Rozhýbejte své snímky aneb jak vytvořit video z fotek

V Zoner Photo Studiu snadno vytvoříte video z fotek ve vysokém rozlišení, ke kterému přidáte hudbu nebo mluvený komentář. Prezentace vašich snímků tak bude daleko působivější.

Jak vytvořit video z fotek

1) Vyberte fotky

Najděte složku, ve které máte nachystané snímky pro video. Poté otevřete modul Vytvořit a klikněte na volbu Video.

video v modulu Vytvořit

2) Přidejte fotky

V prostředí tvorby videa vidíte v dolní části filmový pás s fotkami, které jsou ve vybrané složce. Nad ním je časová osa nového videa. Zvlášť na ní najdete Obrazovou stopuZvukovou stopu. Tlačítkem + v levé části pracovní plochy pak kdykoliv přidáte novou stopu.

Fotky na časovou osu přidáte přetažením myší z filmového pásu do Obrazové stopy. Pokud chcete vybrat víc fotek, přidržte při vybírání myší tlačítko Ctrl. Anebo stiskněte klávesu Shift a klikněte na první a poslední snímek, který chcete přidat. Zoner Photo Studio X automaticky označí i veškeré obrázky mezi těmito fotkami.

Pokud chcete některý ze snímků z videa smazat, klikněte na něj a zmáčkněte klávesu Delete.

přidání nové stopy do videa

3) Upravte parametry videa a přidejte hudbu

Dále můžete:

  • upravit rozlišení videa (1) a počet snímků za vteřinu (tato volba je aktivní pouze do doby, než přidáte do videa obrázky),
  • přidat titulkypřechodové efekty (2)
  • a upravit pohyb fotek při promítání (3).

Do videa vložíte také hudbu. Postup je stejný jako u přidávání fotografií jen s tím rozdílem, že hudbu z filmového pásu přesunete do Zvukové stopy.

Tlačítkem play nad časovou osou si přehrajte výsledek. A pokud jste spokojení, video uložte tlačítkem Export.

nastavení videa

Vytvoření videa z fotek v Zoner Photo Studiu je velmi jednoduchá a praktická funkce, která dodá vaší prezentaci šťávu. Za pár minut si díky ní vytvoříte video s hudbou, případně mluveným komentářem k prezentaci nebo publikování na internetu.

Vytáhněte ze svých fotek to nejlepší. Stáhněte si Zoner Photo Studio Xvyzkoušejte jej zcela zdarma!

Poslední aktualizace 23. dubna 2017

4 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Redakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Číst všechny články.

Komentáře