Potěšte pod stromečkem fotodárky vlastní výroby

Potěšte pod stromečkem fotodárky vlastní výroby

Říká se, že dárky, které vyrobíte sami, potěší nejvíc. Fotografové proto mají vymýšlení vánočních dárků výrazně jednodušší. Stačí ze svých snímků připravit fotodárky. Třeba fotokalendář s obrázky vnoučat pro babičku, fotoknihu rodinných snímků pro rodiče nebo fotoobraz s fotkou z vaší první schůzky pro přítelkyni. A všechny vytvoříte na pár kliknutí…

Ještě než se do tvorby fotodárků pustíte, vyberte snímky, které chcete použít a promyslete, jaký dárek vytvoříte. Pak už jen stačí pustit Zoner Photo Studio, otevřít modul Vytvořit a zvolit konkrétní fotopředmět.

Před vytvořením nového projektu si dejte pozor, abyste měli fotky v barevném prostoru sRGB. To bývá v ZPS X nastaveno automaticky. Při exportu fotek to zkontrolujte v Barevném prostoru, kde by mělo být „Neměnit“ nebo sRGB. Pokud nám fotky budou dodány s jiným nastavením, neručíme za barevné odchylky.

Vytvořte vlastní fotodárky: modul Vytvořit.
Přepněte do modulu Vytvořit a vyberte si, jaký fotodárek připravíte.

Potěšte každý měsíc jinou fotku – díky fotokalendáři

Praktickým a oblíbeným dárkem je fotokalendář. Někteří fotografové si z jeho darování udělali tradici a každý rok se se svými blízkými podělí o snímky z cest nebo o fotografie rodiny.

Pro jeho vytvoření v Zoner Photo Studiu stačí

  • otevřít složku s požadovanými fotkami,
  • přepnout do modulu Vytvořit
  • a zvolit možnost Kalendář.

Fotky se pak automaticky přiřadí na jednotlivé listy.

Na výběr máte z několika šablon ve velikosti A3 a A4. A vytvořit si můžete také šablonu vlastní. Kalendář tak přizpůsobíte například tomu, jestli chcete pracovat s fotkami na výšku či na šířku.

Fotografie také kdykoliv vyměníte. Stačí požadovaný snímek přetáhnout ze spodního filmového pásu do pole s obrázkem na vybrané straně fotokalendáře. Pak si otevřete náhled stránky, klikněte na snímek a nastavte si jeho velikost i přesnou polohu.

Vytvořte vlastní fotodárky: tvorba fotokalendáře.
Pro výměnu snímků v kalendáři stačí přetáhnout požadovanou fotku z filmového pásu na stránku ve fotokalendáři.

Nakonec už jen nastavíte další parametry, jako jsou například barva písma, pozadí nebo speciální dny. Hotový fotokalendář pak necháte profesionálně vytisknout kliknutím na tlačítko Objednat.

bannermf_690x120

Fotoobraz složíte i z více snímků

Svým blízkým můžete vyrobit také fotoobraz. Jeho tvorba je podobná jako u fotokalendáře. Opět stačí otevřít složku s požadovaným snímkem či snímky a v modulu Vytvořit vybrat možnost Fotoobraz.

Na výběr máte z několika šablon, které se liší počtem a umístěním snímků. Na jednom obraze tak můžete mít i devět fotografií. Jednotlivé snímky pak vyměníte přetažením z filmového pásu ve spodní části obrazovky. Jejich přesné umístění a velikost změníte opět po kliknutí na danou fotku.

Zároveň dávejte pozor, aby žádná důležitá část nebyla ve vyznačených pomocných okrajích. Budou totiž zahnuté přes rám obrazu.

Fotoobraz poté můžete případně doplnit o text a barevné okraje. A pak už jen stačí připravený dárek objednat.

Vytvořte vlastní fotodárky: příprava fotoobrazu.
Přeneste fotku na „plátno“, nastavte potřebné parametry a můžete objednávat.

Fotokniha předčí klasické album

Jednotlivé snímky můžete také vytisknout a sestavit z nich fotoalbum, které někomu darujete. Elegantnějším řešením je ale připravit rovnou fotoknihu.

Zpravidla lépe vypadá, nevypadávají fotky z ní a sami si nastavíte počet stran. Stačí tak jen vybrat vhodnou šablonu a přidat do ní snímky. Poté už jen upravíte barvu papíru nebo třeba přidáte popisky k jednotlivým snímkům.

Jakmile jste s fotoknihou spokojeni, jednoduše ji objednáte přímo ze Zoner Photo Studia.

Vytvořte vlastní fotodárky: příprava fotoknihy.
Přidejte fotky, nastavte počet stran a vytvořte si vlastní fotoknihu.

Vlastní fotky dodávají dárku na originalitě

Ze svého počítače za několik minut vytvoříte dárky třeba pro celou rodinu. Stačí jen vybrat správné snímky a vhodný formát. A vánoční dárky pro celou rodinu máte vyřešené za pár minut.

Vyzkoušejte si to i vy. Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zdarma a připravte v něm fotodárky pro své blízké.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMatěj Liška

Nejraději fotím lidi. Svatby, portréty, maturitní tabla, plesy… Vyhledávám protisvětlo, baví mě různé varianty svícení a používám raději kratší objektivy. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete u mě na webu nebo na Facebooku.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *