Mimořádný jarní update ZPS X! Fotoknihu nyní vytvoříte pohodlněji a ve vysoké kvalitě

Od velké jarní aktualizace Zoner Photo Studia X uběhlo sice jen pár týdnů, ale my už vám přinášíme další balík vylepšení! Tentokrát jsme se zaměřili na tvorbu oblíbených fotoknih. V aktuální verzi ZPS X si fotoknihu vytvoříte mnohem pohodlněji, rychleji a můžete jich mít rozpracovaných klidně i několik najednou. Nově si také můžete knihu objednat v prémiové HD kvalitě. Přečtěte si, co je nového.

Při vylepšování tvorby fotoknih jsme měli neustále na paměti to nejdůležitější – aby byly všechny kroky intuitivní, uživatelsky příjemné a aby směřovaly ke vkusnému a kvalitnímu výsledku. Tedy k fotoknize, kterou si budete rádi prohlížet jak sami, tak s rodinou nebo přáteli. 

Šablony, které se vám přizpůsobí

Jak začít? Jednoduše si na dvojstranu přetáhněte fotky, které na ní chcete mít. Zoner Photo Studio X vám podle jejich počtu nabídne vhodné Rozložení strany. Vy si jen vyberete to, které se vám líbí, a umístění jednotlivých fotek doladíte. Rozložení strany se tak přizpůsobí vám, nemusíte se přizpůsobovat vy jemu.

Fotoknihy rozložení strany

TIP: Některá Rozložení strany v sobě mají i textová pole. Chcete-li mít v knize i text, určitě je využijete.

Na výběr máte také několik předvolených barevných šablon, které jsme vytvářeli se zvláštním zřetelem k tomu, aby spolu jejich barvy dokonale ladily. Vy si jenom vyberete takovou barevnou kombinaci, která nejlépe vystihuje náladu vašich fotek. Že chcete vybrat vlastní barvy? Ani to není žádný problém.

Samozřejmostí je i možnost vybrat vhodné orámování vložených fotek. Vyzkoušejte si různé styly, a určitě najdete ten, který se do vaši knihy bude skvěle hodit. Vhodné orámování dodá fotkám ve vaší knize ten správný šmrnc!

Fotoknhiha rámečky

Chcete si knihu vytvořit úplně sami? 

Pokud vám skládání fotoknihy za pomoci šablon nevyhovuje, vůbec ho nemusíte využít. Fotoknihu můžete vytvořit i úplně sami, vaší fantazii neklademe žádné meze. A počítáme i s tím, že budete chtít využít i oba způsoby – základ naskládáte do našich šablon a poté ručně přidáte libovolné množství fotek kamkoliv budete chtít. A nejen fotek. Ručně můžete kamkoliv přidat také textová pole.

Automatické ukládání, vyladěná práce s projekty

Všechny projekty v modulu Vytvořit jsou nyní přehledněji organizované. Také je můžete podle libosti přejmenovávat a duplikovat, úplně nový projekt vytvoříte jednoduše kliknutím na tlačítko Nový projekt

Fotoknihy nový projekt

Všechny změny, které v projektu uděláte, se ukládají automaticky. Vy se tak můžete věnovat práci a na ukládání nemusíte myslet. I po opuštění projektu můžete provedené úpravy vrátit zpátky. Pokud tedy od projektu odejdete a změny si rozmyslíte, snadno je vezmete zpět.

Nově i v HD kvalitě!

Vyberte si ze tří formátů (A4 na výšku, A4 na šířku, čtverec 20 x 20 cm) a zvolte kvalitu zpracování. Nově si můžete vybrat i prémiovou HD kvalitu. Pokud si zvolíte tuto variantu, můžete se těšit nejen na nejvyšší možnou kvalitu tisku, ale také na speciální plochou vazbu. Díky nové technologii zpracování se nám povedlo značně zploštit přehyby mezi stranami, vy si tak můžete jednou fotkou vyplnit klidně celou dvojstranu a nemusíte se bát ztráty kvality. Ta je díky ploché vazbě minimální.

Fotokniha plochá vazba zoner

HD varianta fotoknihy je navíc odolnější proti poškrábání nebo kapkám vody a také jsou na ní mnohem méně vidět otisky prstů.

Další drobná vylepšení Zoner Photo Studia X

  • V modulu Správce přibyla praktická funkce napovídání při vyplňování klíčových slov. To vám ušetří čas. 
  • Také jsme přidali v řazení souborů (Seřadit podle…) možnost skrýt si složky. Můžete jejich zobrazování vypnout úplně, nebo je zobrazovat jenom ve složkách, kde nejsou obrázky. To vám pomůže docílit větší přehlednosti. 
  • Zrychlili jsme ukládání metadat k TIFF souborům.

Chcete si novinky hned vyzkoušet? Napsali jsme pro vás článek, ve kterém vás vylepšenou tvorbou fotoknih provedeme krok za krokem.

Poslední aktualizace 5. května 2020

6 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Jaroslav Krézek

Baví mě digitální i analogová fotka, barevná i černobílá. Občas mě s foťákem můžete potkat na koncertě nebo festivalu, ale plastový kompakt na kinofilm mám u sebe skoro pořád. Jsem šéfredaktorem Milujemefotografii.cz a společně s našimi skvělými autory pro vás pilně připravujeme články o všem kolem focení.

Číst všechny články.

Komentáře