Zoner účet − k čemu slouží a jak ho nastavit

V případě, že používáte Zoner Photo Studio nebo máte účet na webové galerii Zonerama, máte pravděpodobně i Zoner účet. Zoner účet má mnoho výhod – přečtěte si o nich v tomto článku.

Zoner účet je rozcestníkem pro všechny služby týkající se Zoner Photo Studia. Vedle samotného programu pro Windows tedy zahrnuje neomezenou webovou galerii Zonerama a částečně i magazín Milujeme fotografii, který právě čtete.

Jedno heslo pro všechny služby

Díky Zoner účtu můžete pro přístup ke všem službám využívat stejný e-mail a heslo, navíc přes něj můžete jednoduše spravovat své objednávky a licence. V Zoner účtu máte také přístup k zakoupeným licencím svého Zoner Photo Studia. Nikdy je tak už neztratíte a starší ZPS můžete aktivovat i po změně nebo reinstalaci počítače. Zároveň můžete licenci k ZPS někomu předat. A v neposlední řadě – pomocí Zoner účtu také spravujete rodinné rozšíření licence.

Ke svým licencím se dostanete po přihlášení do účtu pod položkou Správa ZPS.jpg
Ke svým licencím se dostanete po přihlášení do účtu pod položkou Správa ZPS.
V přehledné tabulce vidíte všechny licence, které jste si od vzniku Zoner účtu pořídili. Můžete je také například předat jinému uživateli.jpg
V přehledné tabulce vidíte všechny licence, které jste si od vzniku Zoner účtu pořídili. Můžete je také například předat jinému uživateli.

Jak vzniká Zoner účet?

Zoner účet vzniká několika způsoby, v závislosti na tom, jakou ze služeb začnete využívat jako první. Pokud chcete začít využívat nějakou další, nemusíte si už zřizovat nový účet, stačí vám ten, který jste si už vytvořili.

Zoner účet vzniká:

Zoner účet má každý uživatel ZPS X

Zoner účet existuje od roku 2014. Ačkoliv ho tedy u předchozích verzí nebylo nutností vyřídit, získal ho automaticky každý, kdo si zakoupil elektronickou licenci. Tedy slouží především k uchování zakoupených licencí. S pořízením ZPS X už je Zoner účet nezbytný, protože se na něj vážou další funkce.

Zoner účet v ZPS X

V dnešní době existuje mnoho uživatelů, kteří používají více než jeden počítač, a na všech by chtěli pracovat také v Zoner Photo Studiu. Licence ZPS X je pro jednoho uživatele ne pro jeden počítač. Zoner Photo Studio X tak můžete používat na několika počítačích najednou. K tomu je ale také potřeba se do programu přihlásit, aby věděl, že máte zakoupenou platnou licenci – a právě to zajišťuje Zoner účet.

Bez Zoner účtu se neobejdou ani další funkce v ZPS X, a to především ty sdílící. Pomocí svého účtu se přihlašujete k Zoneramě, a to právě přímo ze ZPS.

Využijete ho ale také, pokud chcete sdílet fotografie e-mailem. Posílání fotografií e-mailem přímo ze ZPS funguje tak, že se snímky nahrají do skrytého alba na Zoneramě a příjemci obrží e-mail z naší brány, ale vaším jménem (respektive e-mailem). Ani to by bez přihlášení k ZPS Zoner účtem nebylo možné.

Zoner účet umožňuje posílat jednotlivé fotky i objemná alba e-mailem přímo ze Zoner Photo Studia.
Zoner účet umožňuje posílat jednotlivé fotky i objemná alba e-mailem přímo ze Zoner Photo Studia.

Jak se přihlásím?

Pokud už máte účet galerie Zonerama, použijte stejné přihlašovací údaje. Jestliže účet na Zoneramě ještě nemáte, použijte pro přihlášení heslo, které od nás obdržíte e-mailem po aktivaci vaší zkušební verze ZPS či po zakoupení plné verze.

Jestliže své heslo neznáte nebo si ho už nepamatujete, nezoufejte. Můžete si kdykoliv nechat poslat informace k jeho obnovení přímo z webu Zoner účtu.

Jestliže jste zapomněli heslo, nevadí. Vyplňte svůj e-mail a instrukce pro reset hesla vám přijdou na e-mail během chvilky.jpg
Jestliže jste zapomněli heslo, nevadí. Vyplňte svůj e-mail a instrukce pro reset hesla vám přijdou na e-mail během chvilky.

Správa odběrů

V prostředí Zoner účtu (menu Odběry) můžete spravovat odběry e-mailů od nás. Můžete si vybrat, zda-li chcete dostávat newsletter s nejlepšími články na Milujeme fotografii, tutoriály k ZPS nebo jestli chcete být upozorňováni na speciální obchodní akce či informování o tom, co se děje na Zoneramě.

Dostávejte takové e-maily, které dostávat chcete.jpg
Dostávejte takové e-maily, které dostávat chcete.

Změna údajů v Zoner účtu

Jako u jakéhokoliv jiného účtu, i v Zoner účtu můžete spravovat své údaje: e-mailovou adresu, na kterou je vám účet zřízen, můžete změnit. Stejně tak i heslo k Zoner účtu, které si snadno zapamatujete. Klikněte na svůj e-mail v pravé horní části a zvolte položku Nastavení.

Do nastavení se dostanete po kliknutí na svůj e-mail v pravé horní části stránky.jpg
Do nastavení se dostanete po kliknutí na svůj e-mail v pravé horní části stránky.

Sloučení více účtů

Často se nás taky ptáte, jak řešit to, když jste si ZPS zakoupili na jiný e-mail, než na jaký máte zaregistrovanou Zoneramu. Samozřejmě se může stát, že používáte více soukromých e-mailových účtů, a tak jste si v minulosti na jeden zaregistrovali Zoneramu a na další zakoupili ZPS X. Máte tak vytvořené dva Zoner účty a my rozumíme tomu, že je to zbytečné.

Oba účty tedy můžete sloučit do jednoho, podmínkou však je, abyste Zoneramu používali pouze na jednom z nich.

Fotografie ze dvou Zonerama účtů aktuálně sloučit neumíme, ale na druhou stranu je jejich přenesení díky hromadnému nahrávání alba přímo ze ZPS jednoduché a zvládnete to sami.

Stejně jako změnu údajů Zoner účtu, i sloučení účtu najdete v Nastavení.

Průvodce sloučením vás provede dál.jpg
Průvodce sloučením vás provede dál.

Sloučení účtů se vám bude hodit i v případě, že vám chodí e-maily s nabídkou k zakoupení nové verze, kterou jste si ale už dávno pořídili. Pravděpodobně jste si novou verzi zakoupili na jiný e-mail než verze předchozí a vytvořily se vám tak dva Zoner účty.

Teď už víte o Zoner účtu téměř vše, takže neváhejte vyzkoušet Zoner Photo Studio na 30 dní zdarma. V případě, že si nebudete vědět s něčím rady, napište nám na podpora@zoner.cz, rádi vám pomůžeme.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorAja Voráčková

Aja je nadšený psavec, amatérský fotograf a vášnivý kulinář, což se projevuje i v jejích fotografiích. Fotí jak jídlo samotné, tak nejrůznější kulinářské a gastronomické akce, na nichž má nejraději spokojené a šťastné výrazy zúčastněných jedlíků.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *