Tipy na vánoční dárky pro fotografy 2023

Tipy na vánoční dárky pro fotografy 2023

Čím udělat radost svému partnerovi, partnerce, kamarádovi či kamarádce, nebo dokonce sobě k Vánocům? My si pro vás připravili náš každoroční seznam s tipy na vánoční dárky, které udělají radost nejen zkušeným fotografům, ale i začátečníkům.

1. Polepy a fotonávleky na foťák

Velmi zajímavým dárkem pro fotografa může být polep na fotoaparát. Ty se dělají z wrap fólie a nejen že foťáku dodají unikátní a jedinečný vzhled (podobně jako kryty na mobil), ale také chrání fotoaparát proti odření. 

Mnohem více fotoaparát ovšem ochrání neoprenový návlek, který lze také sehnat v různých barevných a designových variantách.

Tipy na vánoční dárky pro fotografy, neoprenový návlek na foťák
Neoprenový ochranný obal na objektiv Canon 70-200 f2.8 IS III. Zdroj: www.fotopomucky.cz

2. Ochranné sklo na displej

Pokud už je fotoaparát chráněný fotonávlekem nebo polepem, může se hodit také ochranné sklo na displej. To chrání displej fotoaparátu před rozbitím nebo poškrábáním, tak jako tvrzená skla na mobilní dotykové telefony.

3. Krytky na objektivy 

Ještě chvíli zůstaneme u ochrany. Může se to zdát jako banální drobnost, ale věřte, že každý fotograf bude velmi potěšen. Krytky na objektivy patří mezi běžně ztracené části fotovybavení. A jelikož je důležité mít objektiv chráněný krytkou, hodí se mít jich pár v zásobě. 

Tipy na vánoční dárky pro fotografy, krytky na objektivy, krytky
Ochranné krytky na objektivy. Zdroj: www.film-technika.com 

4. Pouzdro (prakticky na cokoliv) 

Nejen fotoaparáty, ale i jiné části vybavení by měly být chráněny. Můžete tedy fotografovi pořídit například pouzdra, a to prakticky na cokoliv. Užitečné například může být pouzdro na fotografické filtry, na karty, nebo pouzdro a zároveň organizér na kabely a elektroniku. To obdarovaného fotografa určitě potěší.

5. Tyčinky na čištění senzorů 

Pokud už má váš fotograf veškerou techniku chráněnou proti poškození, budou se mu určitě hodit věci na čištění techniky. Mimo klasických čisticích sad můžete vybrat trochu specifičtější nástroj pro čištění, a to tyčinky na čištění senzorů 

Tipy na vánoční dárky pro fotografy, tyčinky na čištění senzoru
24mm tyčinky na čištění FULL FRAME senzoru. Zdroj: www.phototools.cz 

6. Duální nabíječky

Duální nabíječky nejsou sice úplně nepostradatelným vybavením, ale rozhodně se hodí mít je doma. Můžete s jejich pomocí nabíjet hned dvě baterky do fotoaparátu naráz. Což fotograf ocení, zejména pokud někam cestuje nebo má více zakázek v kratším časovém období. Více nabitých baterií po ruce může snížit enormní množství kabelů na cestách. 

7. Dálkové ovládání

Velmi praktickou pomůckou, kterou určitě ocení každý fotograf, je dálkové ovládání fotoaparátu. Dá se sehnat buď přímo pro konkrétní fotoaparát, nebo univerzální pro většinu fotoaparátů, pokud si nejste jistí, jaký fotoaparát váš fotograf má.

Tipy na vánoční dárky pro fotografy, dálkové ovládání
Příklad dálkového ovládání od JJC IR-C2 pro Canon. Zdroj: www.slunecniclony.cz 

8. Workshop

Ať už je váš fotograf začátečník, nebo pokročilý, určitě mu udělá radost školení nebo fotokurz. Můžete vyzkoušet například školení přímo s našimi ambasadory, nebo jiné fotokurzy. Zajímavé workshopy pořádá také Ateliér v továrně

9. Zoner Photo Studio X

Program na úpravu fotek je nepostradatelným vybavením každého fotografa. Pokud váš partner či kamarád ještě žádný takový program nemá, můžete mu pořídit dárkový poukaz s licencí Zoner Photo Studia X. A pokud je váš fotograf začátečník, můžete jako bonus vybrat verzi v dárkové krabičce a přihodit k ní i Fotografova průvodce, který ho do úprav fotek zasvětí. 

Tipy na vánoční dárky pro fotografy, FOPR, Fotografův průvodce

10. Foto akce (zatím bez data)? Vyrobte pozvánku!

Pokud víte, že váš milý fotograf zvažuje účast na foto události, můžete mu k Vánocům nadělit vstupenku. Z události vám můžeme doporučit například FotoŠkoda fest, který má už dokonce vyhlášený termín. 

A pokud chcete darovat například vstupenku na Fotomejdan, Prague Photo Show nebo jinou událost, která ještě termín vyhlášený nemá, můžete mu v Zoner Photo Studiu X pozvánku na danou událost sami vyrobit. No a ve chvíli, kdy už bude termín zveřejněný a lístky v prodeji, pořídíte vstupenku dodatečně. 

Jak si vyrobit takovou pozvánku se dozvíte v našem videu. 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVanda Vyoralová

Jsem editorkou Milujemefotografii.cz a focení se věnuji prakticky od dětství, kdy se mi dostal do rukou první fotoaparát a já fotila květiny na zahradě. Na střední škole jsem se začala skrze fotoaparát zaměřovat na detaily, které mohou být lehce přehlédnutelné. Zlomová pro mě byla maturitní práce z fotografie, která vyobrazovala praskliny v ledu vypadající jako větve stromů. Od té doby se nejvíce zaměřuji na fotografie krajin a hledání právě takových detailů a změn tvarů v přírodě. Mimo fotografie se věnuji kresbě vlastních ilustrací formou tečkování.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *