od té doby jsem postupně směřoval k fotografování jako k hlavnímu oboru své činnosti. Profesně se věnuji portrétní fotografii (http://portretyzeman.cz), fotografii architektury, městské krajině a také produktové a reklamní fotografii. Průřez mojí tvorbou najdete na webu http://janzemanphotography.com a další články a fotografie na blogu http://janz.cz.

Komentáře (2)

 1. Pěkné, pěkné, mám ale jeden problém.( Mám aktualizovanou verzi ZONER X). Po úpravách provedených na fotografii ve formátu RAV a po uložení do formátu JPG se mi data v EXIFu vymažou. Tabulka EXIF je bez hodnot. Dá se nastavit, aby se přenesly? Díky za info.

  1. Zdravím vás, Petře,
   těší mě, že jste se zařadil mezi naše „Xkaře“ a věřím, že se ZPS X stane vaším oblíbeným editorem. K problému s ukládáním dat v EXIFu, doporučuji článek o exportu: https://www.milujemefotografii.cz/vylepseny-export-rychlejsi-chytrejsi-a-zvladne-vice-ukolu-najednou. V kapitole „Ovládněte metada“ se dozvíte jaké jsou možnosti uložení metadat. Kdybyste ani zde nenašel odpovědi na vaše otázky, kontaktujte prosím kolegy z týmu podpory (podpora@zoner.cz), rádi a ochotně s vám poradí.
   Přejeme Vám mnoho krásných fotek bez ztráty metadat:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *