Jarní aktualizace ZPS X pro rok 2021: lepší úprava videa, kopírování úprav a další novinky

Jarní aktualizace ZPS X pro rok 2021: lepší úprava videa, kopírování úprav a další novinky

První vlaštovkou přicházejícího jara je již tradičně jarní aktualizace Zoner Photo Studia X. A ta vychází právě… TEĎ! Připravili jsme pro vás novinky, které určitě oceníte. Těšit se můžete na vychytávky, které vám zrychlí a zjednoduší práci s fotkami i videem. Přečtěte si, co je nového.

Tentokrát jsme se kromě úpravy fotek zaměřili i na populární editor videa. Ale rozhodně to není jediná věc, kterou jsme vylepšili. Těšte se hlavně na rychlejší práci s větším množstvím fotek. Ať už s vylepšeným přenášením úprav, porovnáváním fotek nebo možností připravit si větší množství fotek na Instagram na pár kliknutí. A přidali jsme ještě něco navíc.

Zaostřeno na video

Editor videa v Zoner Photo Studiu X se po nějaké době opět dočkal aktualizace. Kromě vylepšeného ovládání, díky kterému získáte více možností při stříhání videa, se můžete těšit i na možnost upravovat obraz.

Co takhle srovnat kontrast, expozici, vyvážení bílé nebo třeba převést klip do černobílé? Žádný problém. Díky vylepšené časové ose bude navíc práce s videem ještě jednodušší než kdy dřív. Ještě jste video nevytvářeli? Podívejte se, jak na to.

Přenášejte úpravy

Další vylepšení, která jsme do Zoner Photo Studia X zapracovali, mají jednoho společného jmenovatele: rychlejší práci s větším množstvím fotek. Když upravujete celý balík fotek z jednoho focení, je praktické, když si můžete zkopírovat úpravy z jedné fotky na jinou. Nebo klidně na všechny fotky ve složce.

Přenášení úprav teď pomocí klávesových zkratek a praktických ikon zvládnete snadněji a rychleji. Jedním kliknutím přenesete úpravy na všechny ostatní fotky ve složce nebo na všechny následující fotky. Přečtěte si, jak s novinkami pracovat.

Chcete přenést třeba jenom úpravy z vybraných sekcí pravého panelu z Vyvolat? Jde to snadno a rychle. Teď máte mnohem lepší kontrolu nad úpravou většího množství fotek. Výsledkem je spousta ušetřeného času, který můžete strávit třeba focením.

Pochlubte se na Instagramu

Každý fotograf se rád pochlubí svými úlovky. A pokud rádi sdílíte fotky na Instagramu, potěší vás funkce, která vašim fotkám přidá rámečky. Díky nim se vyhnete ořezu. Ve vaší galerii tak budou vaše fotky na první pohled vidět celé, nebudou oříznuté do čtverce. Snadno vytvoříte i populární rámeček z rozmazané původní fotky.

Funkce je součástí Hromadného filtru (Ctrl+Q). A to napovídá jediné – filtr si jednou nastavíte, uložíte a potom kdykoliv aplikujete na libovolné množství fotek na pár kliknutí. Přečtěte si článek, ve kterém vám ukážeme, jak na to.

Porovnávejte fotky

Všichni fotografové ví, jak je někdy těžké se rozhodnout, kterou z několika podobných fotek vybrat k úpravě. Nejste v tom sami, i my tuto starost řešíme často. Tak jsme si řekli, že si to usnadníme.

Vylepšili jsme porovnávání fotek. Když si jich ve Správci vyberete několik najednou, můžete si rozhodování mezi nimi usnadnit. Vyberte si, jestli je chcete vidět vedle sebe, nebo nad sebou (ocení třeba uživatelé tablet PC).

Pomocí klávesy Shift a myši můžete u každé z nich upravit přiblížení a vybrat výřez. Zoner Photo Studio X si zvolený výřez navíc zapamatuje, takže můžete porovnávat a porovnávat. Přečtěte si, jak s novým porovnáváním fotek pracovat.

A to není vše

A u chlubení fotkami ještě chvilku zůstaneme. Svá alba na Zoneramě si teď můžete snadno vložit na svůj blog nebo webové stránky. Vytvoříte si tak na svém webu pěknou galerii, do které si vyberete fotky se všemi výhodami Zoneramy – pohodlné prohlížení a žádné kompromisy. Zonerama totiž vaše fotky nekomprimuje.

Katalog je zase o něco rychlejší. Pohotověji teď reaguje na změny, které se odehrávají na všech vašich discích. Umí je rychleji zaznamenat a vy tak v Zoner Photo Studiu X pracujete s takovým Katalogem, který odpovídá aktuálnímu stavu vašeho systému.

Přidali jsme podporu pro Apple iCloud. Přímo ze Zoner Photo Studia X se dostanete ke svým fotkám na iCloudu. Můžete si je odtud nejen stahovat, ale také je na něj nahrávat.

Vyzkoušejte si novinky sami

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a otestujte novinky na vlastní kůži. Pokud vám už zkušební lhůta vypršela, odemykáme vám ZPS X na dalších 15 dní!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Moje fotky najdete třeba na mém instagramu https://www.jardafoti.cz/.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *