3 rychlé tipy, jak vybělit zuby

3 rychlé tipy, jak vybělit zuby

Jak se usmívat jako hollywoodská hvězda vaše modelky nenaučíme, ale jak jim dodat zářivý úsměv, jaký mají filmové hvězdy, to už možná ano. Ukážeme vám tři rychlé způsoby jak vybělit zuby v Zoner Photo Studiu. 

Bělení zubů může být vcelku drahou, možná i nepříjemnou a nebo naopak zdlouhavou záležitostí. Když je ale focení na spadnutí, a nebo dokonce po focení a vy objevíte na fotkách úsměvy plné zažloutlých zubů je třeba vytasit zbraně v postprodukci. V Zoner Photo Studiu je několik způsobů, a my jsme vybrali 3, které by se vám mohly líbit. 

Štětcový filtr v modulu Vyvolat 

Prvním a zaručeně účinným způsobem jak vybělit zuby v modulu Vyvolat je pomocí Štětcového filtru (B). Tím vyberete přesně ty části, které chcete později upravit. Je to ta lehce pracnější cesta, ale se zaručeně dobrým výsledkem.

jak vybělit zuby

Po přesném výběru zubů stačí jen lehce zvednout Expozici, BíléDynamickém rozsahu a stáhnout Sytost. A ještě jsem úplně dole zvolila Překrýt barvou, vybrala bílou a režim přepnula na Zesvětlit

Kruhový filtr v modulu Vyvolat

Druhou možností jak vybělit zuby ve Vyvolat je pomocí Kruhového filtru (R). Tento způsob není tak detailně přesný jako Štětcový filtr, ale co se aplikace týče je o něco rychlejší. Stačí pouze umístit Kruhový filtr na zuby. Svým tvarem se jeho použití nehodí na všechny fotky, ale například na tuto, kterou jsem použila já, byl ideální. 

jak vybělit zuby

Po přidání Kruhového filtru jsem tak jako u předešlé úpravy pouze malinko zvedla Expozici, Bílé v Dynamickém rozsahu a snížila Sytost

Štětcový výběr v modulu Editor 

Posledním příkladem je Štětcový výběr v modulu Editor. Ten se hodí například pro ty situace, kdy jste úpravy v modulu Vyvolat už provedli, ale na bělení zubů jste zapomněli. Stačí si tedy kliknout na Nástroje pro práci s výběrem a zvolit Štětcový výběr (Shift + Q), kterým označíte zuby. 

jak vybělit zuby

Poté už jen stačí kliknout na Úpravy a zvolit typ úpravy. Můžete znovu použít úpravu Expozice, já si ale vybrala Posun barev. Kapátkem jsem si vybrala barvu na zubech a té jsem stáhla Sytost a vytáhla Světlost

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma se všemi nástroji bez omezení a zkuste i vy dodat své modelce zářivější a bělejší úsměv. 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *