Naučte se pracovat s olejomalbou

Filtr Olejomalba je jedním z nejzábavnějších efektů Zoner Photo Studia. S jeho pomocí vytvoříte z vaší fotky výtvarné dílo jako z doby starých mistrů. Pojďme se podívat, jak na to.

1. Vyberte vhodnou fotografii

Nejlepších výsledků dosáhnete u fotografií, které obsahují co největší množství hran a zřetelných linií. Filtr Olejomalba je totiž zaoblí a vyhladí. Na následujícím obrázku si uvedeme několik příkladů více či méně vhodných fotek.

Vhodné a nevhodné fotografie pro olejomalbu

Vhodné fotografie

Oba obrázky obsahují velké množství zřetelných přímých linií, které se po použití filtru krásně “rozpijí”. Všimněte si, že nezáleží, zda je fotka barevná nebo černobílá. Důležitý je její obsah a technické zpracování.

Nevhodné fotografie

Tyto fotografie obsahují méně výrazné linie (velká plocha oblohy, voda focená na delší expoziční čas), použití filtru Olejomalba by tak kýžený efekt nepřineslo.

2. Nastavte filtr

Jakmile máte vybranou vhodnou fotku, přepněte se do Editoru a v pravém panelu při zvoleném nástroji Domů ikona domů najděte v sekci Efekty nástroj Olejomalba ikona malířské palety. Najdete jej až v druhé polovině seznamu nástrojů.

Nyní nastavte sílu filtru a míru krytí vrstvy. Rozdíl mezi původní a upravenou fotkou zobrazíte kliknutím na ikonku Zobrazit obrázek před úpravami ikona zobrazit obrázek před úpravami. Pokud chcete efekt ještě více zvýraznit, vezměte upravenou fotku a “prožeňte” ji filtrem znovu.

Jakmile jste s výsledkem spokojeni, klikněte na Použít a fotku uložte. Pokud plánujete filtr Olejomalba použít na více podobných fotek, zjednodušte si práci a uložte si nastavení efektu kliknutím na ikonku diskety ikona uložit.

3. Pochlubte se výsledkem

S filtrem Olejomalba vytvoříte nevšední fotky, kterými by byla škoda se nepochlubit. Zoner Photo Studio proto nabízí řadu možností, jak fotky sdílet vašim blízkým. Tlačítko pro sdílení najdete vpravo nahoře vedle tlačítka Uložit.

možnosti sdílení

Kromě sdílení na sociální sítě můžete fotky poslat také emailem nebo jako odkaz přes chat. Při posílání emailem nebo odkazem může být fotka libovolně velká, nebudete totiž posílat přímo ji, ale odkaz na Zoneramu, kam ZPS fotku automaticky nahraje.

Z vaší upravené fotografie si také můžete nechat vytvořit krásný fotoobraz. na vaši stěnu – přímo ze Zoner Photo Studia v jeho modulu Vytvořit.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *