Jak fotoaparátem elegantně zachytit pohybujícího se koně

Stejně jako fotografování domácích mazlíčků nebo divoké zvěře má svá specifika, ani fotografování koní není výjimkou. Stačí si ale osvojit několik tipů a triků a vaše fotografie budou hned vypadat mnohem lépe.

Článek je starý více než 4 roky. Informace v něm mohou být zastaralé.

Nechcete se raději podívat na novější podobné články?

Ne, chci pokračovat ve čtení článku

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMartina Burianová

V roce 2010 jsem vzala fotoaparátu do ruky vůbec poprvé. V té době jsem se věnovala ve svém volném čase koním a tak bylo jasné, kdo se stane mým nejčasteji fotografovaným objektem. Začínala jsem s focením koní při trénincích a poté i na závodech. Během posledních let jsem se dostala s fotografováním koní i do zahraničí, konkrétně do Polska, Itálie, Švýcarska, Švédska, ale i do dalekého USA, konkrétně Nevady a Arizony. Od roku 2013 jsem začala svou spolupráci s tištěnými, ale i online magazíny. Mé články doplněné o fotografie tedy můžete nalézt v časopisech jako jsou Koně a hříbata, Svět koní, Jezdectví, Western & Rodeo, Hiporehabilitace, E-sport.cz, Magazín pro cestovatele a Luxury Guru. S mými fotografiemi jste se mohli setkat v roce 2014 na výstavě u Staroměstského náměstí, a od roku 2015 i v prostorách dostihového závodiště Velká Chuchle. Pro každého, kdo se chtějí naučit fotografovat koně, jsem připravila stránku JakFotitKone.cz. Pořádám také pravidelné foto-workshopy a to i ve spolupráci se skupinou GALOPP-FOTO, ve které jsem se stala aktivním členem krátce po jejím založení v roce 2013. V roce 2016 jsem se stala členkou Syndikátu novinářů ČR.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *