Mimořádný jarní update ZPS X! Fotoknihu nyní vytvoříte pohodlněji a ve vysoké kvalitě

Od velké jarní aktualizace Zoner Photo Studia X uběhlo sice jen pár týdnů, ale my už vám přinášíme další balík vylepšení! Tentokrát jsme se zaměřili na tvorbu oblíbených fotoknih. V aktuální verzi ZPS X si fotoknihu vytvoříte mnohem pohodlněji, rychleji a můžete jich mít rozpracovaných klidně i několik najednou. Nově si také můžete knihu objednat v prémiové HD kvalitě. Přečtěte si, co je nového.

Při vylepšování tvorby fotoknih jsme měli neustále na paměti to nejdůležitější – aby byly všechny kroky intuitivní, uživatelsky příjemné a aby směřovaly ke vkusnému a kvalitnímu výsledku. Tedy k fotoknize, kterou si budete rádi prohlížet jak sami, tak s rodinou nebo přáteli. 

Šablony, které se vám přizpůsobí

Jak začít? Jednoduše si na dvojstranu přetáhněte fotky, které na ní chcete mít. Zoner Photo Studio X vám podle jejich počtu nabídne vhodné Rozložení strany. Vy si jen vyberete to, které se vám líbí, a umístění jednotlivých fotek doladíte. Rozložení strany se tak přizpůsobí vám, nemusíte se přizpůsobovat vy jemu.

Fotoknihy rozložení strany

TIP: Některá Rozložení strany v sobě mají i textová pole. Chcete-li mít v knize i text, určitě je využijete.

Na výběr máte také několik předvolených barevných šablon, které jsme vytvářeli se zvláštním zřetelem k tomu, aby spolu jejich barvy dokonale ladily. Vy si jenom vyberete takovou barevnou kombinaci, která nejlépe vystihuje náladu vašich fotek. Že chcete vybrat vlastní barvy? Ani to není žádný problém.

Samozřejmostí je i možnost vybrat vhodné orámování vložených fotek. Vyzkoušejte si různé styly, a určitě najdete ten, který se do vaši knihy bude skvěle hodit. Vhodné orámování dodá fotkám ve vaší knize ten správný šmrnc!

Fotoknhiha rámečky

Chcete si knihu vytvořit úplně sami? 

Pokud vám skládání fotoknihy za pomoci šablon nevyhovuje, vůbec ho nemusíte využít. Fotoknihu můžete vytvořit i úplně sami, vaší fantazii neklademe žádné meze. A počítáme i s tím, že budete chtít využít i oba způsoby – základ naskládáte do našich šablon a poté ručně přidáte libovolné množství fotek kamkoliv budete chtít. A nejen fotek. Ručně můžete kamkoliv přidat také textová pole.

Automatické ukládání, vyladěná práce s projekty

Všechny projekty v modulu Vytvořit jsou nyní přehledněji organizované. Také je můžete podle libosti přejmenovávat a duplikovat, úplně nový projekt vytvoříte jednoduše kliknutím na tlačítko Nový projekt

Před vytvořením nového projektu si dejte pozor, abyste měli fotky v barevném prostoru sRGB. To bývá v ZPS X nastaveno automaticky. Při exportu fotek to zkontrolujte v Barevném prostoru, kde by mělo být „Neměnit“ nebo sRGB. Pokud nám fotky budou dodány s jiným nastavením, neručíme za barevné odchylky.

Fotoknihy nový projekt

Všechny změny, které v projektu uděláte, se ukládají automaticky. Vy se tak můžete věnovat práci a na ukládání nemusíte myslet. I po opuštění projektu můžete provedené úpravy vrátit zpátky. Pokud tedy od projektu odejdete a změny si rozmyslíte, snadno je vezmete zpět.

Nově i v HD kvalitě!

Vyberte si ze tří formátů (A4 na výšku, A4 na šířku, čtverec 20 x 20 cm) a zvolte kvalitu zpracování. Nově si můžete vybrat i prémiovou HD kvalitu. Pokud si zvolíte tuto variantu, můžete se těšit nejen na nejvyšší možnou kvalitu tisku, ale také na speciální plochou vazbu. Díky nové technologii zpracování se nám povedlo značně zploštit přehyby mezi stranami, vy si tak můžete jednou fotkou vyplnit klidně celou dvojstranu a nemusíte se bát ztráty kvality. Ta je díky ploché vazbě minimální.

Fotokniha plochá vazba zoner

HD varianta fotoknihy je navíc odolnější proti poškrábání nebo kapkám vody a také jsou na ní mnohem méně vidět otisky prstů.

Další drobná vylepšení Zoner Photo Studia X

 • V modulu Správce přibyla praktická funkce napovídání při vyplňování klíčových slov. To vám ušetří čas. 
 • Také jsme přidali v řazení souborů (Seřadit podle…) možnost skrýt si složky. Můžete jejich zobrazování vypnout úplně, nebo je zobrazovat jenom ve složkách, kde nejsou obrázky. To vám pomůže docílit větší přehlednosti. 
 • Zrychlili jsme ukládání metadat k TIFF souborům.

Chcete si novinky hned vyzkoušet? Napsali jsme pro vás článek, ve kterém vás vylepšenou tvorbou fotoknih provedeme krok za krokem.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorJaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Moje fotky najdete třeba na mém instagramu https://www.jardafoti.cz/.

Komentáře (2)

 1. Zdislav Jankovský

  Ještě by to chtělo zapracovat na velikosti magnetem, pokud jsem to tedy nepřehlédl fa nejmenší je 10×10 a to je podad hodně myslím třeba 8×6 aj.

  1. Zdravím vás, Slávku,
   těší mě váš zájem o Zoner Photo Studio, fotopředměty a magnetky. Nejmenší velikostí magnetky je velikost 8×8 cm.
   Přeji Vám pěkný adventní čas, a ať se vaše lednice brzy zaplní krásnými obrázky:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *