Řešení problému se zobrazením Mapy.cz v Zoner Photo Studiu

Při pokusu zobrazit mapu ze serveru Mapy.cz v Zoner Photo Studiu (ZPS) docházelo u uživatelů k častému zobrazení informace: „Litujeme, ale Váš prohlížeč není aplikací podporován.“

Příčinou problému bylo ukončení podpory zobrazování v Internet Explorer (IE) 7 ze strany webu Mapy.cz. Mapy se v ZPS zobrazují interně právě pomocí IE. Ve výchozím stavu se tento IE použitý v ZPS tváří jako IE 7 nezávisle na tom, jakou verzi IE má uživatel nainstalovanou.

Řešení problému

Jestliže máte ZPS ve verzi 16, ujistěte se, že jste aktualizovali na poslední sestavení – stáhnout je možné z tohoto odkazu. V případě verzí ZPS 14 a 15 je řešením stáhnout a nainstalovat ZPS z nového instalačního souboru pro vaši verzi. Ten vaši verzi aktualizuje a problém opraví. Tyto instalace jsou dostupné z tohoto odkazu.

Jestliže by problém přetrval i po aktualizaci konkrétní verze ZPS, zkontrolujte, že váš operační systém Windows XP a Vista mají nainstalovaný prohlížeč Internet Explorer minimálně ve verzi 8 (ke stažení zde). V případě potíží mohou naši zákazníci samozřejmě využít naší technické podpory.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *