Zoner Postcards: Jak poslat papírovou pohlednici z mobilu

Patříte mezi lidi, kteří posílají blízkým z dovolených pohlednice? Jste rádi originální? A baví vás fotografování a moderní technologie? Odpověděli jste třikrát ano? Víte, že už nemusíte stát dlouhé fronty v obchodě se suvenýry, tlačit se u stojanu s pohlednicemi, abyste nakonec zjistili, že se vám žádná nelíbí? Papírové pohlednice nyní můžete odesílat rovnou ze svého mobilu i zrcadlovky. Jak je to možné? Čtěte dále.

Možná jste si již všimli, že v mobilní aplikaci Zoner Photo Studio pro Android (ZPSA) přibyla v nabídce „Sdílet“ počátkem léta funkce „Vytvořit pohlednici“. Když jsem ji poprvé zahlédl, domníval jsem se, že půjde o vytvoření elektronické pohlednice, nějaká koláž z více fotografií, kterou člověk pošle mailem anebo umístí na Facebook. Jenže chyba lávky, záhy jsem zjistil, že jde o skutečnou, nefalšovanou papírovou pohlednici! Hned jsem si řekl, že tohle musím v létě vyzkoušet a tak se také stalo.

Jak to funguje

Zjednodušeně, zvolíme v ZPSA fotografii, ze které chceme pohlednici vytvořit, vyvoláme v nabídce Sdílet možnost Vytvořit pohlednici, vybereme rámeček pohlednice, napíšeme text, vyplníme adresu a dáme odeslat. Následuje platba – na výběr máme PayPal nebo Google Wallet. Pohlednice se po zaplacení odešle elektronicky do sídla ZONERu, kde ji vytisknou a odešlou na vyplněnou adresu. Zaslání pohlednice do České Republiky (dá se posílat i do světa) stojí 29 Kč, pokud ji zaplatíme přes PayPal a 39 Kč při platbě přes Google Wallet. Takže potřebujeme, kromě mobilního telefonu, připojení k síti internet a možnost plateb PayPal či Google Wallet.

Jak vytvořit pohlednici krok za krokem

1. Začneme výběrem fotografie. Buď můžeme postupovat výběrem fotky a použitím funkce „Sdílet“ a „Vytvořit pohlednici“, nebo využijeme v menu ZPSA přímo funkce „Pohlednice“.

2. Vybereme rámeček, který se k dané fotce hodí nejlépe.

3. Napíšeme text pohlednice. Máme na výběr slušnou zásobu druhů písma, takže doporučuji pohrát si a vyzkoušet, které se vám líbí nejvíce. Zkuste psát s diakritikou, háčky a čárky na Androidu vyvoláte tak, že „podržíte“ na klávesnici písmenko chvíli stisknuté, následně se zobrazí nabídka možností znaku. Text s diakritikou vypadá lépe a za tu chvilku námahy to stojí!

4. Napíšeme adresu pomocí Přidat adresu či vybereme již uloženou adresu. Pokud jednou adresu vytvoříme, aplikace si ji pamatuje a příště ji stačí jen vybrat z nabídky.

5. Klinutím na Odeslat pohlednici se dostaneme k možnosti výběru platby. Google Wallet neznám a nepoužívám, u PayPalu musí člověk znát své přihlašovací jméno, jinak zde není potřeba žádný zvláštní postup. Po provedené platbě se pohlednice odešle.

Tipy na závěr

* Tip 1
Aplikace je určená hlavně pro posílání fotografií, které pořídíme mobilním telefonem, aktuální momentky z určitého místa. Já však posílal i fotografie, které jsem pořídil zrcadlovkou! V článku Využití tabletu či mobilu fotografem jsem psal o tom, jak dostat fotografie do tabletu, nejste tedy odkázání pouze na fotografie, které pořídíte telefonem.

* Tip 2
Odeslané pohlednice se ukládají a není problém je poslat znovu či využít je jako šablonu, kterou jen lehce upravíte. Pokud posíláte pohlednici více lidem, může se funkce hodit, stačí lehce upravit text a změnit adresu. Stejně tak se ukládají nedokončené, rozepsané pohlednice.

* Tip 3
Pokud nemáte PayPal účet, může se vám hodit návod na jeho stránkách. To samé platí v případě Google Wallet.

*Tip 4
Pokud nechcete používat aplikaci Zoner Photo Studio, můžete využít samostatnou aplikaci Zoner Postcards. Její ovládání je úplně stejné!

Když jsem se vrátil domů z kouzelných dvou týdnů, které jsem v srpnu strávil v Harrachově a hlavně v Jizerských horách, ležely u mamky a babičky dvě různé pohlednice. Prý je to moc potěšilo a hlavně si obě lámaly hlavu, jak jsem to poslal. Když jsem jim to celé popsal a ukázal, byly nadšené ještě více. Taková originální drobnost, ale jakou udělá radost. Nejde o zakoupenou tuctovou pohlednici, ale o váš vlastní snímek z dané lokality, který přijde vašim blízkým skutečně až do jejich poštovní schránky. Pokud zvládáte moderní technologie, neváhejte a posílejte!

Přečtěte si podrobněji o posílání pohlednic:

Posílejte papírové pohlednice po celém světě se Zoner Photo Studiem pro Android

Pošlete papírové pohlednice komukoliv na světě

Pošlete papírovou pohlednici přímo z počítače

Nehledejte poštovní schránku, pošlete pohled z dovolené pomocí mobilu

Vytvořte si pohlednicovou koláž ze snímků

Poslední aktualizace 10. října 2014

Již jsi hlasoval(a)!
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Jakub Chrudina

Digitální fotografii se věnuji od svých patnácti let, ve dvaceti pak nastal zlom s pořízením mé první zrcadlovky. Od té doby se focení stalo mým největším koníčkem. Protože rád trávím čas v přírodě, na horách, prostě venku, zaměřuji se nejvíce na krajinářskou fotografii. Příležitostně se ale nevyhýbám ani jiným disciplínám. Můžete navštívit můj osobní fotoblog.

Číst všechny články.

Komentáře