VIDEO: Srovnáváme RAW s JPEG

00:07:45
VIDEO: Srovnáváme RAW s JPG

RAW nebo JPEG? Jednoznačnou odpověď vám sice nedáme, ale můžeme vám poradit, kdy se ten či onen formát hodí víc. Chcete si s fotografií více pohrát v postprodukci a vezmete RAW, nebo sáhnete raději po JPEGu, protože je vám bližší styl „první dobrá“? Podíváme se na výhody obou formátů a na praktické úpravě vám ukážeme, jak velký rozdíl mezi nimi může být.

Zatímco RAW při stisknutí spouště uloží všechny dostupné obrazové informace, JPEG vám vytvoří víceméně hotovou fotku. Oba formáty můžete samozřejmě upravovat v postprodukci, ovšem s RAWem to jde hladce, zatímco JPEG by vám naopak mohl házet klacky pod nohy.

Zajímají vás všechny výhody a nevýhody obou formátů? Stačí si pustit naše video!

Nezapomeňte také odebírat náš YouTube kanál, ať na naše návody nemusíte čekat.

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a vyzkoušejte si úpravy v RAWu i JPEGu sami!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorDavid Tomeška

Mám vášeň pro fotku, ale zajímám se hlavně o tvorbu videa, které se věnuji již několik let. Fotka a video dokážou v divákovi vzbudit emoce a to je to, co mě na těchto činnostech baví nejvíc. Můžete mě potkat na svatbách, jak zachycuji okamžiky svatebního dne a také pro vás natáčím videa ze světa Zoner Photo Studia.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *