TOP 10 fotek našich čtenářů – téma: Hrady a Zámky

TOP 10 fotek našich čtenářů - téma Hrady a Zámky

Pravidelně pro vás píšeme o zajímavých tématech a tipech ze světa fotografie. Řekli jsme si, že je čas, abychom i vám dali prostor ukázat světu, co umíte. V naší první výzvě jsme vybrali dovolenkové a cestovatelské téma: Hrady a zámky

Do redakce nám přišly desítky úchvatných snímků. Mile nás překvapilo, kolik z vás jsme naší výzvou ukázat i ostatním fotografům nebo potenciálním klientům, jakým způsobem vnímáte svět kolem sebe, oslovili a motivovali k tomu, poslat nám své fotografie. Všem našim čtenářům, kteří nám do soutěže zaslali své fotky, děkujeme. Všechny snímky jsme si pečlivě prohlédli a v redakci vybrali 10 nejlepších. 

1. Jaroslav Bien (CZ)

Top 10: Hrady a zámky
Hrubá skála a Trosky

2. Šárka Rucká (CZ)

Top 10: Hrady a zámky
Karlštejn jsem fotila z Císařské louky. Chtěla jsem fotit zlatou hodinu, předpověď byla příznivá, ale počasí nakonec nepřálo. Nakonec se mi podařilo zachytit aspoň chvilku, kdy byl vidět západ slunce, než začalo pršet.
Editor fotek,
který nezná hranic
Stáhněte

3. Václav Hronek (CZ)

Top 10: Hrady a zámky
Jel jsem původně fotit do Průhonic rododendrony, a když už jsem tam byl, vyfotil jsem i zámek.

4. Dave McBain (UK)

Top 10: Hrady a zámky
Tuto fotografii jsem pořídil začátkem roku 2023. Moc dobře toto místo znám (je pouhých 10 minut od mého domu), takže vím, že je to dobré místo pro pozorování polární záře. Fotografie se nepovedla přesně jak jsem si představoval – 20 sekundová expozice zachytila ​​skvělý záblesk za hradem, ale je jasnější než bych chtěl. Působí to možná trochu přečištěně, ve skutečnosti jsem v zoneru jen ztlumil světla.

5. Paolo Gennari (IT)

Top 10: Hrady a zámky
Castel Sant’Angelo, Itálie

6. Petr Kozelek (CZ) 

Top 10: Hrady a zámky
Kadaňský hrad 2022

7. Stano Dreisig (SK)

Top 10: Hrady a zámky
Trenciansky hrad

8. Luděk Erban (CZ)

Top 10: Hrady a zámky
Cochem, Německo

9. Peter Fillo (SK)

Top 10: Hrady a zámky
Bojnický zámek v noci (HDR)

10. Tomáš Sykala (CZ)

Top 10: Hrady a zámky
Nedávno jsem byl na pár dní na dovolené v Praze a součástí navštívených památek byl samozřejmě i Pražský hrad a spolu s ním i Katedrál Svatého Víta, kde jsem měl možnost vyjít po 280 schodech nahoru v jedné z věží. A naskytl se mi krásný výhled na celou Prahu i na samotnou katedrálu.

Pokud jste zde nenašli svou fotku, nezoufejte. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, a sledujte náš magazín i na Instagramu, kde jako první najdete zajímavé tipy a témata ze světa fotografie či další výzvu s novým tématem. 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorEva Krušoftová

Jako šéfredaktor magazínu Milujeme fotografii pro vás připravuji články ze světa fotografie, postupy pro úpravy fotek i novinky z vývoje editoru Zoner Photo Studia. Čerstvě po dokončení školy jsem vedla fotokroužky pro děti a dospělé a fascinoval mě starý proces tvorby fotografie. Někdy něco málo napíšu a občas něco fotím, ale aktuálně mě nejvíce baví tvořit pro vás obsah magazínu.

Komentáře (1)

  1. Páči sa mi táto stránka lebo aj ja veľmi rád fotím, dúfam že aj moje niektoré zábery niekoho zaujmú 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *