Režim průzkumníka pro modul Vyvolat v ZPS X

Režim průzkumníka pro modul Vyvolat v ZPS X

Konec překlikávání mezi Správcem a Vyvolat! Připravili jsme si pro vás pár zdokonalení Zoner Photo Studia X v rámci podzimní aktualizace 2022, které vám usnadní orientaci a zpracovávání nejen samostatných fotografií, ale také hromadného výběru. 

Režim průzkumníku v modulu Vyvolat přináší dvě nová důležitá uživatelská vylepšení. Dříve jste museli buď projíždět fotky v modulu Vyvolat ve vodorovném pásu dole, což je poměrně zdlouhavé, nebo jste museli překlikávat mezi modulem Správce. V něm jste viděli všechny fotky hezky pod sebou a poté zpět do modulu Vyvolat, kde jste mohli fotky upravit. Od podzimní aktualizace 2022 stačí, když v modulu Vyvolat kliknete na fotku ve vodorovném pásu dvojklikem a fotky se vám ukáží tak jako ve Správci pod sebou.

Režim průzkumníka pro modul Vyvolat v ZPS X

Druhé užitečné vylepšení se týká hromadného upravování fotografií. Ve fázi, kdy jste udělali dvojklik na fotku a vidíte nyní všechny, můžete si jich více vybrat naráz a jednoduše kliknout na export, nebo na presety a takto jednoduše pracovat pouze s vámi vybranými fotografiemi. Toto označení funguje rovněž pro režim mapy. 

Režim průzkumníka pro modul Vyvolat v ZPS X

Zpočátku se to může plést s modulem Správce, jelikož jste na něj byli zvyklí. Ovšem tady nelze spustit hromadné přejmenování a také zde fungují trochu jinak klávesové zkratky, např. Ctrl+c a Ctrl+v. Takže nezapomínejte, že jste v modulu Vyvolat! 

Věříme, že Vám tyto malé uživatelské drobnosti zpříjemní práci v Zoner Photo Studio X. A pokud program ještě nemáte, můžete si jej na 7 dní vyzkoušet zdarma.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (2)

 1. Fajné! Myslím ale, že to celé spěje ke sloučení modulů Správce s Vyvolat 🙂

  1. Zdravíme Vás, Tomáši,
   děkujeme za reakci. Uvidíme, co přinese čas;-)
   Přejeme Vám mnoho parádně upravených snímků:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *