Seznamte se s fotografickým programem Zoner Photo Studio X

Jste v Zoner Photo Studiu X noví a tápete, kde v programu začít? Program disponuje několika moduly, které však mají jednotné rozhraní pro intuitivní ovládání. Pojďme si ho blíže představit.

Navigátor slouží k procházení fotek a alb. Jeho nejdůležitější částí je Katalog, který umožňuje nejrychlejší práci s fotkami – náhledy se načítají okamžitě a mezi snímky můžete okamžitě vyhledávat.

Používání Katalogu vám rozhodně doporučujeme, proto si přečtěte, jak se s katalogem pracuje.

Prostřední část programu se věnuje tomu hlavnímu – vaší fotce. Zobrazíte zde obsah alba i velký náhled jedné fotky. Můžete zde také vedle sebe porovnat podobné fotky a vybrat z nich tu vydařenější.

V pravé části najdete ovládací panel s informacemi o fotce a nástroji na její úpravu. Obsah tohoto panelu se liší podle toho, v jakém modulu aktuálně pracujete. Podívejte se na krátké video, kde vám celé uživatelské prostředí ukážeme:

K čemu slouží jednotlivé moduly ZPS X?

Ve Správci najdete všechny informace o fotce – název a popis, místo pořízení i technické údaje o nastavení fotoaparátu. Informace v editovatelných polích můžete rovnou upravit.

Modul Vyvolat slouží k nedestruktivní práci s fotkami. Všechny úpravy, které zde provedete, tak můžete kdykoli změnit nebo vrátit zpět. Ořez, srovnání linií, úpravy expozice, přechodový filtr i HDR, to vše v modulu Vyvolat najdete.

Pro podrobnější úpravy jako retuše portrétu, odstranění rušivých prvků nebo klonování objektů tu je modul Editor, který podporuje práci s vrstvami. S desítkami nástrojů, efektů a přednastavených filtrů snadno upravíte každý pixel vaší fotky.

V modulu Tisk vytvoříte z fotek fotoknihu nebo kalendář. Na jeden klik si fotopředmět objednáte a za pár dní už bude dělat radost vašim blízkým nebo přímo vám. Zde také vytvoříte obraz či fotomagnetku na lednici.

 V modulu dokážete vytvořit video soubor z obrázků a videí doplněné oblíbenou hudbou, přechodovými efekty i textovými titulky. 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (2)

  1. Jak si stáhnout koupený program?

    1. Zdravíme Vás, Františku, zkuste https://www.zoner.cz/download, dále levým tlačítkem myši kliknout na stáhnout, instalační soubor najdete ve stažených souborech. Na ten dvakrát kliknout a pak už jen pokračujte dle instrukcí programu:-)
      Přejeme Vám mnoho radosti ze zpracovaných snímků
      Eva / Redakce Milujeme fotografii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *