Vánoční město bez lidí

Dnešní krátký příspěvek píšu především proto, že vás chci inspirovat k tomu, abyste vyrazili do vánočního města s fotoaparátem a stativem. A brzy ráno. 

Občas máte pocit, že některá místa dobře znáte. Dokud se tam nevyskytnete v neobvyklou denní nebo noční hodinu.

Na začátku prosince jsem před sedmou ráno procházela přes brněnský Zelný trh. Pouliční lampy ještě svítily do zimního šera, obloha začínala lehce modrat. Město bylo prázdné a na náměstí se mezi tichými dřevěnými stánky tyčil svítící vánoční strom.

strom1

Takhle ráno obvykle přes brněnské centrum nechodím – a o to víc mě situace zaujala. Nejvíce asi to, že vánoční strom svítí také jindy než večer a pohled na prázdný Zeľňák, jak v Brně tomuto náměstí říkáme, byl také nezvyklý.

Nápad přišel okamžitě. Půjdu sem někdy s foťákem a stativem a vyfotím náměstí bez lidí!

Dokopat se k tomu už ale bylo horší, protože v zimě není brzké vstávání moje oblíbená činnost. Ale náhoda tomu přihrála. V jednu sobotu jsem se probudila před šestou a nemohla usnout. Dobře jem se oblékla, sbalila jsem foťák (naštěstí měl nabitou baterii), stativ a své ručně vyrobené „clony“ pro vytvoření tvarovaného bokehu.

151206_Vanoce-01_postcard

Snímků nemám mnoho a určitě by se dalo na místě strávit mnohem více času, ale v 7.00 zhaslo pouliční osvětlení a začalo se rychle rozednívat. Z náměstí se začala vytrácet tajemná vánoční atmosféra a první stánkaři už přicházeli.

DSC_0024

Zimní předvánoční město je ideální k nočnímu fotografování, protože se brzy stmívá. Zkuste ale s foťákem někdy vyrazit už v ranních hodinách. Budete tak mít možnost využít modré rozednívající se nebe a veřejná prostranství bez lidí.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorAja Voráčková

Aja je nadšený psavec, amatérský fotograf a vášnivý kulinář, což se projevuje i v jejích fotografiích. Fotí jak jídlo samotné, tak nejrůznější kulinářské a gastronomické akce, na nichž má nejraději spokojené a šťastné výrazy zúčastněných jedlíků.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *