Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X. S novými funkcemi to zvládnete ještě lépe a snadněji

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X. S novými funkcemi to zvládnete ještě lépe a snadněji

Série fotek často vystihne situaci lépe než samostatná fotka. Někdy je ale nepraktické prezentovat celou sérii jednotlivých snímků. A v takových situacích je nejlepší vytvořit koláž, která vše důležité sdělí najednou. Koláž v Zoner Photo Studiu X stále vylepšujeme a nyní má i funkce, díky kterým vše zvládnete jednoduše a se skvělým výsledkem.

Koláž najdete v Zoner Photo Studiu v modulu Tisk. Fotky, které chcete použít, nemusíte mít nutně předem označené. Stačí je do šablony přidat až dodatečně.

Nastavte velikost koláže

Nejdříve nastavte rozměry. Najdete zde několik přednastavení, která vám pomůžou, včetně Facebook – úvodní fotka, Full HD či Vlastní. V případě, že vám nezáleží na přesném rozměru, nastavte volbu Podle obsahu. To znamená, že výsledná velikost koláže se automaticky přizpůsobí fotkám tak, aby do ní co nejlépe pasovaly a nebyly oříznuté.

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X
Nastavte rozměry.

Uspořádejte fotky

Fotky do konkrétních polí koláže pohodlně přetáhnete ze spodního filmového pásu. Samozřejmě nemusíte používat fotky jen z aktuální složky. Po rozkliknutí levého panelu vyberete libovolnou složku ze svého počítače.

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X
Naskládejte fotky do obrazových polí.

Nastavte oříznutí fotek

Kliknutím na fotku se zobrazí nástroje na ořez, otočení, smazání a podobně.

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X
Ořízněte fotku pro lepší kompozici.

Můžete zkusit také zakliknout Rozložit na samostatné objekty, díky čemuž vám v okně s ořezem přibude nová možnost, a to Přesunout rámec.

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X

Pomocí této funkce můžete fotku přesunout libovolně kamkoliv, s tím, že se vám za ní odhalí pozadí v barvě, kterou jste si zvolili.

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X

Můžete si všimnout, že mezi horními ikonami se nám s Přesunutím rámce objevil také VnějšíVnitřní rám, který můžete nastavit pro každou fotku samostatně.

Vyzkoušejte Styly

Ke koláži také můžete vybrat z 16 různých rámečků v části Styl rozložení. Pod výběrem pak změníte šířku, barvu, krytí a odsazení vnějších i vnitřních rámečků.

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X
Dejte fotkám orámování.

Přidejte další fotky nebo text

V pravém panelu najdete ještě nástroje pro vložení další fotky a textu. Stačí označit fotku ve spodním pásu a kliknout na ikonu Vložit obrázek. Pak je třeba rozlišovat, jestli ořezáváte nebo posunujete celé nové pole, anebo jen obrázek v poli.

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X
Přidejte fotku nebo text.

Text přidáte ikonou Vložit text. Objeví se nástroje pro úpravu textového pole a vyberete si vhodné umístění, velikost i font.

Vytvořte si vlastní koláž v ZPS X
Přidejte vhodný popisek a upravte ho.

Stáhněte si Zoner Photo Studio X a 30 dní zdarma a vytvořte si své vlastní originální koláž.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMatěj Liška

Nejraději fotím lidi. Svatby, portréty, maturitní tabla, plesy… Vyhledávám protisvětlo, baví mě různé varianty svícení a používám raději kratší objektivy. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete u mě na webu nebo na Facebooku.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *