Jak vytvořit screenshoty v ZPS

I při práci v Zoner Photo Studiu je občas potřeba udělat nějaký ten screenshot. Třeba proto, abyste ostatním ukázali, kde udělají danou úpravu, nebo abyste měli materiál pro technickou podporu. Nejpraktičtější způsob, jak je vytvořit, přitom najdete rovnou v Zoner Photo Studiu.

Někteří lidé místo klasického screenshotování vyfotí obrazovku třeba mobilem. Takové snímky ale bývají rozmazané a špatně se v nich hledají potřebné funkce a údaje. Lepší je vytvořit screenshoty klávesou Print Screen a pak je vložit do malování a uložit jako obrázek. Existuje ale ještě jednodušší způsob – nástroj Snímání obrazovkyZoner Photo Studiu X.

Tuto funkci najdete v modulu Správce. Stačí v menu kliknout na záložku Získat a zvolit možnost Snímání obrazovky…

Jak vytvořit screenshoty v ZPS - menu

Poté nastavíte potřebné parametry. Určíte například, jestli chcete klávesou Print Screen (někdy taky Prt Scr, Print Scrn a podobně) snímat

  • celou obrazovku,
  • jen aktivní okno,
  • nebo kurzor myši.

Vyberete si také, kam chcete screenshoty ukládat a v jakém formátu mají být.

Zároveň můžete nastavit časosběrné snímání. Tuto možnost ale získáte pouze v případě, že v poli Obrázek zvolíte možnost Uložit obrázek na disk.

Jak vytvořit screenshoty v ZPS - snímání obrazovky

Vytváření screenshotů v Zoner Photo Studiu

Pomocí Časosběrného snímání vytvoříte řadu screenshotů za sebou. Sami si nastavíte interval, ve kterém má program obrazovku snímat. Klávesou Esc pak screenshotování kdykoliv přerušíte. A znovu spustíte stisknutím tlačítka Print Screen.

Na zapnuté Časosběrné snímání vás upozorní otáčející se ikona v pravé dolní části obrazovky.

Tuto možnost oceníte hlavně ve chvíli, kdy chcete nascreenshotovat celý postup. Časosběrné snímání vaši práci postupně zaznamená a nemusíte stále dokola mačkat klávesy.

Jak vytvořit screenshoty v ZPS - časosběr
Otáčející se ikona, která upozorňuje na zapnuté Časosběrné snímání.

Podobná ikona vás na zapnuté Snímání obrazovky upozorní, když zvolíte ruční snímání myší nebo tlačítkem Print Screen. Rozdíl je v tom, že je statická. Uvidíte ji opět v pravé spodní části obrazovky (někdy je potřeba kliknout na ikonu šipky ).

Jak vytvořit screenshoty v ZPS - ikona
Tato ikona prozrazuje, že je zapnuté Snímání obrazovky v Zoner Photo Studiu.

Ukládání screenshotů

Pokud jste u Snímání obrazovky zvolili možnost Uložit obrázek na disk, máte na výběr 2 varianty:

  1. Vždy se ptát na název souboru – program vás po každém screenshotu požádá o jeho pojmenování. Poté snímek uloží do složky, kterou jste předtím vybrali.
  2. Přidělit název souboru automaticky – stačí jen nastavit, podle jakého klíče má Zoner Photo Studio snímky pojmenovávat.

Když dáte přednost volbě Otevřít obrázek v Editoru, program pro každý screenshot automaticky zapne novou záložku modulu Editor. V něm je můžete rovnou upravit – tedy například oříznout nebo zdůraznit důležité části pomocí Nástrojů pro vkládání objektů.

Poté už jen stačí snímek uložit a poslat. Určitě ho přitom nikam nevkládejte (například do Wordu) – takový postup čtení screenshotu komplikuje. Obrázky jednoduše přidejte jako přílohu k e-mailu a pošlete.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *