Rozhýbejte své snímky aneb jak vytvořit video z fotek

V Zoner Photo Studiu snadno vytvoříte video z fotek, ke kterému přidáte hudbu nebo mluvený komentář. Prezentace vašich snímků tak bude daleko působivější. 

Vyberte fotky

V navigátoru – levém panelu najděte složku, ve které máte připravené snímky pro video. V modulu Video si vytvořte nový projekt, kliknutím na volbu Vytvořit nový projekt. Editor se vás možná zeptá, zda chcete Přidat vybrané soubory nebo Přidat všechny soubory.

Jak vytvořit video z fotek
Fotky přidáte přetažením myší z filmového pásu (dole) do Obrazové stopy.

Přidejte fotky 

V prostředí modulu videa vidíte v dolní části filmový pás s fotkami, které jsou ve složce. Nad ním je časová osa nového videa. Můžete v ní mít Obrazovou stopu a Zvukovou stopu. Tlačítkem + v záhlaví, v levé části pracovní plochy kdykoliv přidáte novou stopu.

Na časovou osu přidáte fotky přetažením myší z filmového pásu (dole) do Obrazové stopy. Pokud chcete vybrat víc fotek, přidržte při vybírání myší tlačítko Ctrl. Anebo stiskněte klávesu Shift a klikněte na prvníposlední snímek, který chcete přidat. ZPS X automaticky označí i veškeré obrázky mezi těmito fotkami.

Editor vám po vložení fotek nabídne funkce pro jednotlivé snímky. Hromadně si můžete nastavit např. Trvání, Přechodový efekt (např. Prolínání, Nasunutí, Odhalení), Pan&Zoom (přiblížení nebo oddálení ve fotce) aj. 

Přechodový efekt si snadno vložíte mezi každou fotku.

Pokud chcete některý ze snímků z videa smazat, klikněte na něj a zmáčkněte klávesu Delete.

Upravte parametry videa a přidejte hudbu

Dále můžete:

 • upravit rozlišení videa (1) a počet snímků za vteřinu (tato volba je aktivní pouze do doby, než přidáte do videa obrázky),
 • přidat nejrůznější transformace efekty a pohyb fotek při promítání (2)
 • vyladit fotky podobně jako v modulu Vyvolat (3)
 • přidat titulky 
 • přidat přechodové efekty mezi jednotlivými fotografiemi (4)
Jak vytvořit video z fotek
Díky nástrojům střihu dodáte svým fotkám nejrůznější zajímavé efekty.

Do videa vložíte také hudbu. Postup je stejný jako u přidávání fotografií jen s tím rozdílem, že hudbu z filmového pásu přesunete do Zvukové stopy.

Tlačítkem nad časovou osou si přehrajte výsledek. A pokud jste spokojení, video uložte tlačítkem Export.

Vytvoření videa z fotek v Zoner Photo Studiu je velmi jednoduchá a praktická funkce, která dodá vaší prezentaci šťávu. Za pár minut si díky ní vytvoříte video s hudbou, případně mluveným komentářem k prezentaci nebo publikování na internetu.

TIP: Vytvořte pro své děti či vnoučata hezký dárek v podobě krátkého filmu z fotek a svým hlasem s namluvenou pohádkou.

Vytáhněte ze svých fotek to nejlepší, stáhněte si Zoner Photo Studio X hned na 7 dní zdarma a vyzkoušejte si jeho video funkce bez omezení.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (4)

 1. Dobrý deň,
  mám otázku k modulu Video v ZPSX.
  Viacero možností výstupu video formátu, ale iba jedna možnosť pre zvuk.
  Skúšal so video: tri fotografie a hudba 800 kB. Výsledné video malo 36 MB.
  Ako sa dá zmenšiť dátový tok, aby bolo video (*.mp4) menšie?
  Ďakujem za odpoveď.

  1. Zdravím vás, Mariane,
   těší mě váš zájem o pokročilé funkce ZPS X, jako je střih videa. Předala jsem váš dotaz kolegům do týmu podpory, kteří vás brzy kontaktují. Věřím, že se pro váš dotaz najde řešení k vaší spokojenosti.
   Přeji pěkné jarní dny, které stojí za to zaznamenat
   Eva | Redakce Milujemefotografii.cz

 2. Dobrý den,

  prosím jak pracovat s fotkou, pokud je focena na výšku? V následném přehrání videa se všechny fotky na výšku zobrazují jen ve výseku.
  Děkuji

  1. Zdravím vás, Vendulo,
   díky za váš dotaz. těší nás váš zájem o střih vide v Zoner Photo Studiu X. S fotkami na výšku při střihu videa lze pracovat v sekci Pozice a transformace, kde si fotky, či videa upravíte dle vaší libosti. Více s dozvíte v našem článku, Vylepšená úprava videí v ZPS X: stříhejte jako profík snadno a rychle.
   Mějte se fajn a užijte si práci s fotkami i videem naplno.
   Eva | Redakce Milujeme fotografii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *