VIDEO: Katalog – Jak na klíčová slova

00:04:36
VIDEO: Katalog – Jak na klíčová slova

Stejně jako ostatní funkce Katalogu vám i klíčová slova usnadní organizaci a především orientaci ve vašich fotkách. Pokud je umíte efektivně použít, nemusíte ztrácet čas ubíjejícím procházením jedné složky za druhou, abyste z nich vyfiltrovali všechny své oblíbené fotografie. Klíčová slova to udělají za vás. Jak na to? To vám povíme v tomto videu.

Klíčová slova fungují velmi jednoduše – vyberete fotku a v políčku „Klíčová slova“ v modulu Správce vyplníte vhodná klíčová slova. Pokud máte fotku z výletu do hor, pravděpodobně použijete heslo „hory“. A jestli máte na fotce přátele nebo členy rodiny, můžete připsat také „lidé“.

Při hledání fotografií pak velmi rychle odfiltrujete ty nepotřebné a snadno se dostanete k žádoucím fotkám. Klíčová slova vám navíc umožňují i pokročilejší filtraci – chcete fotky z hor, ale bez lidí? Ani to není problém. A jak na to? To se můžete dozvědět v našem videu, tak nečekejte a podívejte se na něj.

Nezapomeňte také odebírat náš YouTube kanál, ať na vás naše videonávody nemusí čekat.

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma profiltrujte své fotky jako profesionál!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorDavid Tomeška

Mám vášeň pro fotku, ale zajímám se hlavně o tvorbu videa, které se věnuji již několik let. Fotka a video dokážou v divákovi vzbudit emoce a to je to, co mě na těchto činnostech baví nejvíc. Můžete mě potkat na svatbách, jak zachycuji okamžiky svatebního dne a také pro vás natáčím videa ze světa Zoner Photo Studia.

Komentáře (2)

 1. František Bartoš

  Bohužel kde se pracuje s operandy (AND, OR, NOT) ve videu není nebo je a já to nepochopil. V programu jsem našel pouze u filtru zobrazení, ale jak by šlo použít nad celým katalogem nevím.

  1. Zdravím vás, Františku,
   děkuji za váš dotaz. Těší mě váš zájem o katalog v ZPS X. S operandy se pracuje ve vyhledávacím řádku v horním rohu editoru – řádek se symbolem lupy. Zkuste si pročíst ještě náš článek o funkcích katalogu: https://www.milujemefotografii.cz/jednoducha-sprava-fotografii-s-katalogem-v-programu-zoner-photo-studio. Kdybyste měl jakékoliv další dotazy, neváhejte kontaktovat kolegy z naší podpory, rádi vám ochotně poradí.
   Snad se podaří katalog nastavit tak, abyste měl skvělý AND slunečný den:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *