VIDEO: Vytvořte si cinemagraph v Zoner Photo Studiu X

00:08:43

Cinemagraph je napůl fotka a napůl video. Určitě znáte GIFy s nekonečnou pohybovou smyčkou a možná už jste přemýšleli o tom, jak jsou asi vytvořené. Ve videu vám na tuto otázku odpovíme. A samozřejmě vám ukážeme, jak si vlastní cinemagraph v Zoner Photo Studiu X vytvořit. Tak jdeme na to!

Cinemagraph je vlastně video, které je překryté vrstvou s fotografií. Pomocí masky ve fotce vytvoříme „díru“, skrz kterou je vidět část videa, ve které se odehrává nějaký pohyb. Pomocí smyčky docílíme dojmu nekonečného pohybu.

Vytvořte si vlastní cinemagraph

Jak takový cinemagraph vyrobit jsme vám nedávno ukázali i v článku Ani video, ani fotka. Co je cinemagraf a jak ho vytvořit. V něm najdete kromě popsaného postupu i několik cinemagraphů na ukázku.

Tak už na nic nečekejte, pusťte si video nebo přečtěte článek a dejte se do díla! Hotovými cinemagraphy se nám klidně pochlubte, uvidíte, že je to velká zábava. A pokud ještě nemáte Zoner Photo Studio X, stáhněte si ho na 7 dní zdarma.

Pokud chcete, aby vám žádné další videonávody neunikly, nezapomeňte sledovat náš YouTube kanál.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorDavid Tomeška

Mám vášeň pro fotku, ale zajímám se hlavně o tvorbu videa, které se věnuji již několik let. Fotka a video dokážou v divákovi vzbudit emoce a to je to, co mě na těchto činnostech baví nejvíc. Můžete mě potkat na svatbách, jak zachycuji okamžiky svatebního dne a také pro vás natáčím videa ze světa Zoner Photo Studia.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *