Jak vytvořit kalendář z vlastních fotek

Dárek z vlastních fotografií tak trochu na poslední chvíli? Třináct fotografií pro fotokalendář snad vyberete během chvilky. Zbytek je otázka několika kliknutí.

Podobně jako v případě výroby fotoknihy i při výběru fotografií pro výrobu kalendáře se vyplatí předchozí pečlivost v organizaci fotografií. Snáz tak najdete ty nejhezší snímky, které každý měsíc vykouzlí úsměv na tváři obdarovaného.

Pro výrobu kalendáře využijeme český program Zoner Photo Studio, ve kterém fotografie také rovnou protřídíte a upravíte.

bannermf_690x120

Pracujte s modulem Vytvořit

Vybrané snímky si vyfiltrujte pomocí Rychlého vyhledávání (Ctrl+F) a klikněte na záložku modulu Vytvořit. V něm zvolte fotoprojekt Kalendář.

Tvorbu fotokalendářů najdete společně s dalšími fotoprojekty v modulu Vytvořit.jpg
Tvorbu fotokalendářů najdete společně s dalšími fotoprojekty v modulu Vytvořit.

Vyberte si požadované rozložení. Na výběr máte ze čtyř variant, které můžete přímo ze Zoner Photo Studia objednat, nebo si vytvoříte vlastní rozložení, které si můžete vytisknout třeba na domácí tiskárně. V nabídce jsou i různé šablony, které ovlivňují vzájemné rozložení obrázku a textu.

Vyberte si ze čtyř formátů, které můžete ze ZPS rovnou i objednat, nebo si pro tisk na domácí tiskárně nadefinujte formát vlastní.jpg
Vyberte si ze čtyř formátů, které můžete ze ZPS rovnou i objednat, nebo si pro tisk na domácí tiskárně nadefinujte formát vlastní.

Vybrané fotky přetáhněte myší

Na natažení snímků do jednotlivých listů kalendáře opravdu není nic těžkého. Prostě jen myší chytnete snímek ve spodním panelu a přetáhnete na požadovanou stránku.

Snímky rozmístěte jednoduchým tažením myši. Ve spodním řádku navíc uvidíte na fotografiích číslovku, která označuje, kolikrát už jste konkrétní snímek v kalendáři použili.jpg
Snímky rozmístěte jednoduchým tažením myši. Ve spodním řádku navíc uvidíte na fotografiích číslovku, která označuje, kolikrát už jste konkrétní snímek v kalendáři použili.

Pozor na rozlišení

Může se vám stát, že se na poli s fotografií objeví vykřičník v oranžovém troúhelníku nebo v červeném kolečku. Znamená to, že fotografie nemá dostatečné rozlišení a vytištěná nemusí vypadat úplně dobře. Zkuste fotografii vyměnit nebo změnit šablonu kalendáře tak, abyste nepotřebovali tak velké snímky. Přesto doporučujeme pracovat s původním rozlišením snímků.

Potřebné rozlišení nemusíte dopočítávat, pokud nebude dostatečné, program vás upozorní.jpg
Potřebné rozlišení nemusíte dopočítávat, pokud nebude dostatečné, program vás upozorní.

Posun fotky

Pro posun fotky nebo její zvětšení přímo v poli stránky rozklikněte detail stránky dvojklikem – podobně jako když přepínáte ve Správci mezi režimy Průzkumník a Náhled. Klikněte do pole s fotkou a objeví se nabídka pro základní úpravu fotky – otočení, roztažení do obrazového pole a samozřejmě posun. Změny potvrďte zeleným symbolem.

Fotky můžete v obrazových polích libovolně posouvat.jpg
Fotky můžete v obrazových polích libovolně posouvat.

Další nastavení

Kromě rozložení a šablony kalendáře máte možnost měnit ještě barvu papíru, písma nebo označení speciálních dnů, jako jsou víkendy a svátky. Pro kalendář použijte buď některý z fontů, které jsme do ZPS pro účely tvorby fotopředmětů přidali, nebo použije jakékoliv jiné písmo, které máte nainstalované v systému Windows. ZPS totiž tato písma přebírá.

Projekt uložte pro pozdější úpravy nebo dokončení

Rozpracovaný kalendář si uložte pro další úpravy. Najdete ho pak na úvodní stránce modulu Vytvořit v pravém postranním panelu pod výběrem fotoprojektů.

V okamžiku, kdy jste s kalendářem spokojení, si ho můžete sami vytisknout, uložit do PDF nebo objednat přímo ze Zoner Photo Studia. Stačí kliknout na zelené tlačítko Objednat, vyplnit svou dodací adresu a zaplatit přes službu PayPal. Za pár dní už budete držet kalendář v ruce.

objednat

Vyzkoušejte Zoner Photo Studio na 30 dní zdarma a udělejte krásné fotokalendáře z vlastních fotek pro své blízké. Zaručeně potěší!

Každý týden nové články do vaší schránky

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.
AutorAja Voráčková

Aja je nadšený psavec, amatérský fotograf a vášnivý kulinář, což se projevuje i v jejích fotografiích. Fotí jak jídlo samotné, tak nejrůznější kulinářské a gastronomické akce, na nichž má nejraději spokojené a šťastné výrazy zúčastněných jedlíků.

Komentáře