Kruhový filtr: Projasněte své portréty ve třech jednoduchých krocích

Vyhýbáte se přes zimu nebo ve špatném počasí fotografování portrétů? Není důvod. Pokud jste v zimě pořídili portrétní fotografie, které díky slabému zimnímu světlu vypadají mdle, můžete to jednoduše napravit se Zoner Photo Studiem X. Seznamte se: představujeme vám Kruhový filtr!

Naučte se pracovat s kruhovým filtrem! Stáhněte si následující fotografii do svého počítače a vyzkoušejte jednotlivé kroky s námi. Pro stažení nejdříve kliknutím zvětšete obrázek, klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a zvolte volbu Uložit obrázek jako…

Krok 1: Ztmavte pozadí

Začněte tím, že ztmavíte pozadí, aby fotografovaná osoba více vynikla. Otevřete si modul Vyvolat a klikněte v pravém panelu na ikonku Kruhového filtru (R). Přímo na fotografii se objeví elipsa, jakou vidíte na obrázku výše. Elipsu umístěte tak, aby tvář a vlasy byly uvnitř ní. Jelikož potřebujete pracovat s pozadím, oblastí mimo elipsu, zaškrtněte Invertovat masku. Snižte kontrast, zřetelnost, ostrost a sytost, aby pozadí nebylo tak výrazné.

Krok 2: Tvář ve středu pozornosti

Nejprve vytvořte druhý filtr tím, že kliknete na Přidat masku. Protože teď budete pracovat uvnitř elipsy, nezapomeňte zrušit invertování masky. Než budete pokračovat, resetujte všechna nastavení filtru dvojklikem na jednotlivé názvy hodnot. Naším cílem je v této fázi upravit fotografii tak, aby dívka z fotografie takřka zářila. Proto zmírněte stíny tak, abyste nepřišli o žádné detaily ve tváři.

Krok 3: Dotáhněte úpravy k dokonalosti

Vyšší hodnota expozice z předchozího kroku způsobila to, že je dívčina kůže příliš světlá. Rozhodli jsme se proto aplikovat další filtr přímo na obličej, abychom neupravili už žádnou jinou část fotografie. Pro zvýraznění tvaru tváře zvyšte hodnotu zřetelnosti a ostrosti. Snížením expozice dosáhnete přirozeného vzhledu kůže.

A máme hotovo! Kruhový filtr dívku na fotografii zvýraznil. Navíc fotografii dodal mnohem více hloubky, než měla předtím.

Už víte, jak si poradit s podobnými fotografiemi? Vyzkoušejte teď tuto úpravu na svých fotografiích a pochlubte se jimi.

Finální a původní snímek. Pro zobrazení změn posunujte rozdělovníkem mezi snímky.

bannermf_690x120

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *