Propojte ZPS X s cloudem. Mobilní fotky tak budete mít vždy po ruce

Občas se hodí, když si fotky z mobilu můžete do počítače přetáhnout bez použití kabelů. K tomuto účelu vám poslouží cloudové úložiště. Je to rychlé, snadné a kromě přístupu na internet k tomu nic nepotřebujete. Zoner Photo Studio X nabízí možnost snadného propojení hned s několika cloudovými službami. Naučte se je používat – ušetříte čas a zjednodušíte si život.

Co je to cloud? Díky cloudu máte ke svým datům přístup z jakéhokoliv zařízení, připojeného k internetu. A přitom je na žádném fyzickém zařízení nemusíte mít uložená. Poskytovatelé cloudových služeb za vás uchovávají vaše data bezpečně na vlastních serverech, na které se připojíte vzdáleně přes internet. Se soubory pak pracujete stejně, jako kdyby byly uložené ve vašem počítači.

Kdy se vám bude hodit cloud? 

Obecně vždy, když ke svému podnikání využíváte k focení převážně mobilní telefon, ale přesto potřebujete fotky z něj upravovat, například pro sdílení na sociálních sítích. 

Mobily sice nějakou základní úpravu pomocí zabudovaného softwaru zvládnou, ale často je lepší udělat úpravy kvalitněji v počítači, obzvlášť pokud je chcete prezentovat na internetu. 

Zoner Photo Studio také zvládne pokročilejší retuše, výsledek úprav vypadá lépe a při kontrole kvality na počítači si můžete být jistí, že fotka vypadá dobře i na monitoru, ne jenom na malém mobilním displeji. 

Pokud chcete upravenou fotku sdílet z mobilu a ne z počítače (typicky na Instagram), není to problém – ze Zoner Photo Studia exportujete fotku zpět do cloudu a odtud si ji na mobilu stáhnete a sdílíte. Bez kabelů, bez zdlouhavého přenosu souborů. 

Propojte ZPS X s cloudem. Mobilní fotky tak budete mít vždy po ruce
Všechna cloudová úložiště, která máte propojená se Zoner Photo Studiem, vidíte v levé postranní liště.

Příklad použití v praxi

Když pomineme, že by měl cloudové úložiště využívat každý, kdo pracuje v jakémkoliv týmu, tak nejvíce možností přináší již zmíněné propojení vašeho smartphonu se Zoner Photo Studiem X

Prezentace na sociálních sítích je pro řadu druhů byznysu klíčová, například pro takovou restauraci nebo kadeřnictví je fotka na sociálních sítích zdrojem nových zákazníků. 

Neznamená to však, že musíte mít v kuchyni profesionálního fotografa s ateliérem, postačí mobilní telefon s kvalitním foťákem, základní znalost aranžování a zbytek doladíte v Zoner Photo Studiu X, do kterého fotku pošlete jedním klikem z telefonu. 

Jaké jsou možnosti?

Zoner Photo Cloud

Každý uživatel ZPS X získává zdarma 20 GB prostoru na Zoner Photo Cloudu, Který slouží jako vaše osobní úložiště. ZPC je spárován se Zoner účtem, takže do něj získáte přístup po přihlášení do ZPS X na jakémkoliv zařízení. Jednotlivé složky můžete také sdílet s dalšími uživateli. Práce v týmu nebyla nikdy jednodušší.

 • + Nejlepší řešení pro práci na PC jak v týmu, tak i individuálně
 • + 20 GB zdarma ke každé licenci
 • + Rychlý, bezpečný, nedestruktivní úpravy v cloudu
 • + Jednoduchá kolaborace s dalšími uživateli ZPS X
 • – Nemá mobilní aplikaci
 • – přístup pouze ze ZPS X

V krátkém videu vám ukážeme, jak se Zoner Photo Cloudem pracovat:

OneDrive

Populární cloudové úložiště od Microsoftu, které je již předinstalované na Windows 10. Stačí jen vyhledat v PC aplikaci OneDrive a přihlásit se do ní Microsoft účtem (lze vytvořit zdarma). Následně navigátor v ZPS X automaticky detekuje složky z OneDrive a můžete se pustit do práce. Výhodou je i mobilní aplikace, přes kterou jednoduše dostanete fotku z telefonu do Zoner Photo Studia X.

 • – pouze 5 GB zdarma
 • – nutnost mít microsoft účet (zdarma)
 • + mobilní appka pro instantní přenos mezi telefonem a ZPS X
 • + je přímo propojen se ZPS
Propojte ZPS X s cloudem. Mobilní fotky tak budete mít vždy po ruce
Do OneDrive se přihlásíte prostřednictvím vašeho Microsoft účtu. Ten si můžete snadno založit zdarma.
Propojte ZPS X s cloudem. Mobilní fotky tak budete mít vždy po ruce
Ze ZPS X fotky vyexportujete přímo do OneDrive a můžete si ji otevří třeba ve vašem mobilu. Po kliknutí na Export vyberte umístění kliknutím na ikonku složky a vyberte možnost OneDrive.

Dropbox

Pro propojení Dropboxu se ZPS X je třeba stáhnout aplikaci Dropboxu do počítače, po přihlášení se automaticky objeví složka v navigátoru ZPS X. Dropbox lze stáhnout i jako mobilní aplikaci.

 • – pouze 2 GB zdarma
 • – nutnost instalace aplikace na PC
 • + přímé propojení s ZPS X
 • + mobilní appka

Google Disk

Kdo by neznal nejpopulárnější úložiště Google Disk. Praktické řešení od tohoto amerického software giganta, jehož služby využívá nespočet firem a domácností. Google Disk lze propojit s ZPS X pomocí tzv. Google File Stream. Jedná se o nástroj, který po instalaci do počítače přidá Google Disk do stromové struktury průzkumníka souborů. Zoner Photo Studio X si poté automaticky přidá složku do navigátoru. 

 • + propojení Google Disku s počítačem = přímý přístup ZPS X do Google Disku
 • + asi nejrozšířenější Cloudové řešení pro byznys i soukromé účely
 • + 15 GB zdarma
 • + mobilní appka pro instantní přenos mezi telefonem a ZPS X
 • – nutno nainstalovat Google File Stream do počítače = složitější prvotní nastavení 
 • – nutno nastavovat pro každý PC znovu
 • – funguje pouze s aktivní službou G Suite (placená služba Googlu pro firmy).
 • Návod na instalaci v anglickém jazyce naleznete pod tímto odkazem.

Výhody tohoto postupu

Výhody jsou jasné. K Zoner Photo Studiu můžete mít připojené třeba i všechna úložiště najednou a využívat ty, které se vám v daném případě zrovna hodí. Také nemusíte ztrácet čas používáním kabelů a procházením systému složek v mobilu a počítači.

Už neztrácejte čas bojem s kabely. Díky Zoner Photo Studiu budete mít vaše fotky vždy po ruce a dostupné z jednoho místa. Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a začněte využívat cloudové služby ještě dnes.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *