Zoner účet − k čemu slouží a jak ho nastavit

Zoner účet

V případě, že používáte Zoner Photo Studio, máte účet na webové galerii Zonerama nebo chráníte svůj počítač a mobil Zoner Antivirusem, máte i Zoner účet. Zoner účet má mnoho výhod, přečtěte si o nich v tomto článku.

Zoner účet je rozcestníkem pro služby týkající se nejen Zoner Photo Studia. Vedle samotného programu pro Windows zahrnuje neomezenou webovou galerii ZoneramaZoner Photo Cloud s 20 GB místem pro vaše fotky. Součástí rodiny je i Zoner AntiVirus a částečně i magazín Milujeme fotografii, který právě čtete.

Jedno heslo pro všechny služby

Díky Zoner účtu můžete pro přístup ke všem službám využívat stejný e-mail a heslo, navíc přes něj můžete jednoduše spravovat své objednávky a licence. V Zoner účtu máte také přístup k zakoupeným licencím svého Zoner Photo Studia. Nikdy je tak už neztratíte a starší ZPS můžete aktivovat i po změně nebo reinstalaci počítače. Zároveň můžete licenci k ZPS někomu předat. A v neposlední řadě – pomocí Zoner účtu také spravujete licence rodinného rozšíření a velikost úložiště cloudu až na 1TB.

Zoner účet - k čemu slouží
Ke svým licencím se dostanete po přihlášení do účtu pod položkou Správa ZPS.
Zoner účet - k čemu slouží
V přehledné tabulce vidíte všechny licence, které jste si od vzniku Zoner účtu pořídili. Můžete je také například předat jinému uživateli.

V tabulce Platby a objednávky pod výpisem licencí najdete i historii svých nákupů fotopředmětů

Jak vzniká Zoner účet?

Zoner účet vzniká několika způsoby, v závislosti na tom, jakou ze služeb začnete využívat jako první. Pokud chcete začít využívat nějakou další, nemusíte si už zřizovat nový účet, stačí vám ten, který už máte z dřívějška.

Zoner účet vzniká:

Zoner účet má každý uživatel ZPS X

Zoner účet existuje od roku 2014. Ačkoliv ho tedy u předchozích verzí nebylo nutností vyřídit, získal ho automaticky každý, kdo si zakoupil elektronickou licenci. Tedy slouží především k uchování zakoupených licencí. S pořízením ZPS X už je Zoner účet nezbytný, protože se na něj vážou další funkce.

Zoner účet v ZPS X

V dnešní době existuje mnoho uživatelů, kteří používají více než jeden počítač, a na všech by chtěli pracovat také v Zoner Photo Studiu. Licence ZPS X je pro jednoho uživatele ne pro jeden počítač. Zoner Photo Studio X tak můžete používat na několika počítačích najednou. K tomu je ale také potřeba se do programu přihlásit, aby věděl, že máte zakoupenou platnou licenci – a právě to zajišťuje Zoner účet.

Bez Zoner účtu se neobejdou ani další funkce v ZPS X, a to především ty sdílící. Pomocí svého účtu se přihlašujete i online galerii Zonerama prostřednictvím prohlížeče i ZPS X.

Využijete ho ale také, pokud chcete sdílet fotografie e-mailem. Posílání fotografií e-mailem přímo ze ZPS (pomocí tlačítka sdílet, v pravé části pod histogramem) funguje tak, že se snímky nahrají do skrytého alba na Zoneramě a příjemci obdrží e-mail z naší brány, ale vaším jménem (respektive e-mailem). Ani to by bez přihlášení k ZPS Zoner účtem nebylo možné.

Zoner účet

Zoner účet - k čemu slouží
Zoner účet umožňuje posílat jednotlivé fotky i objemná alba e-mailem přímo ze Zoner Photo Studia.

Přihlásíte se snadno

Pokud už máte účet galerie Zonerama, použijte stejné přihlašovací údaje. Jestliže účet na Zoneramě ještě nemáte, použijte pro přihlášení heslo, které od nás obdržíte e-mailem po aktivaci vaší zkušební verze ZPS či po zakoupení plné verze.

Jestliže své heslo neznáte nebo si ho už nepamatujete, nezoufejte. Můžete si kdykoliv nechat poslat informace k jeho obnovení přímo z webu Zoner účtu.

Zoner účet - k čemu slouží
Jestliže jste zapomněli heslo, nevadí. Vyplňte svůj e-mail a instrukce pro reset hesla vám přijdou na e-mail během chvilky.

Správa odběrů

V prostředí Zoner účtu (menu Odběry) můžete spravovat odběry e-mailů od nás. Můžete si vybrat, zda-li chcete dostávat newsletter s nejlepšími články na Milujeme fotografii, tutoriály k ZPS nebo jestli chcete být upozorňováni na speciální obchodní akce či informování o tom, co se děje na Zoneramě.

Zoner účet - k čemu slouží
Dostávejte takové e-maily, které dostávat chcete.

Změna údajů v Zoner účtu

Jako u jakéhokoliv jiného účtu, i v Zoner účtu můžete spravovat své údaje: e-mailovou adresu, na kterou je vám účet zřízen, můžete změnit. Stejně tak i heslo k Zoner účtu, které si snadno zapamatujete. Klikněte na svůj e-mail v pravé horní části a zvolte položku Nastavení.

Zoner účet - k čemu slouží
Do nastavení se dostanete po kliknutí na svůj e-mail v pravé horní části stránky.

Sloučení více účtů

Často se nás také ptáte, jak řešit to, když jste si ZPS zakoupili na jiný e-mail, než na jaký máte zaregistrovanou Zoneramu. Je celkem běžné, že používáte více soukromých e-mailových účtů, a tak jste si v minulosti na jeden zaregistrovali Zoneramu a na další zakoupili ZPS X. Máte tak vytvořené dva Zoner účty a my chápeme, že je to zbytečné.

Oba účty tedy můžete sloučit do jednoho, podmínkou však je, abyste Zoneramu používali pouze na jednom z nich.

Stejně jako změnu údajů Zoner účtu, i sloučení účtu najdete v Nastavení.

Zoner účet - k čemu slouží
Průvodce sloučením vás provede celým procesem.

Sloučení účtů se vám bude hodit i v případě, že vám chodí e-maily s nabídkou k zakoupení nové verze, kterou jste si ale už dávno pořídili. Pravděpodobně jste si novou verzi zakoupili na jiný e-mail než verze předchozí a vytvořily se vám tak dva Zoner účty.

Teď už víte o Zoner účtu téměř vše, takže neváhejte vyzkoušet Zoner Photo Studio na plno bez omezení funkcí na 7 dní zdarma. V případě, že si nebudete vědět s něčím rady, napište nám na podpora@zoner.cz, rádi vám pomůžeme.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorEva Krušoftová

Jako šéfredaktor magazínu Milujeme fotografii pro vás připravuji články ze světa fotografie, postupy pro úpravy fotek i novinky z vývoje editoru Zoner Photo Studia. Čerstvě po dokončení školy jsem vedla fotokroužky pro děti a dospělé a fascinoval mě starý proces tvorby fotografie. Někdy něco málo napíšu a občas něco fotím, ale aktuálně mě nejvíce baví tvořit pro vás obsah magazínu.

AutorAja Voráčková

Aja je nadšený psavec, amatérský fotograf a vášnivý kulinář, což se projevuje i v jejích fotografiích. Fotí jak jídlo samotné, tak nejrůznější kulinářské a gastronomické akce, na nichž má nejraději spokojené a šťastné výrazy zúčastněných jedlíků.

Komentáře (2)

 1. Hned pár prvních odkazů vede do nikam:
  Tento web není dostupný
  Webové stránky na adrese http://account.zoner.com/ jsou možná dočasně nedostupné nebo mohly být přemístěny na novou webovou adresu.
  ERR_ADDRESS_INVALID

  1. Zdravím vám, Honzo,
   děkujeme vám za upozornění. Možná byl na stránkách nějaký krátkodobý výpadek. Všechny odkazy by již měly být funkční.
   Pěkný den
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *