Jak ořezat fotku

Ořez je jedním z nejjednodušších a nejpoužívanějších nástrojů k úpravě fotografií. Může sloužit k vylepšení kompozice, úpravě poměru stran, nebo odstranění nežádoucích objektů na okrajích fotky. Podívejte se, jak s ním pracovat v Zoner Photo Studiu.

1) V modulu Vyvolat zvolte nástroj Ořez a otočení

Vámi vybranou fotku otevřete v modulu Vyvolat (tím, že vpravo nahoře změnít modul na červený Vyvolat). Poté v panelu nástrojů vyberte nástroj Ořez a otočení. Můžete také ušetřit čas a použít klávesovou zkratku C.

2) Proveďte ořez

Kolem snímku se zobrazí ořezový rám. Myší můžete upravovat ohraničení ořezu. To, jaký poměr k sobě budou strany ořezu držet, určuje volba Poměr stran. Pro čtvercový obrázek například zvolíte poměr stran 1:1. Pro libovolný poměr stran zvolte „Volný“.

ořez

3) Dokončete ořez

Pokud jste s ořezem spokojení, můžete kliknout na tlačítko Použít pod nastavením ořezu a změnu tak uložit. Nezapomeňte, změny v modulu Vyvolat jsou nedestruktivní a nezapisují se přímo do fotek. Pokud byste rádi výslednou fotku prezentovali mimo Zoner Photo Studio, musíte fotku exportovat kliknutím na tlačítko Export.

Ořez fotky je rychlá cesta, jak z průměrné fotky udělat fotku skvělou. Vytáhněte z vašich fotek to nejlepší, stáhněte si Zoner Photo Studio X hned teď a vyzkoušejte jej zcela zdarma!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *