Jak na nové PC dostat ZPS X se vším všudy

Jak na nové PC dostat ZPS X se vším všudy

Pořídili jste si nebo jste dostali pod stromeček nový počítač? Tak to do něj budete potřebovat přetáhnout dost věcí z toho starého. A to včetně vašeho oblíbeného foto editoru Zoner Photo Studia X. Pojďme si ukázat, jak spustit na novém PC nejen ZPS X, ale jak tam dostat i všechny vámi dříve uložená nastavení a data. 

1. Instalace ZPS X

Prvním krokem bude samozřejmě nainstalování Zoner Photo Studia X na váš nový počítač.

2. Přihlášení 

Následně je třeba se přihlásit k vašemu Zoner účtu. 

3. Přetažení nastavení 

Nyní bude třeba uložit a znovu nahrát nastavení vašeho Zoner Photo Studia. Klikněte tedy v ZPS na Možnosti

Jak na nové PC dostat ZPS X

Zde vyberte Všeobecné a dejte Uložit nastavení

Jak na nové PC dostat ZPS X

Nyní si stažený soubor nahrajte na nový počítač a tam opět pod volbou Možnosti – Všeobecné tentokrát vyberte Načíst nastavení, které je hned pod Uložit nastavení. (viz. Obrázek výše)

4. Klíčová slova

Dalším krokem bude uložení klíčových slov (pokud je používáte). To provedete opět kliknutím na Možnosti. Zde vyberte volbu InformaceUložit klíčová slova

Jak na nové PC dostat ZPS X

Stažený soubor si nahrajte do nového počítač a přes volbu Možnosti – Informace a Načíst klíčová slova, to najdete pod Uložit klíčová slova. (viz. Obrázek výše) 

Nastavení vašich složek v Katalogu se uložit bohužel nedají, musíte zkopírovat vaše soubory a v Možnostech ZPS si znovu přidat složky do Katalogu.

Můžete ale také využít možnosti Cloudu, kde máte vše archivované ve složkách a pouze se do něj přihlásíte na novém zařízení. 

Na závěr tedy přetáhněte vaše fotky a můžete se znovu pustit do úprav v Zoner Photo Studiu X, ale tentokrát už na novém stroji!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (8)

 1. Alena Sedláčková

  Chtěla bych si udělat pořádek ve fotkách.

 2. Alena Sedláčková

  Milujemefotografii.cz a focení se věnuji asi 10 let. Fotím jen rodinu zahradu a památky.

 3. Ahoj, pošli program zdarma.

  1. Zdravím vás, Eduarde,
   program si stáhněte na tomto odkazu a 7 dní si můžete zdarma zkoušet úpravy fotografií s plnou podporou všech funkcí. Dejte nám vědět, jak se vám program líbí.
   Přeji příjemné upravování fotek zdarma:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

 4. Dobrý den,
  Zoner Photo Studio mám. Mobil pro rychlé foto Huawei P30Pro (Leica)
  Pro volné chvíle a kvalitu N750 a pár objektivů. Fotky uložené na dvou ex. discích. Teď řeším koupě PC. Výkon, grafika a jaký monitor pro objektivní realnost (věrohodnost) barev fotek. Prosím vás o nějaký typ vhodného zarizeni. Stanislav

  1. Zdravím vás, Stanislave,
   těší mě, že vás náš článek zaujal a k úpravám fotek používáte ZPS. Možná by vás mohl zajímat náš článek o výběru počítače: https://www.milujemefotografii.cz/postavte-si-pocitac-na-upravu-fotek.
   Přeji vám fajn den 🙂
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

 5. Dobrý den, je možné mít v jedné ceně Zoner v počítači a zároveň v cestovním notebooku?

  1. Zdravím vás, Hanko,
   těší mě váš zájem o využití ZPS X na dalším zařízení. Licence ZPS X je pro jednoho uživatele ne pro jeden počítač a proto ho můžete používat na několika počítačích najednou. Je k tomu potřeba se do programu přihlásit, aby věděl, že máte zakoupenou platnou licenci.
   Přeji vám příjemné editace fotek i na cestách 🙂
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *