Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč

Přidejte do fotky světelný meč ve čtyřech jednoduchých krocích. Chcete vypadat jako rytíř Jedi, nebo vás láká spíše temná strana Síly? V Zoner Photo Studiu snadno vytvoříte světelné meče všech barev. Stačí vybrat vhodnou výchozí fotku, otevřít v Editoru a za pár minut máte hotovo. Postup vám vysvětlíme v našem návodu.

Vytvořit si fotku s vlastním světelným mečem není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Postačí vám k tomu jen minimum rekvizit, nějaké to nasvícení a trocha úprav v Zoner Photo Studiu.

Fotka před úpravou a po úpravě.

Jak to nafotit? Stačí jedna lampička

K vytvoření základní fotky jsem použil násadu od koštěte a jako „rukojeť“ černé držadlo od gimbalu (ale může to být i cokoliv jiného). Svícení obstarala malá lampička, kterou jsem postavil na krabici. Důležité je, aby směr světla z lampičky odpovídal směru světla ze světelného meče.

Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč - zákulisní foto
Takto vypadal výchozí snímek. Směr světla z lampičky by měl odpovídat směru světla z násady od koštěte. Vlastně pardon, světelného meče!

Základ máme nafocený, teď si pojďme projít krok za krokem, jak z dřevěné násady udělat světelný meč.

Začněte bílou čárou

Otevřete modul Editor v Zoner Photo Studiu X a zvolte nástroj Vložit čáru (D), který najdete v Nástrojích na skládání objektu. Natáhněte čáru od začátku na konec tyčky a nastavte jí odpovídající šířku. Barvu zvolte čistě bílou. Čára se automaticky vloží do nové vrstvy. 

Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč - překrývání tyče čárou
Vložte čáru tak, aby překrývala tyčku po celé délce.

A teď meč ještě rozsvítit

V řádku nad vrstvami najděte tlačítko fx a klikněte na Upravit efekty

Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč - přidávání efektu
Klikněte na Upravit efekty.

Zaklikněte možnost Vnější záře a vyberte si barvu podle toho, na kterou stranu Síly se chcete dát. Po kliknutí na OK už máte v podstatě hotovo a můžete ukládat. A nebo pokračujte v další úpravě.

Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč - přidávání efektu
Přidejte Vnější záři.

Nakonec přidejte osvícení od meče

Protože meč svítí, barva světla v obličeji a na ruce by měla odpovídat jeho barvě. Toho docílíte tak, že přidáte novou vrstvu, vyberete nástroj Štětec (B) se stejnou barvou a vrstvě nastavíte režim Barva. Pak pomalujete jednotlivé části. 

Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč - doplnění světla, které vrhá meč
Doplnění světla od meče.

Pravděpodobně se stane, že přetáhnete. To ale jednoduše vyřešíte přidáním masky. Zvolte Odkrýt vše a pak pomocí štětce vymaskujte vše, co je třeba.

Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč - detaily
Přidejte masku a dolaďte detaily.

Malováním černým a bílým štětcem do masky vrstvy určíte, co má a nemá být vidět. Pokud se vám efekt zdá moc výrazný, uberte krytí vrstvy.

Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč - maskování fotky
Malováním černou a bílou barvou do masky určíte, co má být vidět.
Star Wars speciál: přidejte si do fotky světelný meč - finální foto
A máme hotovo!

Ukažte přátelům, na jaké straně Síly stojíte!

Stáhněte si Zoner Photo Studio X na 7 dní zdarma a vytvořte si stylovou fotku se světelným mečem. Už jste to zkusili? Pochlubte se nám v komentářích!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorMatěj Liška

Nejraději fotím lidi. Svatby, portréty, maturitní tabla, plesy… Vyhledávám protisvětlo, baví mě různé varianty svícení a používám raději kratší objektivy. Mám rád svůj Nikon, kytaru a kebab. Fotky najdete u mě na webu nebo na Facebooku.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *