Portrét ve světle svíček a prskavek

Pohltila vás už vánoční atmosféra plná tlumeného světla svíček? Nakoupili jste si balíčky prskavek a těšíte se, až rozzáří vaše sváteční dny? Pak určitě zkuste jejich světlem prosvítit i vaše portrétní fotografie. Mihotavý plamínek i drobné jiskry jim dodají vřelý nádech.

Článek je starý více než 5 let. Informace v něm mohou být zastaralé.

Pracujeme na jeho aktualizaci. Zatím si můžete přečíst nějaké novější.

Ne, chci pokračovat ve čtení článku

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorDáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Komentáře (1)

  1. Jaroslav Jay Hampl

    Reagoval bych na větu „. Pokud však chcete mít vše plně pod kontrolou, zvolte režim manuální.“ jaký je rozdíl mezi časem, který k nastavené cloně a ISO spočítá podle expozimetru foťák v režimu priority clony a časem který podle téhož expozimetru nastavím ručně (kromě toho že to trvá déle?)
    V obou případech je čas stanoven podle expozičního trojúhelníku a intenzity osvětlení – tudíž musí být stejný. Pokud bych v manuálním režimu nastavil delší nebo kratší čas, dostanu přeexponovaný nebo podexponovaný snímek. Režim M tedy žádnou míru kontroly navíc nepřináší (kromě možnosti chybného nastavení)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *