Rozhýbejte své snímky aneb jak vytvořit video z fotek

Jak vytvořit video z fotek

V Zoner Photo Studiu snadno vytvoříte video z fotek ve vysokém rozlišení, ke kterému přidáte hudbu nebo mluvený komentář. Prezentace vašich snímků tak bude daleko působivější.

1) Vyberte fotky

Najděte složku, ve které máte nachystané snímky pro video. Poté otevřete modul Vytvořit a klikněte na volbu Video.

video v modulu Vytvořit

2) Přidejte fotky

V prostředí tvorby videa vidíte v dolní části filmový pás s fotkami, které jsou ve vybrané složce. Nad ním je časová osa nového videa. Zvlášť na ní najdete Obrazovou stopuZvukovou stopu. Tlačítkem + v levé části pracovní plochy pak kdykoliv přidáte novou stopu.

Fotky na časovou osu přidáte přetažením myší z filmového pásu do Obrazové stopy. Pokud chcete vybrat víc fotek, přidržte při vybírání myší tlačítko Ctrl. Anebo stiskněte klávesu Shift a klikněte na první a poslední snímek, který chcete přidat. Zoner Photo Studio X automaticky označí i veškeré obrázky mezi těmito fotkami.

Pokud chcete některý ze snímků z videa smazat, klikněte na něj a zmáčkněte klávesu Delete.

přidání nové stopy do videa

3) Upravte parametry videa a přidejte hudbu

Dále můžete:

  • upravit rozlišení videa (1) a počet snímků za vteřinu (tato volba je aktivní pouze do doby, než přidáte do videa obrázky),
  • přidat titulkypřechodové efekty (2)
  • a upravit pohyb fotek při promítání (3).

Do videa vložíte také hudbu. Postup je stejný jako u přidávání fotografií jen s tím rozdílem, že hudbu z filmového pásu přesunete do Zvukové stopy.

Tlačítkem play nad časovou osou si přehrajte výsledek. A pokud jste spokojení, video uložte tlačítkem Export.

nastavení videa

Vytvoření videa z fotek v Zoner Photo Studiu je velmi jednoduchá a praktická funkce, která dodá vaší prezentaci šťávu. Za pár minut si díky ní vytvoříte video s hudbou, případně mluveným komentářem k prezentaci nebo publikování na internetu.

Vyzkoušejte to zdarma!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *